images_1herb

         Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczych w Iławie

MENU
STRUKTURA ZESPOŁU
Internat
Dla nauczycieli
Dla rodziców
Ciekawe i przydatne
KSIĘGA GOŚCI

                                                              

   

JAK BEZPIECZNIE WYPOCZYWAĆ W CZASIE WAKACJI
Uczniowie klasy III cgz  z wychowawcą, w dniu 19 czerwca poprowadzili spotkanie na temat "Bezpiecznie bawimy się i wypoczywamy w czasie wakacji". Zrobili to dla koleżanek i kolegów z zespołów edukacyjno-terapeutycznych (szkoła podstawowa i klasy gimnazjalne). Tak się złożyło, że prezentację poprzedziła pogadanka przeprowadzona przez pana policjanta, naszego Dzielnicowego Tomasza Grysza i stała się jej uzupełnieniem.
Tekst: Wiesława Duda
Zdjęcia: Bartosz Laskowski
info. R. Kowalkowski
XIX Powiatowe Igrzyska Osób Niepełnosprawnych.

Szóstego czerwca pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego  i wychowawców uczestniczyliśmy

w XIX Powiatowych Igrzyskach Osób Niepełnosprawnych.

Na Stadionie Łazienkowskim w Lubawie  Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczych  reprezentowało 43 uczniów. Rywalizowali z blisko  200 zawodnikami  z terenu powiatu iławskiego.  w następujących konkurencjach:

bieg na 60m, bieg na 200m,skok w dal z miejsca, slalom z piłką do unihokeja, rzut piłką lekarską, rzut piłeczką palantową ,rzut woreczkiem do celu oraz rzut do kosza.

Nie zabrakło również niezmiernie lubianych zmagań  drużynowych takich jak: przeciąganie liny oraz piłka nożna.

Każdy z zawodników, biorących udział w Igrzyskach otrzymał pamiątkowy dyplom I medal.

 

Tomasz Kamiński

 

info. R. Kowalkowski

Biegi Przełajowe

W śnieżny, majowy poranek 6 uczniów Klubu Radość z Iławy wystąpiło w XII Regionalnym Mityngu  w Biegach Przełajowych   Olimpiad Specjalnych w Elblągu.                                  

 

Pomimo fatalnej pogody, padającego śniegu i temperatury blisko zera organizatorzy okazali się bardzo gościnni. Nasi sportowcy trenowani przez Tomasza Kamińskiego zajęli medalowe miejsca, oto ich rezultaty:

 

Grzegorz Figurski II miejsce

Andrzej Figurski  III miejsce

Martyna Józefowicz  I miejsce

Natalia Grandos  III miejsce

Krystian Krumrej  II miejsce

Damian Pienda  I miejsce

 


 

info. R. Kowakowski

 

ZAKOŃCZENIE NAUKI NAJSTARSZYCH UCZNIÓW W SZKOLE - 2017

 

 

 

 

POŻEGNALNY PIKNIK

         2 i 3 czerwca w internacie odbył się pożegnalny piknik kl. I – IIIc i d spp. Imprezę rozpoczęliśmy spacerem na siłownię przy „dzikiej plaży”. Po powrocie były zabawy z chustą animacyjną, a także tańce przy dobrej muzyce. Ważnymi elementami udanej imprezy były smaczne i obfite posiłki oraz piękna pogoda. Dziękujemy rodzicom oraz p. Bożenie Patalon, którzy przyczynili się do zorganizowania tak udanej imprezy.

 

          

 

Info. Danuta Zabłotna, Grażyna Mróz

XIX SZKOLNY SEJMIK UCZNIOWSKI'2017 - DZIECI DO PARLAMENTU

 

     Za nami XIX Szkolny Sejmik Uczniowski. Hasło Sejmiku: DZIECI DO PARLAMENTU. Sejmik jak zawsze otworzyła Pani Dyrektor Beata Lenartowicz, przedstawiając przy okazji Gościa spotkania Panią Weronikę Dorociak. Pani Weronika przyjechała do nas z Domu Spotkań z Historią z Warszawy. Rozpoczęła od przedstawienia czym zajmuje się DSH. Następnie uczniowie wcielili się w Ministrów Rządu, na którego czele stała Pani Weronika. Jako ministrowie proponowali jak zmienić na lepsze nasze otoczenie - szkołę, miasto - które stało się symbolicznym Królestwem. Każda propozycja poddawana była dyskusji i głosowaniu. Wiele postulatów dotyczyło zmian - przebudowy szkoły i jej otoczenia. Potem obejrzeliśmy fragment filmu "Król Maciuś", który powstał na bazie książki Janusza Korczaka . Fragment pokazywał debatę parlamentu dziecięcego prowadzonego przez Króla Maciusia. Niestety debata zakończyła się bójką. Rozmawialiśmy o rządzeniu, debatowaniu dochodząc do wniosku , że to nie takie proste. Ostatecznie swoje postulaty uczniowie przenieśli na papier rysując, malując to co chcielibyśmy zmienić. Pomysłów było wiele: nowa szkoła, basen, plac zabaw, loty balonem, renowacja kościoła, więcej muzyki czy nauka gry na gitarze. Na sam koniec wcieliliśmy się wszyscy w Króla Maciusia wykonując sobie królewskie korony. 

    To był bardzo udany, pełen energii i pomysłów czas. Czas naszej wspólnej debaty, rozmowy - sejmikowania. Na jesieni Sejmik Jubileuszowy - XX. Coś mi mówi, że to nie było nasze ostatnie spotkanie z Domem Spotkań z Historią. Do zobaczenia jesienią... 

 

info. WL

 

 

 

BEZPIECZNY UCZEŃ - BEZPIECZNE WAKACJE

14 czerwca 2017 roku odbyło się spotkanie edukacyjno-zabawowe pod hasłem Bezpieczny uczeń - bezpieczne wakacje. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie zespołów edukacyjno-terapeutycznych szkoły podstawowej i gimnazjum. W trakcie spotkania uczniowie mieli możliwość porozmawiania o sposobach spędzania czasu wolnego, przypomnieli sobie zasady udzielania pierwszej pomocy, obejrzeli pokaz prawidłowego poruszania się rowerem z zachowaniem zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, stworzyli listę wakacyjnych rad.

 

 

organizatorzy

Dorota Myślińska

Tomasz Kamiński

KONKURS JĘZYKOWY - "SŁÓWKA NA WESOŁO"

8 czerwca 2017 r. uczniowie naszej szkoły mogli wykazać się swoimi umiejętnościami językowymi biorąc udział w szkolnym konkursie "Słówka na wesoło". Uczestnicy konkursu z zapałem tłumaczyli wylosowane hasła z języka niemieckiego na język polski oraz odpowiadali na pytania z gramatyki. Okazało się, że chętnych do udziału w konkursie językowym nie brakowało. Najwięcej prawidłowych odpowiedzi na pytania udzielili uczniowie szkoły podstawowej: Sebastian Kaźmierczak, Karolina Lewek, Kacper Starczewski oraz Arek Skorupski. Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu!

Jolanta Brzeziński

Beata Rypińska

 

RĘKODZIEŁA Z GLINY I GIPSU

Nasza ostatnia wizyta w tym roku szkolnym w zaprzyjaźnionej Miejskiej Bibliotece Publicznej

We wtorek 6 czerwca poszliśmy(IIIagz)ostatni raz w tym roku szkolnym do Miejskiej Biblioteki Publicznej. Tym razem zajęliśmy się robieniem ciekawych odlewów z gliny i gipsu. W rozwałkowanej własnoręcznie glinie odciskaliśmy kawałki roślin i wybrane przez nas małe przedmioty – w większości przedstawiające zwierzęta. Na naszych glinianych obrazkach pojawiły się więc wilki, słonie, żółwie, pająki. Ale też rycerze i księżniczki. Wykonane przez każdego z nas osobiście interesujące obrazki posłużą nam, jako upominek dla taty(już nie długo jego święto), lub dla innej bliskiej osoby. Zainteresowane osoby zachęcamy do obejrzenia naszych prac na zdjęciach, lub w oryginale w klasie III agz (ul.Mierosławskiego).

 

Tekst: Mirosława Sękowska

 

info. R. Kowalkowski

PODSUMOWANIE PROJEKTU GIMNAZJALNEGO

30 maja 2017 r. uczniowie klasy III gimnazjum przedstawili kolegom i koleżankom z klas gimnazjalnych, nauczycielom oraz zaproszonym gościom prezentację multimedialną stanowiącą podsumowanie projektu gimnazjalnego pod hasłem "Instytucje upowszechniające kulturę w Iławie". W ramach realizacji zadań projektowych uczniowie odwiedzili: Iławskie Centrum Kultury, Galerię Sztuki "Na wprost", Miejską Bibliotekę Publiczną, Galerię "U Artystów" oraz Bibliotekę Pedagogiczną w Iławie. Brali również udział w warsztatach plastycznych oraz w zajęciach bibliotecznych. Przygotowując się do spotkań w wybranych instytucjach, uczniowie opracowali pytania dotyczące działań podejmowanych w Iławie w obszarze upowszechniania kultury. W czasie zaplanowanych spotkań poznawali zadania oraz zakres działalności poszczególnych instytucji działających w Iławie. To było ciekawe doświadczenie, które na długo pozostanie w pamięci uczniów. Przygotowując prezentację, uczniowie wykorzystali zebrane informacje, aby jak najlepiej przedstawić działania podejmowane w Iławie na rzecz upowszechniania kultury. Wszystkim osobom wspierającym nasz projekt oraz instytucjom, które udostępniły nam cenne informacje bardzo dziękujemy. 

 

Beata Rypińska

 

  

WYCIECZKA DO GDAŃSKA

W dniu 19 maja 2017r. klasa II Zasadniczej Szkoły Zawodowej wraz z wychowawczynią – panią Elżbietą Mędrzycką wybrała się na wycieczkę do Gdańska. Program wycieczki był bardzo napięty. Wśród wielu atrakcji na pierwszym miejscu było zwiedzanie nowo powstałego Muzeum II Wojny Światowej, które zrobiło na wszystkich ogromne wrażenie. Jest to największa w Polsce narracyjna, multimedialna ekspozycja, w której zobaczyć można prawie 2 tysiące interesujących eksponatów. Kolejną atrakcją było zwiedzanie Bazyliki Mariackiej. Uczniowie mieli okazję przekonać się, że wejście na wieżę i zejście z niej to nie lada wysiłek. Jednak energii starczyło jeszcze na ciekawy seans w kinie 7 D, zwiedzanie Starówki, zakup pamiątek, rejs statkiem na Westerplatte, a tam - zwiedzanie wystawy i obiektu oraz spacer po plaży. Pogoda – jak widać na zdjęciach – była wymarzona! Słoneczko i lekko schładzający wiaterek – nie mogło być lepiej! Z pewnością wrażenia zostaną u wszystkich na długo w pamięci. Już teraz wiemy, że za rok ponownie ruszymy gdzieś w Polskę.

 

lightbox lightbox lightbox lightbox

WYKAZ WYCIECZEK W ROKU SZKOLNYM 2016/1017

Wykaz wycieczek szkolnych

zorganizowanych dla uczniów zespołów edukacyjno-terapeutycznych szkoły podstawowej w roku szkolnym 2016/2017

 

lp.

klasa

wychowawca

miejsce

1

I-III a

D.Myślińska

Gdynia – Teatr Muzyczny

Toruń – manufaktura Cukierków. Ogród Zoobotaniczny

2

I-III b

J. Mejka

Toruń –Teatr Lalek - Baj Pomorski

Olsztyn – Warmiolandia, Kino

3

IV a

S. Górska

Kacze Bagno – warsztaty integracyjne

Malbork – Park Dinozaurów

4

IV b

A. Kamińska

Gdynia – Teatr Muzyczny

Toruń – manufaktura Cukierków. Ogród Zoobotaniczny

5

IV a u

B. Czarnotta

Gdańsk - ZOO

6

V a u

J. Zakrzewska

Gdańsk - ZOO

7

V – VI a

J. Jankowska

Malbork – Park Dinozaurów

8

V- VI b

M. Mitura

Gdańsk - ZOO

CZWARTKOWY KWADRANS NA KSIĄŻKĘ

Przez cały rok szkolny zainteresowani uczniowie zespołów edukacyjno-terapeutycznych szkoły podstawowej mogli uczestniczyć co dwa tygodnie w spotkaniach z książką BASIA. WIELKA KSIĘGA.  W trakcie spotkań mieli okazję wysłuchać czasem śmiesznych  a czasem poważnych opowiadań o Basi i jej rodzinie.

Zainteresowani uczniowie wykonali różnymi technikami prace plastyczne nawiązujące tematyką do wysłuchanych historii.  Wszystkie prace zostały przesłane na Regionalny  Konkurs Plastyczny pt. Moja ulubiona książka  do Szymanowa. 

 

Izabella Wawrzyńczyk 

Agnieszka Kamińska 

Dorota Myślińska 

Jolanta Mejka

PRZEDSMAK WAKACJI - REJS STATKIEM PO JEZIORAKU

W poniedziałek uczniowie zespołów edukacyjno-terapeutycznych szkoły podstawowej udali się w rejs statkiem ILAVIA po Jezioraku. Zapachniało latem..... wakacjami......

 

 

 

 

II INTEGRACYJNY FESTIWAL PIOSENKI W WĘGORZEWIE

31.05.2017 r. uczniowie naszej szkoły Kamila Czarnecka z kl. III gimn. i Sebastian Wyciński z kl. III ZSZ wzięli udział   w Festiwalu Piosenki w Węgorzewie. Zmagania były o tyle trudniejsze, że swoje talenty wokalne zaprezentowali również uczniowie ze szkół masowych. Zarówno Kamila jak i Sebastian dali z siebie wszystko. Sebastian wykonaniem piosenki  "Mamo"  otrzymał od jury szczególne wyróżnienie.

Gratulacje!!!

 

lightbox           lightbox

 

zdj. info. M. Wasiewska

DZIEŃ OTWARTY 2017 - FILM

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu z dnia otwartego szkoły - przeżyjmy to jeszcze raz :)

 

zdjęcia: R. Kowalkowski

 

Podczas oglądania należy zaznaczyć jakość 1080p HD, aby oglądać film w najlepszej jakości.

 

 

 info. R. Kowalkowski

XVII REGIONALNY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ OLIMPIAD SPECJALNYCH DRUŻYN 7- OSOBOWYCH OLSZTYN 2017

Dnia 1 czerwca 2017 r. odbył się na obiektach  sportowych UWM w Olsztynie  XVII Regionalny Turniej Piłki Nożnej Olimpiad specjalnych drużyn 7 – osobowych. Wzięły w nim udział  drużyny z naszego regionu: Szymanowa, Żardenik, Elbląga, Olsztyna, Giżycka, Kętrzyna, Działdowa, Węgorzewa i Iławy. W tym roku turniej odbył się pod honorowym patronatem wybitnego sportowca, byłego wielokrotnego reprezentanta Polski w siatkówce Pawła Papke. Nasza drużyna spisała się wyśmienicie zdobywając II miejsce. Zagrali w składzie:

Sylwia Siegmund

Martyna Józefowicz

Andrzej Figurski

Grzegorz Figurski

Krystian Krumrej

Damian Pienda

Kamil Serwatka

Zawodnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!!

 

Opieka trenerska, zdjęcia i tekst: Bartosz Laskowski      ZOBACZ KRÓTKI FILM Z ZAWODÓW 

 

                                       

film 

 

                                                                                                                                          

 

info. R. Kowalkowski                                                                                                                                                                       

I Szkolny Turniej w „Wall Ball”

Dnia 31 maja 2017 r. w Sali gimnastycznej naszej szkoły odbył się I Szkolny Turniej „Wall Ball”. Jest to gra polegająca na celowaniu piłka nożną przez zawodników w wyznaczone pole namalowane na ścianie w ustalonej wcześniej kolejności. W zawodach udział wzięło 33 zawodników podzielonych na grupy dziewcząt i chłopców. Zacięte pojedynki wyłoniły zwycięzców.

W kategorii dziewcząt:

I miejsce Martyna Józefowicz

II miejsce Anna Lewandowska

III miejsce Oliwia Łukaszewska

 

W kategorii chłopców:

I miejsce Krystian Krumrej

II miejsce Maciej Wasiewski

III Arkadiusz Gorzka

Najlepszym zawodnikom puchary i medale wręczyła Pani dyrektor Justyna Milewska, która była gościem turnieju. Pozostali uczestnicy otrzymali słodką nagrodę pocieszenia.

Dziękujemy wszystkim zawodnikom za udział w turnieju i serdecznie zapraszamy za rok na drugą edycję.

Organizatorzy: Bartosz Laskowski (zdjęcia) , Tomasz Kamiński

 

ZOBACZ KRÓTKI FILM Z ZAWODÓW - KLIKNIJ W LINK PONIŻEJ 

https://drive.google.com/drive/folders/0B2IpoHEcIG9FUm1HMW0wcUg1Mmc?usp=sharing 

 

 Info. R. Kowalkowski

WYCIECZKA DO SOPOTU

WYCIECZKA DO SOPOTU.

 

Dnia 24 maja 2017 roku uczniowie klas I-III C i D SPP uczestniczyli w wycieczce do Sopotu. Podróż pendolino, obejrzenie filmu pt. "Riko prawie bocian" oraz wygrzewanie się i wsłuchiwanie w szum morza na sopockiej plaży to główne atrakcje wyjazdu. Pogoda i humory dopisały, więc wycieczkę uważamy za udaną. 

 

                    

info:Beata Banaszek

ZBIÓRKA ZUŻYTYCH BATERII

Już po raz 8 odbyła się  w naszej szkole zbiórka zużytych baterii przy współpracy z organizacją REBA odzyskującą odpady;)Wkrótce nastąpi przyznanie nagród:)

 

lightbox lightbox

 

info: S. Wtulich, M. Wasiewska

PRZYJACIELSKA WIZYTA

 

Po raz drugi gościliśmy w internacie wychowanków z SOSW w Bartoszycach.

Okazją do spotkania był zbliżający się Dzień Dziecka. Pan Paweł Tarasewicz przygotował wspólną zabawę. Niektórzy nasi wychowankowie próbowali sił i śpiewali razem z konferansjerem.

Muzyka i taniec były okazją do zawarcia nowych przyjaźni.

Tym razem z powodu letniej pogody zabawa odbyła się na świeżym powietrzu.

Wychowawcy natomiast wymienili doświadczenia w pracy z młodzieżą. 

 

tekst: Wojciech Wegner

 

lightbox  lightbox

 

lightbox  lightbox

 

 

WYCIECZKA DO DINOPARKU W MALBORKU

WYCIECZKA DO DINOPARKU W MALBORKU

 

29 maja uczniowie grupy rewalidacyjno-wychowawczej II uczestniczyli w wycieczce do Dinoparku w Malborku. 

 

  

 

 

    

info: Beata Banaszek

 

 

FESTYN - DZIEŃ OTWARTY

 

 

 

W promieniach majowego słońca w Zespole Placówek Szkolno - Wychowawczych w Iławie odbył się kolejny festyn w ramach Dnia Otwartego placówki. Organizatorzy mieli przyjemność gościć rodziców, osoby życzliwe i zainteresowane kształceniem specjalnym. Nie zabrakło także uczniów, którzy doskonale bawili się. Przygotowano wiele atrakcji. Jak zawsze dużą popularnością cieszyły się zjeżdżalnie i trampoliny oraz punkt malowania twarzy. Najmłodsi mogli skorzystać z kącika malucha i zabaw animacyjnych z chustą, a także sprawdzić swoją celność w rzucie do celu.     Wielu gości po raz pierwszy wykonywało prace plastyczne techniką de`cupaqe. Na placu znajdowało się również stanowisko ogrodnicze, muzyczne, w którym poznawano tajniki muzyki andyjskiej. W punktach konsultacyjnych specjaliści zatrudnieni w placówce udzielali porad .           Przez cały czas prowadzone były zabawy taneczne dla chętnych dzieciaków.

Dzięki uprzejmości p. Jacka Zabłońskiego  każdy z uczestników festynu mógł zrobić sobie zabawną fotografię w fotobudce.  Dużym uznaniem cieszyły się wypieki uczniów klas zawodowych o profilu kucharz, o czym świadczyły niekończące się kolejki oraz zadowolone miny dzieciaków zajadających cieplutkie gofry! Organizatorzy częstowali wszystkich kawą i domowymi wypiekami, a także pyszną grochówką.  W czasie festynu można było spotkać wielu ludzi z pasją: p. Damiana i Krzysztofa, którzy prezentowali modele ciężarówek i pociągów, kolejnego p. Damiana, który umilał czas muzyką na żywo oraz p. Roberta - zarażającego swoją miłością do muzyki.  

Uczniowie ZPSW w Iławie zaprezentowali swoje liczne talenty: taneczne, recytatorskie, muzyczne   i wokalne. Wystąpił także zaprzyjaźniony zespół " Dance Army " z ZSO w Iławie.

Organizatorzy dziękują wszystkim gościom za przybycie i już dzisiaj zapraszają na kolejny festyn!

 

info.: M. Lewko, B. Sikorska

Warsztaty ogrodnicze z redaktorem Witoldem Czuksanow

25maja w Zespole Placówek Szkolno - Wychowawczych w Iławie po raz trzeci odbyły się warsztaty ogrodnicze prowadzone przez redaktora Witolda Czuksanow. Na imprezę przybyli i świetnie się bawili zaproszenie goście z Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz Przedszkola Integracyjnego. Po raz kolejny poczuliśmy terapeutyczną moc ogrodów:) Dziękujemy i zapraszamy za rok:)

 

lightbox lightbox  lightbox                       lightbox

 

info: S. Wtulich, M.Wasiewska

WYCIECZKA DO OLIWSKIEGO ZOO

23 czerwca uczniowie klas IVau, Vauz oraz V-VI bz wraz z wychowawcami spotkali się rano na dworcu kolejowym aby wspólnie pociągiem pendolino udać się do Gdańska gdzie mieli okazję zwiedzić  oliwskie ZOO i poznać wiele gatunków zwierząt. O zwierzętach opowiadał uczestnikom wycieczki przewodnik. Dowiedzieliśmy się między innymi, że słoń zjada codziennie po 120 kg owoców i warzyw. Potem wspólnie wszyscy bawili się na placu zabaw. Trochę zmęczeni, ale szczęśliwi udaliśmy się do wyczekiwanego Mc Donalda aby zjeść obiad i pyszne lody oraz aktywnie 
spędzić czas w sali sportowej. Dzięń szybko dobiegł końca i trzeba było wracać do Iławy.

 

Uczniowie i wychowawcy klas IVau, Vauz , V-VI bz

 

 

  

  
                     

RATUJMY DRZEWA- POMAGAJMY BEZDOMNYM ZWIERZĘTOM
Statystyczny Polak zużywa co roku 90 kg papieru. Do wyprodukowania  około 1 tony papieru trzeba wyciąć 17 drzew.
W tym roku zebraliśmy 500 kg makulatury. Czyli uratowaliśmy ponad 8 drzew . 
Ze sprzedaży makulatury uzyskaliśmy 120,00zł.   Za uzbierane pieniądze z makulatury zakupiliśmy karmę dla psów i kotów, którą zawieźliśmy do Iławskiego Schroniska dla Zwierząt.
 

M. Kowalska

 

lightbox lightbox lightbox

FESTYN SZKOLNY - ZAPRASZAMY

WYCIECZKA DO MALBORKA - 2017

     W słoneczny ranek 23 maja 2017 roku uczniowie klas I- II agz, I bgz, III cgz i III agz wyruszyli pociągiem, po przygodę do Malborka. Głównym celem był oczywiście zamek krzyżacki. O Krzyżakach wiedzieliśmy już trochę, bo przed wycieczką oglądaliśmy film „Krzyżacy” na podstawie powieści Henryka Sienkiewicza pod tym samym tytułem (niektóre sceny filmu były kręcone w Malborku). Naszą wiedzę uzupełniliśmy podczas zwiedzania. Pod kierunkiem pani przewodnik wykonywaliśmy zadania, odpowiadaliśmy na pytania, szukaliśmy różnych znaków. Zdobywaliśmy punkty – litery. Wyznaczony „skryba” musiał wyryć je na tabliczce. Powstało hasło zapisane po łacinie. Uczniowie w słowniczkach odnaleźli tłumaczenie. Nie zdradzę go, bo może ktoś z was zdecyduje się na taki sposób zwiedzania zamku.
Po wykonanym zadaniu i zakupie pamiątek, opuściliśmy zamek i udaliśmy się na posiłek. Zgadnijcie gdzie? (obejrzyjcie zdjęcia, one wam pomogą odpowiedzieć na pytanie). Relaks przy fontannie, pamiątkowe grupowe zdjęcie i powrót do domu.

 

Izabela Bujnowska – kierownik wycieczki, Wiesława Duda, Izabela Pokojska, Dorota Naguszewska, Monika Walento - Krasińska

Tekst i zdjęcia: Wiesława Duda

 

info. R. Kowalkowski

TURNIEJ W MIŁAKOWIE
Dnia 17.05. 2017r przedstawiciele naszej szkoły brali udział w VIII Wojewódzkim Turnieju Ekologiczno- Przyrodniczym w Miłakowie. Wykazali się bardzo  dużą wiedzą dotyczącą  środowiska naturalnego oraz jego ochroną. Drużyna Anny Frąszczak uzyskała I miejsce. Zachowanie i kultura osobista naszych uczniów jest godna pochwały. Każdy z uczestników otrzymał nagrodę za udział w turnieju jak również nasza szkoła. 
M. Kowalska
lightbox   lightbox
 
„Nadszedł czas, aby zrozumieć, że przyroda bez człowieka będzie istniała, ale człowiek bez przyrody nie.”
Dnia 11.05.2016r zorganizowaliśmy spotkanie z przyrodą pod hasem "ZIEMIA NASZ DOM" oraz konkurs ekologiczny.Uczniowie klas SPP, szkoły podstawowej i gimnazjum przygotowali program artystyczny, który pokazał nam jak bardzo negatywnie wpływamy na nasze środowisko przyrodnicze. Jak zanieczyszczamy POWIETRZE, WODĘ, GLEBĘ. Również podpowiedzieli nam jak o nie dbać. 
M. Kowalska

 

lightbox  lightbox

KONKURS PIOSENKI ZUCHOWEJ I TURYSTYCZNEJ

CIEKAWIE, RADOŚNIE I SŁODKO W TORUNIU

W dniu 23 maja uczniowie klasy I-III i IV zespołów edukacyjno-terpeutycznych pojechali na całodniową wycieczkę do Torunia. Była to już ich druga wizyta w tym mieście. Tym razem nie pojechali za zapachem.... piernika, ale odwiedzili Manufakturę Cukierków i wzięli udział w słodkich warsztatach kręcenia lizaków. Odwiedzili też ogród zoobotaniczny, w którym podczas spaceru uroczymi alejkami podglądali świat zwierząt.

 

Agnieszka Kamińska

Dorota Myślińska

Katarzyna Derda

SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW

     5 maja 2017r.w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej odbyło się podsumowanie XIX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży(eliminacje powiatowe). Wręczono dyplomy i upominki dla laureatów i wyróżnionych.
Zaproszenie od pana Starosty  wraz z opiekunami otrzymali uczniowie: Agnieszka Czubińska, Andrzej Figurski oraz Miłosz Granica. Startowali w kategorii Ośrodków Szkolno - Wychowawczych i świetlic terapeutycznych.
Agnieszka Czubińska - I miejsce (nauczyciel- Wiesława Duda)
Andrzej Figurski - II miejsce (nauczyciel - Sabina Górska)
Miłosz Granica - III miejsce (nauczyciel - Sabina Górska)
 
tekst. W. Duda

 

 

info. R. Kowalkowski

FINAŁ II EDYCJI WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU "Z MOJĄ MAMĄ ZAWSZE JEST WESOŁO"

W tym roku w konkursie plastycznym wzięły udział prace nadesłane z czterech ośrodków szkolno-wychowawczych. Wpłynęło 31 pięknych prac wykonanych różnymi technikami przez uczniów szkoły podstawowej.

Wszystkie prace zostały ocenione przez komisję.

I miejsce Krystian Kirschner - opiekun Katarzyna Derda

II miejsce Magdalena Krupicka - opiekun Alina Kondzior

III miejsce Beata Kisiel - opiekun Ewa Semeniuk

Wiele prac otrzymało wyróżnienia.

Do obejrzenia wszystkich prac konkursowych zapraszamy od dziś (16 maja) przez dwa tygodnie na I piętro biblioteki miejskiej w Iławie.

 

Organizatorzy:

Dorota Myślińska

Joanna Jankowska

Agnieszka Kamińska

 

VIII WOJEWÓDZKI KONKURS PLASTYCZNY MIŁAKOWO

 W Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym  w Miłakowie odbył

 

Wojewódzki Konkurs Plastyczny „OZDOBY WIOSENNE I WIELKANOCNE”.

 

                   Do konkursu zgłosiły się następujące Ośrodki z : Iławy, Szymanowa, Ostródy, Żardenik, Bartoszyc , Miłakowa .

                W tym roku wpłynęło ponad 70 prac. 

 

Jesteśmy dumni z naszych uczniów, którzy wzięli udział w tym konkursie i zdobyli zaszczytne miejsca:

 

W kategorii Szkoła Podstawowa :

 

I MiejsceDorota Raduszewska pod opieką pani Beaty Szymańskiej 

II MiejsceWojtek Jackiewicz pod opieką pani Mai Derda

 

 

 

W kategorii Gimnazjum + OU

 

III MiejsceDamian Pienda pod opieką pana Wojciecha Wegnera

 

Jeszcze raz gratulujemy naszym uczniom !!!

 

tekst: Maja Derda

 

WOJEWÓDZKI KONKURS PLASTYCZNY SZCZYTNO

 

Miło nam poinformować, że nasi uczniowie wzięli udział

 

 

w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym w Szczytnie

"Jestem Eko"

zajmując:

 

II miejsce - Igor Sośnicki pod opieka pani Mai Derda

wyróżnienie w kat. szkoła podstawowa - Krystian Kirschner pod opieką pani Mai Derda

II miejsce w kat. szkół ponadpodstawo. - Agnieszka Czubińska pod opieką pani Wiesławy Duda

 

Uczniom gratulujemy i zachęcamy wszystkich do udziału w konkursach, nagrody były bardzo atrakcyjne.

 

lightbox   lightbox

 

 

tekst i zdjęcia: Maja Derda

1000 DRZEW NA MINUTĘ

W ostatni piątek miesiąca - 28 kwietnia 2017r., w leśnictwie Smolniki uczniowie naszej szkoły - Maciej Wasiewski z I bgz, Mariusz Krankowski i Łukasz Krankowskiz III b SPP oraz Mikołaj Zawadzki z II ZSZ brali udział w akcji 1000 DRZEW NA MINUTĘ.

Byliśmy w grupie 120 osób, którzy w tym dniu sadzili młode buki i sosny.Mimo nie sprzyjających warunków(cały czas padał deszcz), wszyscy dzielnie sadzili drzewka.Wspólnym wysiłkiem zasadzonych zostało 5000 tysięcy sadzonek.A jedna z nich trafiła na zaplecze naszej szkoły przy ul.Kościuszki i może będziemy mogli ją podziwiać przez następne kilkanaście lub kilkadziesiąt lat - oczywiście jeżeli otoczymy ją należytą opieką.

Ps.Skąd nazwa akcji - 1000 drzew na minutę?

Lasy Państwowe w Polsce sadzą co roku ok.500milionównowych drzew.Obliczono,że na minutę to ok.1000sadzonek.

 

Na załączonych zdjęciach z akcji nie wiele nas widać, poniweaż musieliśmy się dobrze zabezpieczyć przed nieustannie padającym deszczem.Taką pogodą ludzie nie są racej zachwyceni, ale dla nowo sadzonych drzewek taka pooda jest najlepsza!

Tekst: M. Sękowska

 

info. R. Kowalkowski

 

APEL Z OKAZJI ŚWIĘTA KONSTYTUCJI 3 MAJA

Uczniowie z zespołów edukacyjno-terapeutycznych i z klas SPP zaprezentowali program artystyczny z okazji świąt państwowych: Konstytucji 3 Maja,  Święta Pracy i Dnia Flagi. Montaż słowno – muzyczny przygotowany pod kierunkiem wychowawców zawierał ciekawą poezję patriotyczną, a także muzykę. Podczas apelu mogliśmy więc wysłuchać następujących  utworów :

 • „Najpiękniejsza jest moja Ojczyzna”  zespołu No To Co zaprezentowany przez kl.III cgz, który został wzbogacony prezentacją multimedialną, przedstawiającą piękno naszej Ojczyzny
 • „Taki kraj” Jana Pietrzaka w wykonaniu Wilhelma Pasterza
 • „Patriotyczny marsz” – występ klas: kl. I-III az i IV bz
 • „Pytasz mnie”  Andrzeja Rosiewicza, przygotowany przez Wiktorię Szczepańską
 • „Mazurek 3 maja” – śpiew kl. III cgz

 

Nad realizacją występu, wizualizacją  i  nagłośnieniem czuwali:

p. Beata Sikorska, p. A. Kamińska, p. I. Pokojska oraz p. R. Żuralski.

Wykonywanie zdjęć: p. R. Kowalkowski.  

Tekst: I. Pokojska

 

info. R. Kowalkowski

CZAS NA KSIĄŻKĘ

27 kwietnia 2017 r. w ramach obchodów II Dnia Książki odbyło się w naszej szkole spotkanie autorskie z panem Wojciechem Cesarzem - grafikiem, dyrektorem artystycznym w wydawnictwie prasowym oraz autorem serii książek o grzecznym psie Winterze. Uczniowie uczestniczący w spotkaniu dowiedzieli się, w jaki sposób psy wyrażają swoje emocje i jak można je rozpoznać. Poznali krótką historię psów zaprzęgowych oraz czworonogów wykonujących pracę. Uczniowie wysłuchali opowiadania z książki pt.: " Pamiętnik grzecznego psa". Na zakończenie spotkania można było tradycyjnie zadać pytanie gościowi a także kupić książkę autorstwa Wojciecha Cesarza oraz Katarzyny Terechowicz.  

Łącznicy biblioteczni zaprosili kolegów i koleżanki do wypożyczania książek znajdujących się w szkolnej bibliotece. Wybrane książki zostały zaprezentowane na wystawie pod hasłem "Czas na książkę", którą można było obejrzeć w naszej szkole. Zapraszamy do odwiedzania szkolnej biblioteki! 

 

Beata Rypińska                                                 Sponsorzy spotkania autorskiego:

dekoracja: Sabina Wtulich                                  Stowarzyszenie "Jesteśmy"

                                                                       Spółdzielnia Uczniowska "Sezamek"

 

   

                                                                  

AKCJA DLA SCHRONISKA DLA ZWIERZĄT W IŁAWIE

Dziękujemy wszystkim rodzicom, uczniom i nauczycielom ZPS-W za okazanie wielkich serc i ogromne zaangażowanie w przyłączaniu się do

 AKCJI

OTOZ ANIMALS SCHRONISKO W IŁAWIE

 

POMÓŻ NAKARMIĆ SCHRONISKOWE BRZUSZKI!”

 

Zgromadzoną żywność oraz koce i kołdry w piątek po południu dostarczyłyśmy pracownikom iławskiego schroniska.

 

ZBIÓRKĘ PROWADZIŁY:             

AGNIESZKA KAMIŃSKA

JOANNA JANKOWSKA

DOROTA MYŚLIŃSKA

 

 

 

 

 

SUKCES NA WOJEWÓDZKIM FESTIWALU W OSTRÓDZIE

 

 

AKCJA DLA SCHRONISKA DLA ZWIERZĄT W IŁAWIE

 

PRZYŁĄCZMY SIĘ

 

DO AKCJI

OTOZ ANIMALS SCHRONISKO W IŁAWIE

 

POMÓŻ NAKARMIĆ SCHRONISKOWE BRZUSZKI!”

 

PILNIE POTRZEBNE:

 • RYŻ

 • MAKARON

 • KASZA JĘCZMIENNA

 

 

PRODUKTY PRZEKAZYWAĆ MOŻNA DO PIĄTKU 28 KWIETNIA 2017 R

 

 

 

ZBIÓRKĘ PROWADZĄ:

 

AGNIESZKA KAMIŃSKA

JOANNA JANKOWSKA

DOROTA MYŚLIŃSKA

ŚNIADANIE WIELKANOCNE W INTERNACIE

Dnia 12 kwietnia 2017 roku odbyło się uroczyste Śniadanie Wielkanocne wychowanków grup wychowawczych, dyrekcji, wychowawców i pracowników obsługi.

Dzieci i młodzież wspólnie spędzili czas wysłuchują apelu przygotowanego przez koleżanki i kolegów oraz wysłuchali piosenki śpiewanej przez Dorotkę.

Wielkanoc w internacie to czas wzruszeń i radości a wspólnie zjedzone śniadanie dodało każdemu sił na każdy następny, piękny wiosenny dzień.

 

 

lightbox  lightbox

 

lightbox

 

 

zdjęcia: Stanisław Pawlikowski

przygotowanie apelu: Danuta Michalska, Dagmara Pączkowska

dekoracje: Mariola Mitura

tekst: Maja Derda

APEL WIELKANOCNY'2017

 

Przed nami kolejne Święta Wielkanocne. Jak każdego roku uczniowie klas zawodowych wraz z wychowawcami dnia 12.04.2017r (środa), zorganizowali Apel Wielkanocny i w bardzo interesujący sposób przybliżyli wszystkim piękne polskie zwyczaje i tradycje związane z okresem  wielkopostnym,  zwyczaje Wielkiego Tygodnia i Świąt Wielkanocnych – najważniejszych świąt w roku . Wszyscy zebrani z zainteresowaniem wsłuchiwali się w montaż słowno-muzyczny, był też śmigus i słodki poczęstunek.  Apel zakończyły życzenia zdrowych, radosnych i rodzinnych Świąt.

 

Apel przygotowali: Uczniowie klas zawodowych, Zespół Przedmiotowy Klas Zawodowych, Ryszard Żuralski

info. Mariola Konicz

 

 ZDJĘCIA

 

KONKURS KULINARNY

Dnia 6.04.2017r uczniowie I kl. ZSZ  - przyszli kucharze- spróbowali swoich sił w wojewódzkim konkursie kulinarnym z cyklu „Gotuj na szóstkę” odbywającym się w Bartoszycach  . Tematem tegorocznych zmagań była „Wielkanoc ze smakiem”. Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali wielkanocną babę oraz jajka w cieście francuskim. Potrawy wyszły estetyczne i smaczne a uczniowie z trzecią lokatą i uśmiechami na ustach wrócili do Iławy.

 

info. M. Konicz

 

 

 

 

KONKURS KULINARNY KLAS SPP

W piątek, 31 marca 2017 roku odbył się konkurs kulinarny dla uczniów Szkoły Przysposabiającej do Pracy. Konkurs miał na celu promowanie zasad zdrowego odżywiania wśród młodzieży. Zadaniem uczestników było przygotowanie „SMACZNYCH I ZDROWYCH KORECZKÓW KOLOROWYCH”. Uczniowie wykazali się dużą pracowitością i pomysłowością. Wszystkie klasy zdobyły  I miejsce, ponieważ przygotowane przekąski cechował wysoki poziom kulinarny, wyśmienity smak i atrakcyjne podanie.  Brawo!

org. p. Daniela Laskowska, p. Beata Sikorska

zdjęcia p. Kamila Gołębiowska

 

KOLEJNA EDYCJA KONKURSU PIĘKNEGO CZYTANIA

W marcu w grupach wychowawczych odbyły się cykliczny konkurs pięknego czytania. Wychowankowie świetnie się bawili czytając wybrane teksty literatury polskiej. Organizatorami byli Pani Danka Michalska, Beata Szymańska, Edyta Tomczyk.                                             

ŚWIĄTECZNE WYPIEKI

Święta Wielkanocne  już  blisko. Czas rozpocząć naukę pieczenia ciast.  Zaczęliśmy  od baby wielkanocnej....

 

wych. Dorota Myślińska i Agnieszka Kamińska

 

                         

WOLNY CZAS W INTERNACIE

Czas wolny w Internacie to przede wszystkim codzienne spacery, wychowankowie z grupy I powitali wiosnę przepysznymi lodami i szukaniem zwiastunów wiosny.

 

 

lightbox   lightbox

 

Pozdrawiamy i zapraszamy wszystkich naszych uczniów .... może i wy byście chcieli mieszkać

z nami w internacie.

 

info: Katarzyna Derda

KIERMASZ WIELKANOCNY

Dzieci i młodzież wraz z wychowawcami grup wychowawczych zorganizowali Kiermasz Wielkanocny, zaprezentowali stroiki wielkanocne, jajka wykonane techniką decoupage, palmy wielkanocne itp.

 

lightbox   lightbox

info: Katarzyna Derda

"Ruch rzeźbi umysł, serce i ciało"

Dnia 29.03.2017r uczniowie zespołów edukacyjno - terapeutycznych reprezentowali naszą szkołę na VII Wojewódzkim konkursie "Ruch rzeźbi umysł, serce i ciało".

W tym roku uczniowie brali udział w kategorii teatr. Spośród wielu ośrodków wyłoniono trzy pierwsze miejsca i wyróżnienia. Zespół "Mamojuda" w przedstawieniu pt"Techno-rzepka" zajął 3 miejsce. Dodatkowo otrzymał nagrodę publiczności a Dawid Piotrowski (rzepka) został ukoronowany indywidualną nagrodą - sceniczna osobowość.

Ciężka praca uczniów została doceniona, uczniowie z utęsknieniem czekają na kolejny występ w zaprzyjaźnionym Węgorzewie.

Organizatorzy:  Magdalena Ciarczyńska, Danuta Dzikowska, Justyna Zakrzewska

 

Tekst i zdjęcia: Justyna Zakrzewska

 

 

Info. R. Kowalkowski 

III KONKURS HUMANISTYCZNY'2017

 

 

 

Konkurs humanistyczny jest kolejnym konkursem, który wpisuje się w kalendarz szkolnych wydarzeń. Uczestniczyli w nim, już po raz trzeci, uczniowie klas gimnazjalnych, którzy odpowiadali na pytania z języka polskiego, historii, religii i języka niemieckiego. Formuła konkursu zakłada pracę w grupach.

Okazało się, że gimnazjaliści mają dużą wiedzę i potrafią doskonale współpracować. Niektóre pytania wzbudzały wiele emocji, jednak poszczególne zespoły poradziły sobie z nimi. Dużym uatrakcyjnieniem konkursu było wykorzystanie tablicy multimedialnej i wizualizacja poszczególnych zadań.

Zmagania gimnazjalistów wygrała klasa II gimnazjum w składzie: Daria Kurafeiska, Daria Kopowska i Jakub Cabaj. II miejsce zajęli uczniowie klasy III: Paulina Kirschner, Norbert Szczepański i Sebastian Grosanc. III miejsce przypadło klasie I gimnazjum - jej honoru bronili: Mateusz Jackiewicz i Daniel Rykaczewski. 

 

Konkurs przygotowali nauczyciele: p. J. Brzeziński, M. Lewko, B. Rypińska, A. Truszczyńska i W. Lewko.

 

 

info. Małgorzata Lewko

KONKURSEM "MAM TALENT" WITAMY WIOSNĘ

 

 

 

TULIPANY

Cyklicznie odwiedzamy Miejską Bibliotekę Publiczną.

Jest tu nam przyjemnie i miło. Spędzamy czas w otoczeniu książek.

Pobyt w bibliotece urozmaicają nam zajęcia plastyczno - techniczne.

Ostatnie nasze dzieła to kwiaty - tulipany.

Zrobiliśmy je z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet.

 

info.Mirosława Sękowska

SPOTKANIE Z POEZJĄ

SPOTKANIE Z POEZJĄ 2017

Dnia 16 marca odbyło się w naszej szkole kolejne „Spotkanie z poezją”. Wzięło w nim udział ok. 60 uczniów z zespołów edukacyjno - terapeutycznych. Prezentowali się indywidualnie i zespołowo. Swoimi występami wzruszali, wywoływali radość, uśmiech, zadumę.  Do występów uczniów przygotowali niezawodni wychowawcy klas: Jolanta Mejka, Agnieszka Kamińska, Joanna Jankowska, Dorota Myślińska, Dorota Naguszewska, Magdalena Ciarczyńska, Izabela Pokojska, Danuta Dzikowska, Izabela Bujnowska, Wiesława Duda, Grażyna Mróz, Danuta Zabłotna, Daniela Laskowska, Beata Czarnotta, Justyna Zakrzewska, Sabina Górska.

Nagłośnienie zapewnił pan Ryszard Żuralski. Na zdjęciach uwiecznieni zostaliśmy przez panią Monikę Walento-Krasińską.

Zapraszamy za rok!

 

Organizatorzy: Izabela Bujnowska, Wiesława Duda, Beata Sikorska

 

Tekst: W. Duda

 

 

 

info. R. Kowalkowski

 

BIBLIOTEKA SZKOLNA - KRAINA KSIĄŻEK

10 marca 2017 r. łącznicy biblioteczni uczestniczyli w zajęciach pod hasłem "Biblioteka - kraina książek". Przedstawiciele klas zapoznali się z tematyką książek zakupionych do szkolnej biblioteki w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Uczniowie czytali fragmenty ulubionych utworów, poznawali przygody bohaterów oraz odpowiadali na pytania związane z tematyką czytelniczą. Łącznicy wykazali się dużą wiedzą na temat przeczytanych książek oraz znajomością zasad korzystania z biblioteki. Następne spotkanie w szkolnej bibliotece już wkrótce,  a nowe książki zakupione w ramach środków z Ministerstwa Edukacji Narodowej... czekają na czytelników. Zapraszamy! 

                     

Inform.: Beata Rypińska

 

 

WCZESNE WSPOMAGANIE ROZWOJU - KARNAWAŁ

BAL KARNAWAŁOWY DLA "MALUCHÓW"

Karnawał to czas radości i zabawy zarówno dla dorosłych , jak i dzieci. Dlatego w dniu 27 lutego zorganizowaliśmy dzieciom objętym zajęciami wczesnego wspomagania rozwoju BAL KARNAWAŁOWY.

Wśród balonów, girland i serpentyn dzieci uczestniczyły w atrakcyjnych zabawach w towarzystwie muzyki.

Mamy nadzieję, że wspomnienia z balu pozostaną na długo w pamięci wszystkich uczestników.

 

Organizatorzy:

Anna Wiśniewska, Izabela Wawrzyńczyk, Dorota Myślińska, Aleksandra Podwalska, Sabina Wtulich, Beata Banaszak, Radosław Kowalkowski, Ryszard Żuralski

 

 

Zapraszamy do oglądania i pobierania zdjęć

 

Zdjęcia: R. Kowalkowski

 

 

Info. R. Kowalkowski

ZNANI LUDZIE NAM CZYTAJĄ
23 lutego zespoły edukacyjno – terapeutyczne gimnazjum po raz czwarty uczestniczyły w spotkaniu pt.: „ Znani Ludzie Nam Czytają”. Tego dnia do świata przygód bohaterów książki „Dzieci z Bullerbyn” zaprosiła uczniów Pani Beata Rypińska. Uczniowie z uwagą wysłuchali rozdziałów: „Lasse wpada do jeziora” i „Anna i ja sprawiamy ludziom przyjemność”.
Info.I.Pokojska
LEKCJA BIBLIOTECZNA "JAŚ CZYTALSKI W BIBLIOTECE"

21 lutego klasy gimnazjalne zespołów edukacyjno – terapeutycznych już po raz trzeci w tym roku szkolnym uczestniczyły w lekcji bibliotecznej w Powiatowej Bibliotece Pedagogicznej w Iławie. Tym razem Pani D.Szeluga zaprosiła uczniów do krainy książek jaką jest biblioteka. Podczas zajęć zatytułowanych „Jaś Czytalski w bibliotece”, dzieci mogły poznać zasady zachowania się w bibliotece, jej regulamin oraz rodzaje katalogów i książek jakie można w niej znaleźć. Organizatorka zajęć zawsze ma dla uczniów ciekawe niespodzianki w postaci różnorodnych zadań. A na tym spotkaniu dodatkowo każda klasa otrzymała dyplom „ NAJSYMPATYCZNIEJSZEGO CZYTELNIKA”.

 

 

Info. I.Pokojska

PODSUMOWANIE I PÓŁROCZA 2016/17

    Podczas apelu porządkowego podsumowano całe minione półrocze. Poznaliśmy uczniów o najlepszej frekwencji i najlepszych wynikach w nauce. Poznaj najlepszych uczniów naszej szkoły.

 

 

 

Imię i nazwisko

Klasa

Średnia ocen

Frekwencja

Zachowanie

Izabela Warmińska

IV

 

 

wzorowa

Kacper Starczewski

IV

4,8

98%

 

Natalia Gajewska

VI

4,6

 

 

Mateusz Jackiewicz

Ig

4,0

100%

 

Daniel Rykaczewski

Ig

 

99,4%

 

Konrad Damiński

IIg

 

91,1%

 

Daria Kopowska

IIg

4,8

 

wzorowe

Kurafejska Daria

IIg

5,2

98%

wzorowe

Łukaszewski Jan

IIg

 

91,8%

 

Jakub      Cabaj

IIg

4,4

 

 

Frąszczak Anna

IIIg

 

95%

 

Norbert Szczepański

IIIg

 

 

wzorowe

Krystian Kowalczyk

IZSZ

 

97%

 

Adrian Kowalkowski

IZSZ

 

94%

wzorowe

Jakub Ługiewicz

IZSZ

4,58

 

wzorowe

Izabell        Proć

IZSZ

4,58

97%

wzorowe

Edyta Wilamowska

IZSZ

4,08

 

wzorowe

Tyburc Michalina

IZSZ

4,25

97%

wzorowe

Dorota Ziółkowska

IZSZ

4,41

 

wzorowe

Sylwia Dymkowska

IZSZ

 

93%

 

Halina Drzewicka

IZSZ

4,25

 

 

Paweł Szczypiński

IZSZ

4,25

 

 

           

 

 

 

 

Imię i nazwisko

klasa

Średnia ocen

Frekwencja

Zachowanie

Marcin      Guść

IIZSZ

4,4

 

wzorowe

Zawadzki Mikołaj

IIZSZ

 

92%

wzorowe

Karol Antkowiak

IIZSZ

 

 

wzorowe

Sebastian Jarzyna

IIIZSZ

4,4

94%

 

Karolina Kamińska

IIIZSZ

4,6

 

 

Sylwia   Gorzka

IIIZSZ

4,4

 

 

Wojciech Bonisławski

IIIZSZ

 

95%

 

Sebastian Wyciński

IIIZSZ

 

96%

 

Karolina Rzymska

Ia SPP     

 

95%

 

Marzena Zimnicka

Ia SPP     

 

94%

 

Karolina Nieora

Ia SPP     

 

93,7%

 

Wiktoria Ławicka

I –IIIc SPP     

 

97,8%

 

Mazurewicz Patrycja

I –IIIc SPP     

 

93,5%

 

Daniel Dąbrowski

I –IIIc SPP     

 

93%

 

Michał Zimnicki

I –IIId SPP     

 

94%

 

Wiktoria Wasielewska

I –IIIe SPP     

 

100%

 

Łukasz  Krankowski

IIIb SPP     

 

98%

 

Patryk Zawolski

IIIb SPP     

 

97,6%

 

Mariusz  Krankowski

IIIb SPP     

 

97,6%

 

Kamil Biernacki

IIIb SPP     

 

97%

 

           

 

 

 

 

Osiągnięcia uczniów ZPSW w I półroczu roku szkolnego 2016/2017

L. p.

Imię i nazwisko ucznia

Osiągnięcia

klasa

1.

Izabela Warmińska

I miejsce   w Szkolnym Konkursie Pięknego Czytania

IV

2.

Arkadiusz Skorupski

I miejsce   w swojej  grupie wiekowej  V Mikołajkowe Zawody w Pływaniu

IV

3.

Jackiewicz Mateusz

II miejsce w swojej  grupie  wiekowej V Mikołajkowe Zawody w Pływaniu

 I g

4.

Konrad Damiński

I miejsce   w swojej  grupie wiekowej V Mikołajkowe Zawody w Pływaniu

IIg

5.

Rafał  Grosanc

II miejsce w swojej  grupie  wiekowej V Mikołajkowe Zawody w Pływaniu

IIg

6.

Kamila Czarnecka

III miejsce w Szkolnym Konkursie Pięknego czytania

IIIg

7.

Sebastian Grosanc

I miejsce w Szkolnym Konkursie Pięknego Czytania           I miejsce   w swojej  grupie wiekowej V Mikołajkowe Zawody w Pływaniu

IIIg

8.

Halina Drzewicka

II miejsce w Szkolnym Konkursie Pięknego Czytania

IZSZ

9.

Adrian Kowalkowski

I miejsce w Konkursie Pięknego Czytania w Giżycku

IZSZ

10.

Ługiewicz Jakub

I miejsce   w swojej  grupie wiekowej V Mikołajkowe Zawody w Pływaniu

IZSZ

11.

Edyta Wilamowska

I miejsce   w swojej  grupie wiekowej V Mikołajkowe Zawody w Pływaniu

IZSZ

12.

Sebastian Jarzyna

I miejsce   w swojej  grupie wiekowej V Mikołajkowe Zawody w Pływaniu

IIIZSZ

13.

Karolina Rzymska

III  miejsce   w swojej  grupie wiekowej V Mikołajkowe Zawody w Pływaniu

IaSPP

14.

Karol Grabowski

I miejsce w konkursie plastycznym „Święto Niepodległości”

I –IIIe SPP

15.

Patryk Zawolski

Główna nagroda w powiatowym Konkursie  plastycznym „Mam wpływ  na moje zdrowie”                                           I miejsce w szkolnym  Konkursie plastycznym „Książki mojego dzieciństwa”

IIIbSPP

16.

Łukasz Krankowski

Wyróżnienie w powiatowym Konkursie  plastycznym „Mam wpływ  na moje zdrowie”                                         II miejsce w szkolnym  Konkursie plastycznym „Książki mojego dzieciństwa”

IIIbSPP

17.

Kamil Terebiński

III miejsce   w swojej  grupie wiekowej Mikołajkowe Zawody w Pływaniu

IIIbSPP

WALENTYNKI

Dnia 14 lutego 2017 roku odbyło się dla uczniów zespołów edukacyjno-terapeutycznych oraz klas spp. Spotkanie Walentynkowe połączone z pokazem Strojów Walentynkowych. W pokazie wzięli udział uczniowie przygotowani przez panią Joannę Zakrzewską, a uczniów przywitały wierszami uczennice Agnieszka Czubińska oraz Sylwia Siegmund. W czasie spotkania zostały wręczone kartki Walentynkowe. Uczniowie tańczyli przy muzyce, którą przygotował pan Ryszard Żuralski. Wszystkie walentynki trafiły do adresatów i w miłej atmosferze uczniowie rozeszli się do dalszych zajęć.

 

Tekst: M. Wlento - Krasińska

Zdjęcia: R. Kowalkowski

 

 

Info. R. Kowalkowski

 

KARNAWAŁ W TANECZNYCH RYTMACH

Dnia 19.01.2017r. uczniowie Z.E.T. oraz grup rewalidacyjno-wychowawczych wzięli udział w balu karnawałowym, podczas którego mogli zaprezentować swoje przebranie, a także wziąć udział w licznych zabawach i konkursach, które zorganizowała dla nich pani Monika Walento- Krasińska i pani Anna Licznerska. Podczas balu odbył się także „II Przegląd Piosenki Disco Polo”, który po raz kolejny cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Nowością było wybranie przez organizatorkę przeglądu, panią Joannę Jankowską, Króla i Królowej Disco Polo. W tym roku na to miano zasłużyła Marcelina Płotek, która zaśpiewała piosenkę „Mamisynek” Etny, oraz Kamil Terebiński, który porwał całą publikę do tańca śpiewając piosenkę zespołu O-Zone „Dragostea Din Tei”. Każdy z uczestników przeglądu został nagrodzony.

 

Organizatorzy:

Joanna Jankowska

Monika Walento-Krasińska

Anna Licznerska

Ryszard Żuralski – nagłośnienie

Radosław Kowalkowski- zdjęcia

Sekcja dekoracyjna- dekoracja

 

Tekst: J. Jankowska

 

WIĘCEJ ZDJĘĆ(klikjnij w link) :   https://drive.google.com/drive/folders/0B2IpoHEcIG9FTGtqdG43aXJqUlk?usp=sharing

 

 

 

Info. R. Kowalkowski

BAL KARNAWAŁOWY W INTERNACIE

 

W internacie odbył się Bal Karnawałowy "W świecie owadów".

Wszystkie grupy wychowawcze przebrały się za owady.

Była muzyka zorganizowana przez pana Ryszarda Żurawskiego, któremu dziękujemy, były konkursy o tematyce owadów oraz wiele rożnych konkurencji. 

Dzieci, młodzież oraz wychowawcy bawili się bardzo dobrze.

Wybrano oczywiście króla i królowa balu.

 

 

zdjęcia i tekst: Maja Derda

 

 

 

 

 

lightbox  lightbox

 

                                                   lightbox

ROZŚPIEWANE DZIEWCZYNY

Agnieszka, Edyta i dwie Natalie z kółka muzycznego zaprezentowały się 19 stycznia 2017 roku podczas Konkursu Piosenki Disco-Polo, śpiewając przebój zespołu Enej "Kamień z napisem LOVE". Nie jest to ich pierwszy występ, gdyż zadebiutowały już na szkolnych Jasełkach. Na pewno jeszcze nie raz je usłyszycie.

 

 

 

Wiesława Duda, opiekun kółka muzycznego

DBAM O SWOJE BEZPIECZEŃSTWO

Uczniowie klasy III cgz  z wychowawcą, w dniu 18 stycznia w świetlicy internatu poprowadzili spotkanie "Dbam o swoje bezpieczeństwo" dla koleżanek i kolegów z klas gimnazjalnych. Młodsi uczniowie ze szkoły podstawowej zostali odwiedzeni w klasach.  Tak się złożyło, że zajęcia poprzedziła pogadanka przeprowadzona przez pana policjanta, naszego Dzielnicowego Tomasza Grysza i stały się  jej uzupełnienim.

 

 

 

Wiesława Duda - wychowawca klasy IIIcgz

(Scenariusz spotkania można znaleźć w zakładce Publikacje nauczycieli)

TURNIEJ GRY W CHIŃCZYKA

17 stycznia, klasy gimnazjalne zespołów edukacyjno-terapeutycznych rozegrały Turniej Gry w „Chińczyka”. Uczniowie wyłonieni w rozgrywkach ćwierćfinałowych, które odbyły się wcześniej w poszczególnych klasach spotkali się ze sobą w półfinale, a następnie w finale rozgrywek, do którego dotarły dwie dziewczyny: Natalia Grandos z kl. I bgz i Agnieszka Czubińska z kl. III cgz. Nagrodę i dyplom zwycięzcy otrzymała Agnieszka, a wszyscy półfinaliści zostali wyróżnieni nagrodą pocieszenia. Uczestnicy poczuli smak rywalizacji i dobrej zabawy. Wszyscy uczniowie będą mogli sprawdzić się i powalczyć o zwycięstwo jeszcze raz już w drugim półroczu. 

 

 

ZNANI LUDZIE NAM CZYTAJĄ
Już po raz trzeci , uczniowie gimnazjum zespołów edukacyjno-terapeutycznych mieli okazję spotkać się w ramach akcji „Znani Ludzie Nam Czytają” i poznać kolejne przygody bohaterów lektury pt. „Dzieci z Bullerbyn”, które odczytał gość specjalny, pan dzielnicowy st. asp. Tomasz Grysz. Tym razem o wyborze rozdziałów zadecydował zbliżający się Dzień Dziadka oraz ferie. Wszyscy wysłuchali dwóch części : „Przyjemnie mieć własne zwierzę, ale dziadziuś też jest przyjemną rzeczą” i „Jeździmy na saneczkach”.

 

  

Info.:I.Pokojska
CO BY BYŁO, GDYBY....

Czy zastanawialiście się co by było, gdyby miliony lat temu asteroida, która zmieniła bieg życia na Ziemi, nie trafiła w naszą planetę i ogromne dinozaury chodziłyby po niej do dziś? Młody dinozaur Arlo zaprzyjaźnia się z małym jaskiniowcem, Bąblem. W trakcie podróży przez surową i tajemniczą krainę Arlo uczy się stawiać czoło swoim lękom i odkrywa do czego jest zdolny.

Do obejrzenia tej niezwykłej i oryginalnej opowieści pt Dobry dinozaur , pełnej wyobraźni, humoru, akcji i wzruszeń zostali dziś zaproszeni uczniowie klas podstawowych i gimnazjalnych zespołów edukacyjno-terapeutycznych.

 

organizatorzy:

Dorota Myślińska, Agnieszka Kamińska, Radosław Kowalkowski

                                       

 

                     

OGÓLNOPOLSKI PROGRAM EDUKACYJNY KLAS SPP.

 

 

    W grudniu, wszystkie klasy Szkoły Przysposabiającej do Pracy wzięły udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym „Lubella inspiruje i edukuje”. Celem programu było propagowanie  wśród młodzieży dobrych nawyków związanych z prawidłową dietą komponowaną w oparciu o produkty zbożowe, zaznajomienie uczniów z zasadami zdrowego żywienia oraz edukacja przez zabawę. Wszystkie klasy spełniły warunki programu. Uczniowie poznali zasady prawidłowego odżywiania, zmierzyli się z grą szkolną oraz zintegrowali się podczas wspólnego odkrywania sztuki kulinarnej w praktyce. Zdjęcia potraw, które przygotowaliśmy na zajęciach zostały przesłane do organizatora. Efektem końcowym udziału w programie są nowe umiejętności i wiadomości oraz certyfikat.

 

Info. Laskowska Daniela

 

 

 

SPOTKANIE EDUKACYJNO-ZABAWOWE POD HASŁEM "BEZPIECZNY UCZEŃ"

W dniu 4 stycznia uczniowie zespołów edukacyjno-terapeutycznych szkoły podstawowej i gimnazjum uczestniczyli w spotkaniu mającym na celu promowanie bezpiecznego stylu życia, kształtowanie umiejętności zachowania się w różnych sytuacjach oraz rozwijanie umiejętności efektywnego współdziałania w grupie.

 

 

 

info Dorota Myślińska

WIECZÓR WIGILIJNY W GRUPACH WYCHOWAWCZYCH

Dnia 21 grudnia 2016r, w grupach wychowawczych w miłej atmosferze i świątecznym wystroju odbyły się Jasełka przygotowane

i prowadzone pod opieką Pani Beaty Szymańskiej. Swoją obecnością zaszczycili nas starosta iławski Pan Marek Polański, przewodniczący Rady Powiatu Pan Michał Młotek, ojciec Karol ze zgromadzenia oblatów oraz dyrekcja Pani Beata Lenartowicz, Pani Justyna Milewska,   Pan Wojciech Wegner oraz rodzice i opiekunowie wychowanków. Podczas uroczystości w pięknej scenerii wychowankowie klas gimnazjalnych i zawodowych zaprezentowali montaż słowno - muzyczny pod tytułem: ,, Kolędo polska''pod okiem Pani Beaty Szymańskiej. W radosnej i ciepłej atmosferze dzieliliśmy się opłatkiem, składaliśmy wzajemnie życzenie, wspólnie zasiedliśmy do wieczerzy wigilijnej. Zwieńczeniem uroczystości była wizyta mikołaja, który jak co roku pamiętał o wszystkich. Życzenia, kolędy, jasełka pozwoliły poczuć rodzinną atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Uroczystość ta stwarza wychowankom warunki do kształtowania kompetencji w zakresie właściwego przeżywania świąt oraz ułatwia poznanie i zrozumienie tradycji i zwyczajów związanych ze Świętami Bożego Narodzenia. Cykliczne spotkania wigilijne służą również doskonaleniu techniki recytacji, śpiewu oraz gry aktorskiej.

Wszystkiego dobrego na ten świąteczny czas oraz nadchodzący Nowy 2017 Rok  

                 życzą: wychowawcy i wychowankowie.

 

 

tekst i zdjęcia: Anna Urzędowska, Beata Szymańska

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jasełka'2016

 

Tegoroczne Jasełka zostały przygotowane w trochę inny sposób niż zwykle, były niespodzianką zwłaszcza dla uczniów, ponieważ w aktorów wcielili się nauczyciele naszej placówki, którzy przedstawili wydarzenia, jakie miały miejsce podczas przyjścia na świat Bożej Dzieciny. W tej ważnej dla nas uroczystości towarzyszyli nam specjalnie zaproszeni na tę okazję goście. Jak co roku harcerze z Iławskiej drużyny ZHP przekazali nam betlejemskie światełko pokoju jednocześnie składając nam świąteczne i noworoczne życzenia. Był też czas na podsumowanie konkursu na najładniejszą ozdobę choinkową. Uczniowie wspólnie z nauczycielami przygotowali i przedstawili kolędy i pastorałki, wspólne kolędowanie było miłym akcentem wieńczącym te magiczne spotkanie.

 

Wszystkim nauczycielom i osobom, które pomagały w przygotowywaniu Jasełek serdecznie dziękuję.

 

 

ZDJĘCIA

 

 

 

info. Magdalena Ciarczyńska

ŚWIĄTECZNE SPOTKANIE CZYTELNICZE

W piątek 16 grudnia wszyscy uczniowie z zespołów edukacyjno-terapeutycznych uczestniczyli w spotkaniu czytelniczym. Tym razem w magię świąt Bożego Narodzenia wprowadziła nas pani Ania Łożyńska, która czytała piękne opowiadania dotyczące tego jakże radosnego czasu. Uczniowie dowiedzieli się m.in. o czym rozmawiały zwierzątka w stajence, czy też jak odróżnić prawdziwego Mikołaja od fałszywego. Po uważnym wysłuchaniu opowiadań wszystkie klasy miały zadanie pokolorować piękne ilustracje naszkicowane przez utalentowaną plastycznie panią Anię. Efekt tych działań można podziwiać na wystawie w dużej świetlicy. Bardzo dziękujemy za wszystko pani Ani Łożyńskiej, a uczniów zapraszamy na następne spotkanie z książką, które odbędzie się już niebawem.

 

Agnieszka Kamińska

Magdalena Ciarczyńska

 

 

    

 

 

     

GRUDNIOWE BAJKI I BAJECZKI

Jak przyjemnie posłuchać bajek czytanych przez koleżanki i kolegów... Mogli się o tym przekonać uczniowie  z grup rewalidacyjno-wychowawczych, którzy uczestniczyli w spotkaniach czytelniczych pod hasłem "Grudniowe bajki i bajeczki". W miłej, radosnej atmosferze płynęły słowa znanych opowieści czytanych przez uczniów klasy trzeciej gimnazjum. Paulina, Magda, Kamila, Sebastian i Bartek z dużym zaangażowaniem czytali bajki, a następnie prezentowali ilustracje przedstawiające bajkowych bohaterów. To był wyjątkowy czas wspólnych spotkań, rozmów oraz wzajemnego poznawania się. Mamy nadzieję, że w styczniu spotkamy się kolejny raz, aby wyruszyć w baśniowy świat marzeń i przygód. 

 

Beata Rypińska

 

    

 

KSIĄŻKA POD CHOINKĘ

Książka pod choinkę to bardzo dobry pomysł. Wiedzą o tym uczniowie, którzy wzięli udział w programie artystycznym zaprezentowanym 15 grudnia 2016 r. w naszej szkole. W ich wykonaniu usłyszeliśmy utwory poetyckie ukazujące korzyści płynące z czytania książek. W programie wzięli również udział nauczyciele, którzy czytali opowiadania księdza Jana Twardowskiego, przybliżające wszystkim szczególny czas Bożego Narodzenia. Jak na grudniową porę przystało, nie mogło zabraknąć fragmentu "Opowieści wigilijnej" Charlesa Dickensa w interpretacji uczniów naszej szkoły. W czasie spotkania można było obejrzeć wystawę książek, które zostały zakupione do szkolnej biblioteki w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.  

 

Organizatorzy: Beata Rypińska, Izabela Bujnowska, Wiesława Duda, Danuta Michalska, Małgorzata Lewko

      

    

KONCERT MIKOŁAJKOWY

Jak co roku w okresie przedświątecznym uczniowie zespołów edukacyjno - terapeutycznych mieli okazję uczestniczyć w pięknym koncercie mikołajkowym organizowanym przez Państwową Szkołę Muzyczną. Była to okazja nie tylko do posłuchania kolęd, pastorałek i krótkich utworów muzycznych przygotowanych przez najmłodszych uczniów tej szkoły, ale także do wprowadzenia w świątecznych klimat. Dziękujemy za piękne chwile wypełnione muzyką.

 

 

 

 

 

SZKOLNY KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA

    Kto czyta książki, ten żyje podwójnie - powiedział Umberto Eco. Wiedzą również o tym uczniowie naszej szkoły, którzy postanowili zaprezentować swoje umiejętności w czasie Szkolnego Konkursu Pięknego Czytania. Każdego roku jury ma niezwykle trudne zadanie, gdy musi wyłonić zwycięzców. Podobnie było i tym razem. Uczniowie doskonale czytali i interpretowali poezję i prozę. 

Oto najlepsi:

Szkoła podstawowa:

I miejsce - Izabela Warmińska

II miejsce - Karolina Lewek

III miejsce - Natalia Gajewska

wyróżnienie - Błażej Drzewicki

 

Gimnazjum i ZSZ

I miejsce - Sebastian Grosanc

II miejsce - Halina Drzewicka

III miejsce - Kamila Czarnecka

wyróżnienie - Jakub Cabaj

 

Język niemiecki:

I miejsce - Sebastian Grosanc

II miejsce - Daria Kurafeiska

III miejsce - Sylwia Gorzka

 

info. M. Lewko

 

 

V MIKOŁAJKOWE ZAWODY PŁYWACKIE 2016

 

 

    W Zespole Placówek Szkolno - Wychowawczych w Iławie każdego roku odbywa się mnóstwo cyklicznych imprez. Do kalendarza na stałe wpisały się Wojewódzkie Mikołajkowe Zawody Pływackie, które już po raz piąty odbyły się na iławskim basenie. 

Gdyby ktoś - 7 grudnia - poszukiwał miejsca wypełnionego radością, emocjami i uśmiechniętymi twarzami, to z pewnością był to basen. Zawodom towarzyszyła bowiem doskonała atmosfera zabawy i zdrowej rywalizacji pomiędzy uczniami ośrodków z Elbląga, Olsztyna, Ostródy i Iławy. Do współzawodnictwa włączyli się również uczniowie SSP nr 3 i Stowarzyszenia Szkoła Pływania Orka. Mimo tak dużej konkurencji, każdy tego dnia mógł poczuć się zwycięzcą. Bezcenny jest widok uśmiechniętych dzieci, a czasami nawet oczu pełnych łez podczas uroczystej dekoracji wywalczonymi medalami. Nie na każdego piersi zawisło złoto, ale każdy zwyciężył. Czasami pokonał konkurentów, a czasami własne słabości. Trenerów, nauczycieli i wychowawców przepełniała duma, gdy patrzyli na zmagania swoich uczniów.

Honorowy patronat nad V Mikołajkowymi Zawodami Pływackimi objął Starosta Powiatu Iławskiego p. Marek Polański.

 

info. Małgorzata Lewko 

MIKOŁAJKOWE SPOTKANIE Z FILMEM „SZAJBUS I PINGWINY”

We wtorek 6 grudnia uczniowie zespołów edukacyjno – terapeutycznych kolejny raz przeżyli przygodę z filmem,w iławskim kinie „Pasja”. Twórcom "Szajbusa i pingwinów" udało się stworzyć zabawny, a nawet chwytający za serce film familijny bazujący na prawdziwej historii.  Ważne jest też to, że w filmie nie ma scen przemocy czy niestosownych żartów, których pełno w większości animacji.

Kolejne wyjście w 2017 roku. Do zobaczenia w kinie. 

 

Pomysłodawczyni wyjścia: I. Bujnowska. Wsparcie W. Duda, B. Sikorska.

 

 

Podziękowania dla wychowawców klas za zebranie pieniędzy, a rodzicom za wpłaty.

 

 

Info. W. Duda

 

KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY

Kiermasze świąteczne to już nasza tradycja, wychowankowie i wychowawcy grup wychowawczych tym razem przygotowali zupełnie inne ozdoby świąteczne, kartki okolicznościowe, bombki wykonane metodą decoupage, koszyki wiklinowe oraz zjawiskowe choinki z piór.

 

Organizatorzy kiermaszu: Anna Urzędowska, Maja Derda, Beata Szymańska, Edyta Tomczyk i Jowita Błażejewska.

Zdjęcia i tekst: Maja Derda

 

lightbox   

 

 

lightbox   lightbox

 

IV MIKOŁAJKOWY DZIEŃ AKTYWNOŚCI MOTORYCZNEJ

W piątek 2 grudnia2016 roku członkowie Klubu „Radość” Olimpiad Specjalnych działającego w Zespole Placówek Szkolno-Wychowawczych  w Iławie zorganizowali już po raz czwarty Mikołajkowy Dzień Aktywności Motorycznej.

Zawody odbyły się w sali gimnastycznej Zespołu Szkół im. Konstytucji 3 Maja w Iławie ("mechanik"). Impreza rozpoczęła się od wprowadzenia flagi Olimpiad Specjalnych, wysłuchania hymnu OS i uroczystego złożenia przysięgi. Przywitała wszystkich i zachęciła do wspólnej zabawy pani  wicedyrektor Justyna Milewska. Następnie ok. 80 zawodników wzięło udział w różnego rodzaju konkurencjach: rzuty piłką, woreczkiem, przejścia przez przeszkody, zakładanie kółek na stojak, skoki itp. Konkurencje były przeplatane konkursami i pląsami. Po zakończeniu sportowych zmagań odwiedził nas Mikołaj. Wspólnie z panią wicedyrektor wręczył zawodnikom złote medale ufundowane przez dyrektora Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczych Beatę Lenartowicz. Nasz gość przyniósł też słodkie niespodzianki ufundowane przez Radę Rodziców i członków Klubu "Radość". W tym roku podobnie jak w poprzednim mieliśmy gości z Przedszkola Integracyjnego w Iławie. Dziękujemy za przybycie.  Kolejne zmagania sportowe i wspólna zabawa za rok.

 

 

 

 

 

 

Członkowie Klubu „Radość” Olimpiad Specjalnych

Tomasz Kamiński (przewodniczący), Izabela Bujnowska (skarbnik), Wiesława Duda (sekretarz), Beata Lenartowicz, Daniela Laskowska, Danuta Zabłotna, Grażyna Mróz, Agnieszka Kamińska, Dorota Myślińska, Elżbieta Mędrzycka, Wioletta Węgorzewska, Bartosz Laskowski, Joanna Zakrzewska,

 

Zdjęcia. Radosław Kowalkowski

 

Info. Wiesława Duda

REKORD GUINESSA Z ARTUREM SIÓDNIAKIEM

Pobiliśmy rekord Guinessa z Arturem Siódmiakiem !!!

 

Uczniowie Zespołu Placówek Szkolno – Wychowawczych w Iławie wraz z opiekunami B. Laskowskim i T. Kamińskim udali się na warszawski TORWAR na „Największą lekcję WF-u” organizowaną przez znanego piłkarza ręcznego Artura Siódmiaka. Podopieczni naszej placówki wraz z tysiącami swoich rówieśników mieli okazję poznać elementy gry w piłkę ręczną pod okiem instruktorów. Zajęcia odbywały się na różnych stacjach, które każdy uczestnik miał do pokonania. Największą atrakcją była obecność gwiazd sportu podczas wykonywania poszczególnych ćwiczeń przez dzieci. Służyli oni pomocą i w razie potrzeby korygowali poprawność wykonywania zadań. Na lekcji obecni byli m.in.: Artur Siódmiak, Tomasz Majewski, Piotr Małachowski, Monika Pyrek, Andrzej Wrona, Paweł Zagumny, Maja Włoszczowska, Otylia Jędrzejczak oraz wielu innych mistrzów. Dodatkowym smaczkiem tejże lekcji wf – u było pobicie rekordu Guinessa w ilości uczestników. W ciągu dziewięciu godzin uczestniczyło w niej ponad 5000 dzieci. Jesteśmy dumni z tego , że mogliśmy się do tego przyczynić.

 

Bartosz Laskowski

 

ZNANI LUDZIE NAM CZYTAJĄ

Dnia 29 listopada uczniowie zespołów edukacyjno-terapeutycznych gimnazjum uczestniczyli w drugim spotkaniu z cyklu „Znani Ludzie Nam Czytają”. Młodzież wysłuchała rozdziałów o wielkiej śnieżycy w Bullerbyn i o przygotowaniach do świąt Bożego Narodzenia . Gościem, który przeniósł nas w zimowy nastrój była Pani psycholog Edyta Surdykowska. Wszyscy z zainteresowaniem i skupieniem przeżywali z bohaterami ich przygody. Niedługo uczniowie dowiedzą się, jak wyglądała Wigilia w Szwecji.

 

 

SPOTKANIE Z IŁAWSKIM OLIMPIJCZYKIEM

28 listopada 2016 roku nasi uczniowie oraz nauczyciele mieli przyjemność spotkać się

z iławskim olimpijczykiem z Rio de Janeiro panem Miłoszem Jankowskim.

Spotkanie odbyło się w naszej szkole. Uczniowie słuchali opowieści na temat Olimpiady, w której startował pan Milosz Jankowski w kategorii wioślarstwo.

Olimpijczyk opowiadał o swojej wielkiej pasji wioślarstwie, o wyprawie do Rio de Janeiro oraz zachęcał młodzież do uprawiania sportu i systematycznego uczestniczenia w zajęcia z wychowania fizycznego. 

Na spotkaniu młodzież obejrzała prezentację multimedialną dotyczącą olimpiady oraz filmy ze startów wioślarskich pana Miłosza.

Na koniec młodzież otrzymała autografy i zrobiła sobie zdjęcia pamiątkowe.

Dziękujemy za miłe spotkanie.

 

Organizatorzy spotkania autorskiego: Małgorzata Józefowicz i Maja Derda

 

lightbox    lightbox lightbox

POŻEGNANIE PANI BOŻENY MIŁOSEK

W piątek – 25 listopada odbyła się w naszej szkole uroczystość pożegnania Pani Bożeny Miłosek, która przeszła na zasłużoną emeryturę. Uczniowie pod kierunkiem nauczycieli przygotowali z tej okazji zabawne wiersze i wzruszające piosenki. Pani Dyrektor oraz przedstawiciele pracowników szkoły odczytali uroczyste życzenia. Obecni na sali uczniowie spontanicznie wyśpiewali Pani Bożenie: „Sto lat..”, co jest najlepszym dowodem sympatii z ich strony. Na zakończenie uroczystości ustawiła się długa kolejka pracowników szkoły i uczniów, gdyż każdy chciał osobiście pożegnać się z Panią Bożeną. Jeszcze raz życzymy wszystkiego, co najlepsze!

 

Monika Masny i Samorząd Uczniowski

 

       lightbox        lightbox

KONKURS NA PLAKAT POD HASŁEM "MAM WPŁYW NA SWOJE ZDROWIE"

           W konkursie na plakat pod hasłem „ Mam wpływ na swoje zdrowie” dotyczącym profilaktyki uzależnień od środków psychoaktywnych zorganizowanym przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Iławie  wzięło udział 11 szkół powiatu iławskiego: 9 gimnazjów i 4 szkoły ponadgimnazjalne, nadesłano 53 prace plastyczne. Do konkursu przystąpili również uczniowie naszej placówki. Komisja konkursowa nagrodziła pracę Patryka Zawolskiego oraz przyznała wyróżnienie Łukaszowi Krankowskiemu – uczniom  klasy III b SPP . Gratulujemy.

 

      

 

    

info.Beata Banaszek

ZABAWA ANDRZEJKOWA

Koniec listopada, to czas zabaw andrzejkowych. Jak wszyscy wiemy, Andrzejki to czas wróżenia, uchylania rąbka tajemnicy naszej przyszłości, ale również jest to czas zabawy. W myśl tego, 24 listopada 2016r. czas upłynął nam na wróżbach i wspólnej zabawie. O muzykę, przy której świetnie się bawiliśmy, dbał nasz niezawodny pan Ryszard Żuralski. Klasy gimnazjalne przygotowały dla nas wróżby, dzięki którym chociaż w małym stopniu mogliśmy poznać naszą przyszłość. Ogromnym powodzeniem cieszyła się loteria fantowa przygotowana przez panią Elżbietę Mędrzycką. Wszystkie fanty rozeszły się w mgnieniu oka! Naszą zabawę prowadziły pani Anna Licznerska oraz pani Izabela Pokojska. Oprócz tańców, mogliśmy wszyscy brać udział w zabawach takich jak: „muzyczna loteryjka”, „zapamiętaj swoją parę”, „wąż” oraz „tańczące zabawki na baterie”. Podczas przerwy mogliśmy skosztować pysznych, słodkich rogalików, przygotowanych przez panią Krystynę Łukaszewską oraz panią Mariolę Konicz z uczniami klas zawodowych. Nad ich sprawnym rozprowadzeniem czuwała pani Izabela Bujnowska. Kolejną atrakcję, czyli malowanie twarzy, zawdzięczamy Pani Joannie Jankowskiej. Było bardzo wesoło! Klimat andrzejkowy był niesamowity. A to wszystko dzięki pięknej dekoracji, za które były odpowiedzialne: pani Agnieszka Kamińska oraz pani Dorota Myślińska. Na środku naszej Sali mogliśmy podziwiać ogromnego, czarnego... pająka! Specjalnie dla nas wykonała go mama naszego ucznia, pani Anna Łużyńska , za co serdecznie dziękujemy. Podczas naszej zabawy, odbyło się rozstrzygnięcie konkursu na „Lampion adwentowy” przygotowany przez panią Joannę Jankowską oraz panią Annę Licznerską. Oto wyniki konkursu:

I miejsce – klasa I-III az wychowawca p. Dorota Myślińska

II miejsce – Błażej Bukowski – klasa III agz wychowawca p. Izabela Pokojska

III miejsce – Grzegorz Figurski – klasa IIIcgz wychowawca p. Wiesława Duda

Wyróżnienia:

 1. Klasa I-III bz wychowawca p. Jolanta Mejka

 2. Paweł Karłowski – klasa IV az wychowawca p. Sabina Górska

 3. Michał Gula – klasa V az wychowawca p. Justyna Zakrzewska

Każdy z uczestników dostał słodki upominek.

Niestety, czas zabawy upłynął nam bardzo szybko, dlatego też uczniowie z niecierpliwością już czekają na kolejną zabawę.

 

 

ZABAWA ANDRZEJKOWA

 

 

W środę – 23 listopada odbyła się w naszej szkole zabawa andrzejkowa. W tym dniu uczniowie mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę na temat zwyczajów tego święta.  W czasie pomiędzy wesołymi tańcami uczestnicy zabawy mogli skorzystać z wielu atrakcji: wywróżyć swoją przyszłość, spróbować swoich sił w konkursach lub wziąć udział w loterii fantowej. Na spragnionych i głodnych czekały zimne napoje i słodkie rogale. Na zakończenie imprezy odbyły się wybory królowej i króla zabawy. Wybór, jak co roku był trudny. Zwycięzcom gratulujemy, wszystkim uczestnikom zabawy dziękujemy za wesołą i miłą atmosferę!

 

Monika Masny i Samorząd Uczniowski

 

                           lightbox

 

ANDRZEJKI W GRUPACH WYCHOWAWCZYCH

Dnia 23 listopada wiele się działo.

Tego wyjątkowego wieczoru w pięknie udekorowanej sali odbyła się zabawa andrzejkowa.

Nasi wychowankowie z ochotą sięgali po losy loterii, brali udział w wielu fantastycznych wróżbach.

Impreza andrzejkowa była świetną okazją do integracji wychowanków.

Wszystkim dziękujemy za udział w zabawie.

 

 

Organizatorzy: Edyta Tomczyk, Beata Szymańska, Jowita Błażejewska, Katarzyna Derda.

 

lightbox   lightbox

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Każdy posiada bądź posiadał własnego ulubionego misia pluszowego. Jest on symbolem beztroskiego dzieciństwa, przyjacielem w czasie zabaw, podróży czy spokojnego snu.

W bibliotece pedagogicznej przywitał nas miś Rudasek a pani bibliotekarka zaproponowała nam ciekawe zajęcia, których głównym tematem był oczywiście MIŚ.

 

uczniowie kl. IV-VI z wych. A. Kamińską i S. Górską

uczniowie kl. I-III z wych J. Mejką i D. Myślińską

 

 

 

      

I KONKURS W UKŁADANIU PUZZLI

W dniu 21.11.20164 dla uczniów klas spp został zorganizowany konkurs w układaniu puzzli na czas. Uczestnicy zostali zapoznani z historią powstania puzzli, następnie przystąpili do konkursu. Zawodnicy wykazali się wytrwałością, spostrzegawczością i ambicją, w związku z tym wszyscy byli zwycięzcami i otrzymali słodkie niespodzianki. Bardzo dziękujemy nauczycielom, którzy wspierali nas podczas zawodów.

Danuta Zabłotna, Grażyna Mróz

 

KSIĄŻKI NASZEGO DZIECIŃSTWA

17 listopada 2016 r. w szkolnej bibliotece odbyło się spotkanie pod hasłem "Książki mojego dzieciństwa", w którym uczestniczyli uczniowie klas przysposabiających do pracy. Wszyscy uczestnicy spotkania z zainteresowaniem wysłuchali fragmentów wybranych utworów literatury dziecięcej i wykazali się dobrą znajomością bajek i baśni, wśród których najciekawszymi okazały się: "Dziewczynka z zapałkami" oraz "Księżniczka na ziarnku grochu". Baśnie Hansa Christiana Andersena otrzymały najwięcej "serduszek" jako głosów przyznanych ulubionym książkom przez uczniów oraz nauczycieli. Okazało się, że uczestnicy spotkania z ogromną radością powrócili do baśniowego czasu dzieciństwa.

 

Beata Rypińska

 

 

WYSTARCZĄ CHĘCI, ABY POMAGAĆ.

Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły zaangażowali się w pomoc bezdomnym zwierzętom i postanowili wesprzeć Schronisko dla zwierząt w Iławie. 17 listopada pojechali do Przytuliska, przekazali drobne podarunki dla zwierząt oraz spędzili czas z Lesiem i Amosem na spacerze po okolicy.

 

kl. IV-VI z wych J.Jankowską

kl.I-III z wych. D.Myślińską

 

 

 

       

LEKCJA Z EMOCJAMI

15 listopada 2016r. w klasie IIIcgz odbyły się zajęcia otwarte z funkcjonowania w środowisku.  Uczniowie zmierzyli się z trudną materią jaką jest nazywanie i wyrażanie uczuć, emocji w stosunku do koleżanek i kolegów. Podczas wykonywania zadań przeżyli  pozytywne doświadczenia społeczne, poznali sposoby odreagowania napięcia emocjonalnego, wzmocnili poczucie własnej wartości.  

Z zaproszenia na zajęcia skorzystał p. Radosław Kowalkowski. Klasa IIIcgz z wychowawcą dziękują za obecność i zdjęcia.

Wychowawca klasy IIIcgz - Wiesława Duda

(Scenariusz zajęć w zakładce Publikacje nauczycieli)

 

  

 

 

KSIĄŻKA DOBRA NA WSZYSTKO

14 listopada 2016 r. uczniowie klas I – III c i d spp czytali młodszym koleżankom i kolegom z klasy IVb zet (wych. p. Agnieszka Kamińska) i IIIbg zet (wych. p. Joanna Dudzicz) książki. Wiktoria, Kamil i Daria przenieśli słuchaczy w zaczarowany, bajkowy świat. Po wysłuchaniu bajek dzieci chętnie odpowiadały na  pytania, a następnie pokolorowały ilustracje, które wychowawczyni wywiesiła na wystawę. Umówiliśmy się już na następne spotkanie za miesiąc.

Danuta Zabłotna

Grażyna Mróz

 

          

KONKURS PLASTYCZNY

Samorząd Uczniowski ogłosił konkurs na najciekawszą pracę plastyczną związaną ze Świętem Niepodległości. Wasze koleżanki i koledzy z Rady Samorządu wyłonili zwycięzców konkursu. Zostali nimi:

            I miejsce – Karol Grabowski (kl. I-III E SPP)

            II miejsce – Norbert Szczepański (kl. III Gim.) i Mateusz Łuziński (kl. I-III E SPP)

            III miejsce – Dorota Raduszewska (kl. IV SP)

            wyróżnienie – Tomek Jaworski (kl. I- III B SPP)

Autorzy najciekawszych prac nagrodzeni zostali upominkami.  Dzieła wszystkich uczestników konkursu mogliśmy podziwiać na korytarzu szkolnym.

 

Monika Masny

opiekun SU

 

                                                                                               

Święto Niepodległości

10 listopada obchodziliśmy w naszej szkole 98 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Tego dnia uczniowie wraz z wychowawcami klas przygotowali uroczysty apel. Za pomocą odgrywanych scenek, wierszy i pieśni patriotycznych starali się opowiedzieć o przełomowych wydarzeniach z historii naszej Ojczyzny. Występom uczniów towarzyszyły dźwięki muzyki poważnej polskich kompozytorów oraz polskie symbole narodowe obecne w dekoracji na scenie. Za pielęgnowanie tradycji narodowej, za zaangażowanie i ciekawe pomysły wszystkim nauczycielom i uczniom biorącym udział w przygotowaniu uroczystości bardzo dziękujemy!

                                                                                                   

                                                                                                                                                 

Samorząd Uczniowski

 

ZDJĘCIA

 

 

                                                 

WIZYTA W BIBLIOTECE PEDAGOGICZNEJ

Już po raz drugi w tym półroczu, 9-ego listopada, uczniowie gimnazjum zespołów edukacyjno-terapeutycznych uczestniczyli w ciekawej lekcji bibliotecznej, która tym razem była zatytułowana „ Brzechwa jakiego nie znacie”. Pani D. Szeluga w interesujący sposób wprowadziła uczestników w dzieciństwo i twórczość Jana Brzechwy. Uczniowie mogli przypomnieć sobie znane wiersze tego autora i chętnie włączali się do recytowania, a nawet śpiewania niektórych z nich. Podczas zajęć panowała miła atmosfera, która zachęciła wszystkich do aktywnego włączania się do różnorodnych zadań jakie przygotowała pani bibliotekarka.

Info.I.Pokojska

 

 

ODWIEDZAMY BIBLIOTEKĘ PEDAGOGICZNĄ

2 listopada 2016 r. uczniowie klasy drugiej oraz trzeciej gimnazjum pod opieką nauczycieli wybrali się do Biblioteki Pedagogicznej w Iławie, aby uczestniczyć w spotkaniu "Czytanie - od konieczności do przyjemności". Gimnazjaliści z zainteresowaniem wysłuchali fragmentów literatury pięknej dla młodzieży, a następnie wybrali najciekawszą książkę, którą chcieliby przeczytać. To było bardzo interesujące spotkanie, które upłynęło w miłej atmosferze w niezwykłym i tajemniczym świecie książek. 

Beata Rypińska

 

CHROŃMY PRZYRODĘ

Miesiąc październik minął uczniom pod hasłem " Chrońmy przyrodę".

 

W tym roku poświęciliśmy czas  polskim drzewom.

Idąc czy to leśnym duktem, polną  drogą, czy brzegiem rzeki, zbierając owoce w sadzie, przemierzając ulice - spotykamy drzewa. Niskie i wysokie, o potężnych lub smukłych pniach, tworzące lasy, aleje i rosnące samotnie, wszystkie są do siebie podobne…a jednak tak różne. To wspaniałe dobro przyrody – jej różnorodność – cieszy nie tylko nasze oczy. Pomaga przede wszystkim istnieć w stabilnej harmonii wszystkim zwierzętom, roślinom i nam – ludziom. Czy zastanawiałeś się kiedyś, jakie widzisz drzewa?

I my to zrobiliśmy!

Wykonane przez uczniów piękne plakaty przedstawiające różne drzewa, pobyt w Szkółce Leśnej -Gardyny, pomogły nam poznać i rozpoznawać niektóre z nich.

 

M. Kowalska

 

lightbox  lightbox      

 

  

 

XVIII SZKOLNY SEJMIK UCZNIOWSKI - IŁAWA - MOJE MIASTO

… pod takim hasłem odbył się w naszej szkole XVIII Szkolny Sejmik Uczniowski.  Gościem specjalnym był pan Dariusz Paczkowski.  Z wykształcenia pan Darek jest historykiem, a z zamiłowania badaczem historii swego ukochanego miasta – Iławy. Dzięki temu spotkaniu przeżyliśmy wędrówkę w czasie i przygodę pełną ciekawych opowieści. Usłyszeliśmy legendę o smoku iławskim i dzielnym Piotrze, który pokonał potwora. Zobaczyliśmy wiele starych fotografii, a na nich ludzi z poprzedniej epoki. Wyglądali zupełnie inaczej – piękne suknie dam, panowie w smokingach, a dzieci w jakiś zabawnych mundurkach. Choć wolimy współczesne dżinsy i koszule w kratę, to tamci ludzie zachwycali nas swym wyglądem.                        

   Nikt z nas nie miał pojęcia o tym, że w przedwojennej Iławie było sporo hoteli o pięknych nazwach: Hotel pod Czarnym Orłem, Hotel pod Białym Łabędziem czy Hotel pod Księciem. W czasie wędrówki po Iławie zobaczyliśmy budynki: redakcję gazety, pocztę, szpital, sąd, kasyno, restauracje, ratusz, kino i oczywiście czerwony kościół, który jako jeden z nielicznych przetrwał wojenną zawieruchę.

          W czasie spotkania pan Darek był zaskoczony naszą znajomością Iławy. Damian Dziedzic,  jedyny na sali, znał historię czarnego dębu, który spoczywa na dnie Jezioraka i jest niezłym kapitałem… Za to Marcin Guść mógłby zostać iławskim przewodnikiem bądź taksówkarzem, bo tak świetnie zna topografię miasta. Marcin potrafił określić położenie starych budynków  na współczesnych ulicach. Z geografii należy się mu szóstka!

 

info. Małgorzata Lewko

 

CZYTANIE- OD KONIECZNOŚCI DO PRZYJEMNOŚCI

 

Spotkanie w Bibliotece Pedagogicznej

Dnia 26 października 2016 roku, uczniowie klasy I A, IIIB i I – III E Szkoły Przysposabiającej do Pracy uczestniczyli w bardzo interesującym spotkaniu w Bibliotece Pedagogicznej. Podczas spotkania dowiedzieliśmy się jak ważne  jest czytanie książek.                                              

Pamiętajmy, czytanie pozwala:

 • więcej wiedzieć
 • sprawniej mówić i myśleć
 • rozwija słownictwo
 • ułatwia wyrażanie myśli i uczuć
 • sprawia, że więcej rozumiemy i szybciej rozwiązujemy problemy
 • rozwijamy fantazję
 • książka może być, także naszym przyjacielem

 

info. Laskowska D.

                                                                                                                     

zdj. Dzikowska D.

 

ZDJĘCIA 

JAN BRZECHWA JAKIEGO NIEZNAMY.

Kolejny tydzień nauki rozpoczęliśmy od spotkania z J. Brzechwą i postaciami z jego utworów w bibliotece pedagogicznej. Po świecie wierszy tj. Tańcowała igła z nitką, Kaczka Dziwaczka, Zoo czy Na straganie "oprowadziła" nas p.D. Szeluga.

 

kl.I-III z wych. J. Mejką i D.Myślińską

kl.IV-VI z wych. S.Górską i A.Kamińską

 

 

     

 

     

 

 

 

Z WIZYTĄ NA GROBIE NIEZNANEGO ŻOŁNIERZA

Dnia 03.11.2016r. klasa V-VI az wybrała się na długi spacer, którego celem była wizyta na Grobie Nieznanego Żołnierza. Po przybyciu na cmentarz uczniowie razem z wychowawczynią zabrali się do uprzątnięcia grobów, na których były poprzewracane przez wiatr kwiaty i znajdowały się wypalone znicze. Na koniec wizyty zapalili symbolicznie znicze i w zadumie wrócili do szkoły.

 

Autor tekstu: mgr Joanna Jankowska

 

  

  

 

 

PAMIĘTAMY O ZMARŁYCH

Wychowankowie grup wychowawczych wraz z wychowawcami udali się na Grób Nieznanego Żołnierza, gdzie zapalił znicz aby uczcić pamięć poległych.                                                                                                                                                                                                                 Zdjęcia i info.Anna Urzędowska, Edyta Tomczyk 

 

ZAJĘCIA INTERGRACYJNE

28.10.2016 r. klasa I ZSZ, dzięki inicjatywie naszej p. Pedagog wzięła udział w zajęciach integracyjnych w Ośrodku Psychoedukacji Profilaktyki Uzależnień i Pomocy Rodzinie. Spotkanie poprowadziła p. Kasia Stempowska, która w bardzo ciekawy sposób przygotowała zadania, którym staraliśmy się sprostać. Okazało się, że jesteśmy otwarci na siebie, w sposób wesoły i zaangażowany wykonaliśmy kolejne polecenia. Było dużo śmiechu, wszyscy się odprężyli, a na koniec skorzystaliśmy z atrakcji, które oferuje klub młodzieżowy. Spróbowaliśmy swoich możliwości w bilardzie, tenisie stołowym czy piłkarzykach. Chętnie jeszcze tam wrócimy.

 

 

Info. Małgorzata Wasiewska

 

lightbox

 

 

 

 

URODZINY WOJTKA W INTERNACIE

 W październiku grupa wychowawcza I obchodziła urodziny Wojtka.

 

 

Był tort, zabawy, tańce oraz urodzinowy prezent, wymarzony ...kombajn. 

W imieniu wychowawców, pani Asi i wychowanków: 

 

Wojtkowi życzymy wszystkiego najlepszego !!!

 

  

 

  

 

 

zdjęcia i tekst: Maja Derda

W INTERNACIE NIGDY NIE JEST NUDNO...

 

Wolny czas w internacie to zajęcia na kołach zainteresowań, czytanie książek, zajęcia sportowo - rekreacyjne na basenie, ale również gry planszowe które dzieci bardzo lubią.

 

lightboxlightbox

 

zdjęcia i tekst: Maja Derda

ZNANI LUDZIE NAM CZYTAJĄ

Dnia 26 października uczniowie zespołów edukacyjno-terapeutycznych gimnazjum uczestniczyli w spotkaniu, na którym wysłuchali fragmentu lektury pt. „Dzieci z Bullerbyn”. Spotkanie było pierwszym z cyklu „Znani Ludzie Nam Czytają” zaplanowanego na ten rok szkolny. Celem akcji jest tworzenie wokół dzieci sympatycznej atmosfery kontaktu z książką, wyrabianie potrzeby obcowania z ciekawą lekturą oraz wzbogacanie słownictwa, wyobraźni, rozwój integracji uczniów klas gimnazjalnych, a przede wszystkim zachęcenie ich do spędzania wolnego czasu ze słowem pisanym. Pierwszym gościem był w-ce dyrektor Pan Wojciech Wegner, który w interesujący sposób odczytał uczniom dwa rozdziały w/w lektury: „My - Dzieci z Bullerbyn” i „Moje najprzyjemniejsze urodziny”. Książka wzbudziła ogromne zainteresowanie, o czym świadczyły skupione i zaciekawione twarze dzieci. Kolejne spotkanie z bohaterami lektury już w listopadzie.

 

 

info.I.Pokojska

KULINARNE SPOTKANIE INTEGRACYJNE

We wtorek 25.10.2016 roku uczniowie naszej szkoły(klasa II ZSZ i klasa IIIcgz) uczestniczyli w spotkaniu integracyjnym z uczniami  Zespołu Szkół im. Konstytucji 3 Maja. Młodzież wspólnie przygotowała i upiekła przepyszne mufinki. DziękujemyDyrekcji za zaproszenie, a pani Annie Marszałek za stworzenie wspaniałej atmosfery.

 

Info. W. Duda 

 

 

  

SUKCES ADRIANA W KONKURSIE WOJEWÓDZKIM

    Uczniowie naszej szkoły pod opieką p. Małgorzaty Lewko wyjechali do Giżycka, by uczestniczyć w XIII Wojewódzkim Konkursie Pięknego Czytania " Sztuka Słowa ". Przygotowania do konkursu trwały od dłuższego czasu. Każdy z uczestników musiał zaprezentować wybrany tekst. Konkurencja była bardzo duża, ponieważ udział w konkursie brali uczniowie aż z 8 ośrodków. Ale... Adrian Kowalkowski ( pod czujnym okiem p. Małgosi ) poradził sobie wyśmienicie. Wręcz śpiewająco zaprezentował się i zajął II miejsce. Pokonał aż 16 uczestników z innych placówek  naszego województwa. 

   Oprócz wrażeń związanych z uczestnictwem w konkursie, uczniowie mieli okazję zwiedzić bazę MOPR w Giżycku, dotknąć i zobaczyć sprzęt wodny, jaki latem czuwa nad życiem i bezpieczeństwem na jeziorach mazurskich. 

Zmęczeni, ale jednak w bardzo dobrych humorach powróciliśmy do Iławy. 

 

info. M. Lewko

 

KONKURS KULINARNY - PRODUKTY ZBOŻOWE SĄ SMACZNE I ZDROWE

Dnia 21 października 2016 roku wszystkie klasy SPP wzięły udział  w Konkursie Kulinarnym "Produkty zbożowe są smaczne i zdrowe." Uczniowie przygotowali sałatki z dodatkiem produktu zbożowego np. makaronu, kaszy. Sałatki smakowała i oceniała p. Dyrektor Lucyna Bączek i oczywiście wszyscy uczestnicy. Każda sałatka smakowała wyśmienicie, wszyscy zajęli I miejsca. Oprócz tego uczniowie mogli brać udział konkursie teoretycznym na temat zdrowego odżywiania. Każda klasa dostała dyplom i nagrody.

 

Organizatorzy: D. Laskowska, B. Sikorska

 

ZDJĘCIA

 

 

"KOLOROWY ZAWRÓT GŁOWY"

W środę 19.10.2016r. uczniowie klas IV – VI SP z.e.t. spotkali się w stołówce szkolnej, aby zdobywać nowe umiejętności a przy tym dobrze się bawić na imprezie kulinarnej ,,Kolorowa sałatka to nie lada gratka”. Na początku ,,nowicjusze” z klas IV musieli przejść test smaków, po czym zostali pasowani przez panią dyrektor Justynę Milewską na kuchcików szkolnych. Następnie wszystkie zespoły przygotowały zdrowe i kolorowe sałatki, które cieszyły oko i swoim wyglądem zachęcały do ich zjedzenia. Oczywiście wszystkie sałatki zajęły I miejsce i co najważniejsze – szybko zniknęły w brzuchach uczniów, bo były bardzo, bardzo smaczne...Następne spotkanie kulinarne już w listopadzie:-)

 

Info: Agnieszka Kamińska

 

 

                                   

              

ZBIERAMY KASZTANY DLA ZWIERZĄT LEŚNYCH

Dnia 19 października 2016r. Wychowankowie grup wychowawczych wraz z wychowawcami udali się do Sarnówka, gdzie wspólnie zbierali kasztany dla zwierząt leśnych. Zebrane owoce zostaną wkrótce przekazane do koła łowieckie ,, Łoś ".                                                                            info.Anna Urzędowska

 

 

W ŚWIECIE KSIĄŻEK

W naszej szkolnej bibliotece można znaleźć wiele interesujących książek. Niektóre z nich zostały zaprezentowane w czasie wystawy przygotowanej przez łączników bibliotecznych 20 października 2016 r. Wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem uczniów, którzy zadawali wiele pytań dotyczących książek znajdujących się w szkolnej bibliotece, ale także chętnie odpowiadali na pytania związane z tematyką czytelniczą. Wszystkie osoby, które wykazały się wiedzą z zakresu czytelnictwa otrzymały zakładki do książek oraz słodkie niespodzianki. Serdecznie zapraszamy do biblioteki szkolnej.

 

Beata Rypińska

Łącznicy biblioteczni

 

WIZYTA W KUŹNI TALENTÓW

 

 

Dnia 12.10.2016r. uczniowie klasy 4-6, dzięki Pani Marioli Panfil, mieli możliwość odwiedzić Kuźnię Talentów Marka Kałuży.

Pobyt u Pana Marka sprawił, że odkryliśmy w sobie wiele ukrytych talentów. Każdy z uczniów miał okazję być rzeźbiarzem, piekarzem , odnowicielem starych mebli. Czuliśmy się jak w krainie czarów w otoczeniu starych, zabytkowych przedmiotów, które z upływem lat nadal są piękne. Za wielkie zaangażowanie i aktywny udział, uczniowie otrzymali przepiękne upominki wykonane przez artystę i jego żonę.

 

M. Kowalska

 

 

lightbox        lightbox

 

WYCIECZKA DO KACZEGO BAGNA

Dnia 10 pazdziernika 2016r. IV az z wychowawcą Sabiną Górską uczestniczyła w wycieczce  do Kaczego Bagna.
Podczas warsztatów wspólnego wypieku chleba uczniowie dzielnie radzili sobie z powierzonym zadaniem . Gdy  chleb był w piekarniku uczestnicy wzięli udział w warsztatach gry na bębnach afrykańskich. Dzwięk  bębnów długo pozostał w naszej pamięci. Na kolejnych warsztatach ceramicznych  wykonaliśmy z gliny  ozdoby choinkowe. Wszystkie warsztaty miały na celu integrację zespołu , zwiększenie samooceny jego członków ,zainspirowanie i zmotywowanie do działania. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem i
konsekwencją w dążeniu do zrealizowania  wyznaczonych zadań dobrnęli do momentu, gdzie mogli zasiąść przy stole na zasłużoną grilowaną kiełbaskę z surówką.
Wizyta w Kaczym Bagnie ,to niesamowite Miejsce Inicjatyw Pozytywnych.

 

  

XVII OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ PIŁKI NOZNEJ

XVII Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej 7-osobowej Drużyn Męskich i Żeńskich Olimpiad Specjalnych 6-9.10.2016 w KONINIEW dniach 06-09 października 2016 r. dwóch zawodników Klubu Olimpiad Specjalnych „Radość” działającym przy ZPSW w Iławie (Krystian Krumrej i Damian Pienda) brało udział w  XVII Ogólnopolskim Turnieju Piłki Nożnej 7-osobowej Drużyn Męskich i Żeńskich Olimpiad Specjalnych organizowanym przez Oddział Regionalny Olimpiady Specjalne Polska Wielkopolskie – Konin. Chłopcy reprezentowali województwo warmińsko – mazurskie wraz z kolegami z Olsztyna, Kętrzyna i Giżycka. W imprezie uczestniczyło  260 zawodników z niepełnosprawnością intelektualną z 16 Oddziałów Regionalnych Stowarzyszenia Olimpiady Specjalne Polska. Celem zawodów była popularyzacja piłki nożnej oraz podsumowanie efektów szkoleniowych uzyskanych w czasie treningów. Cała drużyna wzięła udział w programie  „Zdrowi Sportowcy”  z projektami : Zdrowe Oczy, Zdrowy Uśmiech, Sprawne Stopy, Zdrowy Słuch. Sportowcy zostali przebadani przez lekarzy specjalistów. Miło nam poinformować, że nasza drużyna zdobyła brązowy medal. Chłopakom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.


Bartosz Laskowski

 

JESIENNE OBSERWACJE

Spacer kojarzy się z przyjemnością, relaksem....Tę przyjemność można połączyć z nauką. Wyjście w "teren" to empiryczne odkrywanie tajemnic otoczenia wszystkimi zmysłami.

 

wych. zespołu edukacyjno-terapeutycznego kl. I-III a  Dorota Myślińska

 

 

 

                                                  

JAK SPĘDZAMY WOLNY CZAS

W naszej szkole od września 2016 roku zaczęło działać kółko muzyczne. Poznajcie dziewczęta, które chcą i lubią spędzać wolny czas z piosenką i muzyką.

 

Opiekun kółka muzycznego: Wiesława Duda

 

LEKCJA BIBLIOTECZNA " DZIECIŃSTWO KAROLA WOJTYŁY"

Z okazji zbliżającej się rocznicy wyboru Karola Wojtyły na papieża, uczniowie klas gimnazjalnych zespołów edukacyjno-terapeutycznych mieli okazję wzięcia udziału w interesującej lekcji bibliotecznej pt. „Dzieciństwo Karola Wojtyły”. Spotkanie odbyło się 12 października, w Bibliotece Pedagogicznej w Iławie, a poprowadziła je pani D.Szeluga, która zadbała o miłą atmosferę, ciekawe prezentacje i zadania. Uczniowie z zaangażowaniem uczestniczyli w lekcji, co w efekcie dało im możliwość wykazania się wiedzą, spostrzegawczością i umiejętnością pracy w grupie.

 

    

  

 

info.I.Pokojska

 

JESIEŃ SŁOWAMI MALOWANA....

Dziś p.Iza Bujnowska przygotowała dla nas niespodziankę. Opracowała z uczniami inscenizację wiersza "Dary jesieni" Heleny Bechlerowej.

Z tym wspaniałym , wzbogaconym rekwizytami przedstawieniem artyści odwiedzili siedem klas.

Na pożegnanie goście-artyści poczęstowali wszystkich "smakami jesieni".

 

 

                 

 

info Dorota Myślińska

CZWARTKOWY KWADRANS NA KSIĄŻKĘ

Wielka księga BASIA to zbiór opowiadań o małej dziewczynce, której nie sposób nie lubić. Basia znajduje się w wielu różnych sytuacjach czasem śmiesznych, czasem poważnych, zawsze prawdziwych. Wielka księga to zaproszenie do czytania.

Z takim właśnie zaproszeniem skierowanym do chętnych uczniów szkoły podstawowej wystąpiła grupa nauczycieli. Spotkania będą odbywały się w czwartki co dwa tygodnie. Ich głównym celem jest nauka słuchania i rozwijanie umiejętności rozumienia czytanego tekstu.

 

 

Pomysłodawczynią i koordynatorką spotkań z książką jest p.Iza Wawrzyńczyk.

info Dorota Myślińska

 

                                       

 

     

 

JESIENNY PIKNIK

W tradycji naszej szkoły zapisały się jesienne spotkania w gospodarstwie agroturystycznym p.Zbyszka Urzędowskiego w Gardzieniu. Tegorocznemu spotkaniu towarzyszyły zabawy sportowe, pieczenie kiełbasek i ziemniaków, przejażdżka jeepem po lesie i oczywiście tańce. Piknik był okazją do zintegrowania społeczności szkolnej i odpoczynku na łonie natury,

Wiadomo już, że za rok w naszej szkole odbędzie się.... kolejny..jesienny piknik.....

 

 

kierownik wycieczki Agnieszka Kamińska

info Dorota Myślińska

 

      

 

               

 

 

 

WYBORY DO RADY SAMORZĄDU W GRUPACH WYCHOWAWCZYCH

Dnia 12 października 2016r.w grupach wychowawczych odbyły się wybory do Rady Samorządu. Wychowankowie w ramach integracji z okazji Dnia Edukacji Narodowej upiekli ciasto i złożyli życzenia wychowawcom internatu. Przy dźwiękach muzyki odbyła się świetna zabawa. Zwięczeniem uroczystości było roztrzygnięcie wyborów. W skład Rady weszli : Przewodniczący : Sebastian Wyciński, Paweł Szczepiński, Kamila Czarnecka, Patrycja Turska, Igor Sośnicki, Natalia Gajewska, Natalia Grandos, Dorota Ziółkowska.                                                         Zdjęcia:  Edyta Tomczyk, Anna Urzędowska.                                                                     

                        Z okazji Dnia Edukacji Narodowej wychowankowie grup wychowawczych składają serdeczne życzenia dla całego grona pedagogicznego.

                       

WIRTUALNA ADOPCJA LESIA

   Zmieniamy życie zwierzaków!

                                           Nie jesteśmy obojętni!

                             Pomagamy!

                                                       

zespoły edukacyjno-terapeutyczne:

kl.IV-VI z wych. J.Jankowską

kl.I-III z wych. D. Myślińską

kl.IV-VI z wych. A. Kamińską

 

 

10 URODZINY WOJTKA

                                                                                                                                            

                       

 

                                                           Dziś w szkole Wojtek obchodził w towarzystwie kolegów z klasy swoje 10 urodziny. Impreza była krótka, ale niepowtarzalna i wyjątkowa.

 

info wych. Dorota Myślińska

 

 

 

 

     

PIOTRUŚ PAN W TEATRZE MUZYCZNYM W GDYNI

    W dniu 6 października uczniowie dwóch zespołów edukacyjno-terapeutycznych kl. I-III i IV-VI pojechali pociągiem PENDOLINO do Teatru Muzycznego w Gdyni. Tam przenieśli się w magiczny świat baśni i ekscytujących wydarzeń podczas oglądania musicalu łączącego świat wyobraźni z możliwościami współczesnej techniki pt."Piotruś Pan" w reżyserii J.Józefowicza.

 

opiekunowie:

Dorota Myślińska

Agnieszka Kamińska

Maja Derda

Lucyna Gołąb

Bożena Patalon

 

 

     

 

 

WYCIECZKA DO JERZWAŁDU

Dnia 05 października zespoły edukacyjno-terapeutyczne – gimnazjum odbyły ciekawą lekcję przyrody w siedzibie Zespołu Parków Krajobrazowych Pojezierza Iławskiego i Wzgórz Dylewskich, w Jerzwałdzie, którą poprowadziła Pani Alina Rodziewicz. Oprócz interesującej prelekcji o życiu i zwyczajach zwierząt zamieszkujących tereny naszych lasów, uczniowie mogli oglądać i dotykać eksponaty, wcielać się w wielkiego drapieżnika – orła bielika, a także samodzielnie rozwiązywać postawione im zadania wykorzystując pomysłowe pomoce dydaktyczne.

 

 

 

 

info.I.Pokojska

DZIEŃ CHŁOPAKA W GRUPACH WYCHOWAWCZYCH

Dnia 5 października 2016r. Rada Samorządu zorganizowała w grupach wychowawczych dyskotekę z okazji Dnia Chłopaka. W trakcie zabawy chłopcy losowali imię swojej wybranki oraz zawodu jaki będą wykonywać w przyszłości. Opiekun Rady Samorządu : Anna

 

Urzędowska 

Święto pieczonego ziemniaka - jesienne ognisko

 

   W dniu 4 października klasy SPP udały się nad rzekę Iławkę, gdzie odbyło się Święto Pieczonego Ziemniaka. Uczniowie mogli skosztować pieczonych w ognisku kiełbasek i ziemniaków. Humory dopisały więc i zabawa była udana.

Danuta Zabłotna

Grażyna Mróz

POWITANIE JESIENI I OTRZĘSINY NOWYCH WYCHOWANKÓW

Dnia 28.09.2016r. w Gardzieniu odbyły się dwie uroczystości: ,,Powitanie Jesieni i otrzęsiny nowych wychowanków. Podczas udziału w wielu konkurencjach nowi wychowankowie zostali włączenie do braci intrnackiej. Wszyscy otrzymali dyplomy od Pana dyrektora Wojciecha Wegnera. Na powitanie jesieni wychowankowie grup wychowawczych brali udział w wielu konkurencjach zręcznościowych oraz rysowali jesienne zwiastuny. Zwięczeniem uroczystości była wspólna dyskoteka oraz liczenie kiełbasek przy ognisku. Osoby odpowiedzialne za przygotowanie uroczystości Anna Urzędowska, Edyta Tomczyk, Beata Szymańska.

 

OTRZĘSINY KL. I ZSZ

Tradycją w naszej szkole są tzw. „otrzęsiny” klas pierwszych, czyli przyjęcie do społeczności szkolnej uczniów „zawodówki”. W tym roku „otrzęsiny” klasy I Zasadniczej Szkoły Zawodowej odbyły się dnia 28 września. Całą imprezę przygotowały panie: Elżbieta Mędrzycka z klasą  drugą zawodową, Krystyna Łukaszewska i Mariola Konicz. Oprawą muzyczną zajął się pan Ryszard Żuralski.

Konkurencje miały na celu sprawdzenie wiedzy i umiejętności przyszłych kucharzy i jednego murarza. Nie mogło zabraknąć w nich sprawdzenia kubków smakowych uczniów, jak również ich  refleksu, zwinności, precyzji ruchów, czyli doskonalenia koordynacji wzrokowo – ruchowych. „Pierwszaki” z początku z dużą nieśmiałością podchodzili do wykonywania zadań. Jednak forma zabawy, z jaką były prowadzone przez panią Elę – wychowawcę klasy drugiej zawodowej, zachęciła ich do większego i pełniejszego zaangażowania w całej imprezie. Wszyscy uczniowie klas pierwszych  przekonali się, że odwaga nie tylko w życiu, ale i w kuchni, i na budowie pomaga J  Na koniec „pierwszaki” złożyli przysięgę podczas aktu ślubowania i otrzymali z rąk wicedyrektor pani Lucyny Bączek upominki przygotowane przez uczniów klasy II Zasadniczej Szkoły Zawodowej.

Uśmiech i poczucie humoru towarzyszyły wszystkim na sali – co doskonale widać na zdjęciach, do których obejrzenia serdecznie zapraszamy.

 

 

 

info: Elżbieta Mędrzycka

 

 

lightbox

 

 

 

lightbox

 

 

lightbox

OGNISKO KLASOWE II ZSZ

Nie da się ukryć – ognisko kojarzy się wszystkim z pieczeniem kiełbasek, zapachem dymu i przyjemną atmosferą.  Dnia 21 września 2016 roku wybraliśmy się z klasą w plener nad rzekę Iławkę, by tam aktywnie spędzić czas na świeżym powietrzu. Razem z nami byli uczniowie kl. III gimnazjum ze swoją wychowawczynią. Pogoda dopisała – było słonecznie i ciepło. Humory mieliśmy wyśmienite. Była to również dobra okazja, by podzielić się wrażeniami z wakacji. Pani Ela zapoznała wszystkich z rodzajami ognisk i przedstawiła różne techniki ich rozpalania. Mieliśmy do wyboru „studzienkę”, „wigwam” i „piramidkę”. W końcu zdecydowaliśmy się na „wigwam”, czyli ognisko o kształcie stożka. Przy zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa udało nam się bardzo szybko rozpalić ognisko. Apetyt na pyszne kiełbaski miał każdy.

 

Na koniec ugasiliśmy resztę tlącego się drewna wodą i pozostawiwszy po sobie porządek ruszyliśmy do szkoły na dalsze lekcje. Rok temu pogoda również sprzyjała spędzaniu czasu przy ognisku. Jak będzie za rok? Jesteśmy optymistami – pewnie znowu będzie słonecznie i ciepło.

 

 

 

Elżbieta Mędrzycka – wychowawca kl. II ZSZ

 

lightbox

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

lightbox

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

JESIEŃ W GRUPACH WYCHOWAWCZYCH

 Na powitanie jesieni wychowankowie grup wychowawczych pod opieką wychowawców wykonali cykliczną ekspozycję w galerii internackiej.  

Zdjęcia i tekst: Edyta Tomczyk, Beata Szymańska, Anna Urzędowska 

 

LEKCJA Z POMYSŁEM

Lekcja nie musi być nudna - wręcz przeciwnie w naszej szkole lekcje to magia.

20 września mieli okazję przekonać się o tym uczniowie klas IV i V auzet, którzy zamienili się w młodych badaczy. Eksperyment, który sami przeprowadzili, tworząc kolorową, bąbelkową ciecz zachwyciła wszystkich. Dodatkowo uczniowie mieli okazję sprawdzić czy uda się wymieszać wodę z olejem? Mimo dużych chęci - nie udało się. Była to ciekawa lekcja pełna pytań i samodzielnego dochodzenia do odpowiedzi. Już wkrótce kolejne eksperymenty. 

 

  

 

info.

Monika Mężykowska

 

Płonie ognisko...


 

To już tradycja! Uczniowie klas p. M. Lewko i B. Fus witają nowy rok szkolny w cieple bijącym od ogniska. Trudno doliczyć się, ile to już razy wspólnie wybraliśmy się nad pobliską Iławkę, aby rozpalić ognisko. Uczniowie klas I i II gimnazjum jednogłośnie stwierdzają, że nigdzie tak kiełbaska nie smakuje, jak przy ognisku! Apetyty dopisywały, podobnie jak humory. Aż szkoda było wracać na lekcje po tak mile spędzonym czasie. Mamy nadzieję, że nie po raz ostatni spędziliśmy wspólnie czas... Już myślimy o kolejnym wypadzie. Gdzie? Dowiecie się wkrótce! 

 

info. M. Lewko

Z WIZYTĄ W BIBLIOTECE

19 września uczniowie trzech klas: IV auzet, V auzet oraz V- VI bzet rozpoczęły comiesięczny cykl spotkań, organizowanych przez Bibliotekę Pedagogiczną, skierowanych do młodych czytelników. 

W czasie pierwszej wizyty pt. „Biblioteka jakiej nie znacie” uczniowie mieli okazję zajrzeć na "zaplecze" biblioteki oraz przez chwilę popracować za biblioteczną ladą posługując się elektronicznym czytnikiem kodów kreskowych książek. Na zakończenie każdy z uczestników otrzymał imienną zakładkę do książki oraz słodki poczęstunek. 

 

 

 

wychowawcy klas:

Monika Mężykowska

Justyna Zakrzewska

Magdalena Ciarczyńska

REJS STATKIEM ILAVIA

15 września w piękny, słoneczny dzień uczniowie zespołów edukacyjno-terapeutycznych szkoły podstawowej i grup rewalidacyjno-wychowawczych uczestniczyli w rejsie statkiem ILAVIA po wodach Jeziora Jeziorak. Malownicze pejzaże przyrody oraz panorama miasta i okolicy Iławy dostarczyły wszystkim niezastąpionych doznań.

 

kierownik wycieczki: Agnieszka Kamińska

 

info Dorota Myślińska

 

          

 

 

                                                                                               

 

 

 

SPOTKANIE Z FILMEM NA ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

14 września 2016r. uczniowie naszej szkoły pod opieką nauczycieli, wybrali się do kina. Tym razem na film  „Mój przyjaciel smok.” Czy można przyjaźnić się ze smokiem? Okazuje się, że owszem. Nowa produkcja Disneya przedstawia losy młodego chłopca, który przez 6 lat mieszkał w lesie i przeżył dzięki wspaniałej przyjaźni z nieistniejącym dla ludzi zwierzęciem. Na półtorej godziny zostaliśmy zabrani  do świata magicznie pięknego lasu, w którym narodziła się prawdziwa relacja na całe życie.  Czekajcie na kolejną przygodę z filmem. Do zobaczenia w kinie.

 

Pomysłodawczyni wyjścia: I. Bujnowska. Wsparcie W. Duda, B. Sikorska.

 

Podziękowania dla wychowawców klas za zebranie pieniędzy na bilety, a rodzicom za wpłaty.

Inf. W. Duda

 

 

 

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2016/17

 

   Uroczystym apelem rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2016/17. Życzenia owocnego roku szkolnego uczniowie usłyszeli od Pani Dyrektor a także od zaproszonych gości m.in. Pana Dzielnicowego Tomasza Grysza. Po apelu uczniowie spotkali się z wychowawcami klas. Po apelu poczet sztandarowy z naszej szkoły wziął udział w uroczystej Mszy św. w Kościele NP NMP w Iławie z okazji rocznicy rozpoczęcia II wojny światowej.

Treść nowego pytania:

Kalendarz

 

LICZNIK
[ Cookies - info ]Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )