Wczesnym wspomaganiem rozwoju małego dziecka nasza placówka zajmuje się od 10 lat. Pod swoją opieką mamy ponad 50 dzieci w wieku od urodzenia do momentu podjęcia nauki w szkole.
Na zajęciach podejmujemy działania stymulujące rozwój dziecka, uwzględniając jego potrzeby i możliwości psychofizyczne oraz działania mające na celu wsparcie i pomoc jego rodzinie.
W najmłodszych latach życia u dzieci występuje wyjątkowo duża plastyczność centralnego układu nerwowego, co oznacza większą podatność małego dziecka na stosowane wobec niego działania stymulujące rozwój motoryczny, poznawczy, emocjonalny i społeczny. Umożliwia to szybsze uzyskiwanie efektów pracy z dzieckiem w zakresie usprawniania zaburzonych funkcji oraz kompensacji występujących u dziecka deficytów.
DrodzyRodzice!
Jeżeli coś Was niepokoi w rozwoju Waszego dziecka to :
idźcie do najbliższej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej , gdzie uzyskacie opinię o potrzebie wczesnego wspomagania rozwoju dziecka
Dzięki temu Wasze dziecko będzie mogło skorzystać ze specjalistycznej terapii, którą prowadzimy na terenie placówki a także w domu rodzinnym dziecka.
SENSOPLASTYKA
Dnia 11.06.2019 w naszej szkole miało miejsce " Spotkanie z sensoplastyką", w którym uczestniczyli nasi podopieczni, goście, rodzice i nauczyciele ZPSW w Iławie. Każdy mógł sam pobawić się w "Małą cukiernię" i wyrobić ciasto, które w magiczny sposób zmieniło kolor. Tuż przed wakacjami samodzielnie zrobić piasek jak na plaży i z wykorzystaniem foremek lepić piękne babki. Na samym końcu czekała na wszystkich ciekawa niespodzianka - kolorowe "robaczki". zabawa była wyśmienita.
Dziękujemy wszystkim za super zabawę. do zobaczenia po wakacjach.
Tekst: D. Kłodawska - Patalon
Zdjęcia: R. Kowalkowski
info. R. Kowalkowski
KREATYWNE ZABAWY
22 maja w naszej szkole gościliśmy małych ekspertów. Na zajęciach pod hasłem „Kreatywne zabawy” wszystkie dzieci pod okiem terapeutów wspólnie z rodzicami mogli bawić się zabawkami edukacyjnymi wykonanymi przez panie: Monikę Mężykowską i Justynę Zakrzewską. Celem tego spotkania było pokazanie w jaki sposób bawić się z dziećmi w domu nie wydając mnóstwo pieniędzy a jedynie wykorzystując to co mamy pod ręką: pudełka, klamerki, nakrętki, słomki i inne. Wszyscy świetnie się bawili poszerzając swój wachlarz umiejętności. Bardzo dziękujemy za spotkanie.
Do zobaczenia już w czerwcu.
Tekst: J. Zakrzewska
Zdjęcia: R. Kowalkowski
info. R. Kowalkowski
JESIENNE SPOTKANIE
W dniu 7 listopada 2018 roku w godzinach 16.00 – 18.00 odbyło się JESIENNE SPOTKANIE dla dzieci objętych zajęciami wczesnego wspomagania rozwoju i programem „Za Życiem”.
Podczas zabaw dzieci poznawały „świat jesieni” wszystkimi zmysłami.
Organizatorzy zaproponowali maluchom:
Zabawy z chustą animacyjną
Zabawy logorytmiczne z muzyką oraz z elementami metody Batti Strauss
Tworzenie jesiennych drzew
Ścieżkę sensoryczną
Wykonanie dyniowych stworków
Pyszny świeży sok z przyniesionych przez dzieci warzyw i owoców
Najwięcej radości sprawiły dzieciom harce w kopcu jesiennych liści.