images_1herb

         Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczych w Iławie

MENU
STRUKTURA ZESPOŁU
Internat
Dla nauczycieli
Dla rodziców
Ciekawe i przydatne
KSIĘGA GOŚCI

                                                              

   

DZIEŃ KUNDELKA

25 października przypada nieformalne święto kundelka, czyli wszystkich wielorasowych psów. Data 25 października to również Dzień Ustawy o Ochronie Zwierząt, a cały miesiąc październik jest miesiącem pamięci o nich.

Z tej okazji uczniowie, którzy objęli Wirtualną Adopcją Julianka przygotowali z pomocą swoich wspaniałych rodziców "paczki z różnościami". Dziś wybrana grupa zawiozła je do Schroniska dla Zwierząt w Iławie, w którym na co dzień mieszka Julianek. Oczywiście wybrali się z nim na długi spacer po lesie, przy okazji zabierając na wędrówkę jeszcze Leosia.

Mała paczuszka ze smakołykami trafiła również do kotków.

 

info Dorota Myślińska

 

     

UROCZYSTOŚĆ ŚLUBOWANIA
16 października 2019r.  - Pasowanie na ucznia
Na uroczystości Ślubowania uczniów nowo przyjętych do naszej szkoły gościliśmy p. dyrektor Beatę Lenartowicz, grono pedagogiczne, uczniów i rodziców.Podczas uroczystości byliśmy w świecie Wielkiej Magii, podczas której nastąpiło przeobrażenia  "Budrysów""w uczniów naszej szkoły. Spotkaliśmy się także z Panią Jesienią, która darami jesieni wprowadziła nas w atmosferę Pasowania na ucznia. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły zaprezentowali też wiedzę o swoim kraju. Całość uroczystości uświetniły piosenki i tańce m.in. polka oraz układ taneczny Holidey. Po programie artystyczno-muzycznym pani dyrektor Beata Lenartowicz pasowała pierwszoklasistów na uczniów, a wychowawcy wręczyli swoim podopiecznym pamiątkowe dyplomy i upominki.. Całą uroczystość przygotowała i prowadziła p. Marzanna Suwińska - wychowawca klasy I-III SP we współpracy z p. Anią Siecińską, Jolantą Mejka, Katarzyną Derda.  W przygotowaniu uroczystości pomagały także panie: Agnieszka Cebeniak, Ewelina Lenartowicz. Wszystkim bardzo dziękuję.Zapraszam do obejrzenia zdjęć z naszej uroczystości, Opracowała p. Marzanna Suwińska
Info. R. Kowalkowski
WYCIECZKA DO LASU

     W piękny, słoneczny październikowy dzień uczniowie klas VII – VIII MC, VII ZA oraz VII Mę wraz ze swoimi paniami wybrali się na wycieczkę do lasu. Pod opieką pana leśniczego Jarosława Jabłońskiego dzieci przypomniały sobie jak należy zachowywać się w lesie oraz przeżyły wspaniałą lekcję przyrody na świeżym powietrzu. Podczas spaceru rozpoznawały drzewa liściaste i iglaste, utrwalały nazwy i gatunki zwierząt mieszkających w lesie. Obserwowały przyrodę i zachodzące jesienią zmiany, niektórym udało się nawet zebrać kilka grzybów. Czasami udało się usłyszeć śpiew ptaków oraz odkryć ślady zwierząt leśnych. Po interesującym spacerze, młodych miłośników przyrody, czekała niespodzianka – ognisko i pieczenie kiełbasek oraz słodkich pianek. Wycieczka do lasu była bardzo udana o czym świadczą uśmiechnięte miny uczniów na zdjęciach.

Inf: M.Ciarczyńska, J.Zakrzewska, M.Mężykowska

 

 

POWITANIE JESIENI ŚWIĘTEM PIECZONEGO ZIEMNIAKA

Tradycyjnie jak co roku klasy SSPP powitały jesień wspólnym ogniskiem, na którym upiekły ziemniaki i kiełbaski. Podczas "ogniskowego" spotkania uczniowie integrowali się podczas  konkursów, rozmów i wspólnych zabaw. Organizatorzy spotkania: p. I.Pokojska,p.D. Naguszewska i p. J. Dudzicz dziękują wszystkim wychowawcom klas SSPP oraz uczniom za sprawne przybycie, dobry humor i fajną zabawę.

Info. I. Pokojska

 

 

       

 

      

 

    

 

   

 

 

 

 

  

WIRTUALNA ADOPCJA ZWIERZAKA

Nasz nowy podopieczny to piesek, który wabi się Julianek. Mimo, że ma już 18 lat dziarsko spaceruje i interesuje się wszystkimi zapachami, które wydają się być niezwykle fascynujące dla jego nosa.

Oto on z całym swoim psim urokiem - zobaczcie sami.

 

     

 

Wiktor, Wojtek, Tomek, Arek z panią Beatą Czarnottą

Marysia, Zosia, Ola, Zuzia, Julian z panią Dorotą Myślińską

Oliwia, Ania, Krystian, Michał, Łukasz, Aleks z panią Agnieszką Kamińską

KWADRANS Z KSIĄŻKĄ

W każdy czwartek uczniowie klas VII zespołów edukacyjno - terapeutycznych spotykają się na stołówce szkolnej nie po to aby zjeść, ale po to by wysłuchać kolejnych historii bohaterów książek. Każde spotkanie składa się z trzech stałych części. Na początku młodzież wysłuchuje opowiadania z morałem, następnie na podstawie krótkich opowiastek Grzegorza Kasdepke uczniowie poznają nowe powiedzenia i ich znaczenia. Na koniec każdego czwartkowego spotkania wysłuchują kolejny rozdział książki "Detektywi". Nasze spotkania cieszą się powodzeniem, wszyscy z utęsknieniem czekają na kolejne. 

 

info. M. Ciarczyńska, M. Mężykowska, J. Zakrzewska

 

  

XV REGIONALNY DZIEŃ TRENINGOWY PROGRAMU AKTYWNOŚCI MOTORYCZNEJ OLIMPIAD SPECJALNYCH OLSZTYN 2019

Nie zwracając uwagi na niepogodę wyruszyliśmy rano 9 października do Olsztyna, by wziąć udział w Treningowym Dniu Aktywności Motorycznej. Pilnie i systematycznie przygotowywaliśmy się do niego pod okiem pani Doroty.

Nadszedł dzień pokazania naszych umiejętności. Udało nam się! Mamy medale jako dowód naszych sukcesów , w sercu mnóstwo radości a w głowach wspomnień ze wspólnych sportowych przeżyć i zmagań.

 

zawodnicy: Zuzia, Julek, Wojtek

 

info Dorota Myślińska

                                                                   

BUDOWA NOWEJ SZKOŁY Z LOTU PTAKA

 

Krótki film z budowy SPECJALNEGO OŚRODKA SZKOLNO WYCHOWAWCZEGO WRAZ Z CENTRUM REHABILITACJI

 

 

 

 

info. R. Kowalkowski

PSZCZÓŁKA W LESIE - NAUKA I ZABAWA

W dniu 8 października wybraliśmy się do Lubstynka, by jesienną porą spędzić dzień na świeżym powietrzu na terenie Parku Krajobrazowego Wzgórz Dylewskich i obszaru Natura 2000. Wzięliśmy udział w warsztatach kulinarnych - upiekliśmy pyszne muffinki dyniowe z nutką pomarańczy i kawałkami czekolady, w warsztatach stolarskich - podczas , których powstał piękny duży karmnik dla ptaków. Po tak wytężonej pracy upiekliśmy na ognisku kiełbaski i zjedliśmy z apetytem wśród szumu drzew i cieple ogniska.

Żegnani przez wspaniałą panią Magdę , królika, kaczki, pstrokate kury, psa, kota, z lampionem dyniowym na pamiątkę jesiennej przygody , karmnikiem dla naszych iławskich ptaszków oraz pachnącymi muffinkami w pudełeczkach wróciliśmy do Iławy.

 

Zosia, Zuzia, Ola, Julek z panią Dorotą i Edytą

Tomek, Wojtek, Wiktor, Arek z panią Beatą i Joanną

 

           

 

DZIEŃ CHŁOPAKA

     Dnia 27 września obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Organizatorzy zapewnili oprawę muzyczną oraz konkursy których bohaterami byli chłopcy: malowali dziewczętom paznokcie, przyszywali guziki, karmili jogurtem z zamkniętymi oczyma. Tydzień przed zabawą organizatorzy ogłosili w klasach plebiscyt na najprzystojniejszego chłopaka, najlepszego sportowca, i najkulturalniejszego chłopaka. Zwycięzcami plebiscytu zostali: super przystojny to Piotr Cechowski, super sportowiec to Grzegorz Figurski, super kulturalny to Wojciech Jackiewicz. Wszyscy chłopcy dostali słodki upominek i dodatkowo od Patrycji Suskiej po cukierku.

Organizatorzy: D. Dzikowska, G. Mróz, R. Żuralski

 

AKTYWNE SPĘDZANIE CZASU WOLNEGO - ZAJĘCIA NA BASENIE

Już kolejny rok uczniowie klas VII zespołów edukacyjno - terapeutycznych pod opieką pań M. Ciarczyńskiej, J.Zakrzewskiej i M.Mężykowskiej mogą uczestniczyć w zajęciach na basenie, w czasie których rozwijają swoje umiejętności pływania oraz uczą się jak aktywnie wykorzystywać czas wolny. Zajęcia odbywają się cyklicznie - raz w miesiącu. Uczniowie z dużą radością uczestniczą w lekcjach pływania.  

 

        

    

KAMIEŃ WĘGIELNY

     „Dzięki staraniom Zarządu Powiatu Iławskiego oraz przewodniczącej sejmiku warmińsko-mazurskiego Pani Bernadetty  Hordejuk  zmienia się nasza rzeczywistość. Wkrótce edukacja, rewalidacja i rehabilitacja naszych uczniów zyska właściwą przestrzeń i warunki do pracy.” – tymi słowami Pani Dyrektor Beata Lenartowicz rozpoczęła swoje wystąpienie podczas uroczystego wmurowania Kamienia Węgielnego pod budowę nowej szkoły.

       Podpisania Aktu Erekcyjnego dokonano w obecności delegacji uczniów, nauczycieli i grona najważniejszych osób zaangażowanych w budowę nowego budynku naszej placówki. Na terenie budowy, na frontowej ścianie budynku, na lewo od planowanego wejścia w przygotowanej niszy umieszczono kapsułę czasu z Aktem Erekcyjnym podpisanym przez :

  • Panią Bernadettę Hordejuk – Przewodniczącą Sejmiku Warmińsko – Mazurskiego
  • Pana Bartosza Bielawskiego  – Starostę Powiatu Iławskiego
  • Pana Marka Polańskiego – Wicestarostę Powiatu Iławskiego
  • Panią Renatę Motylińską – Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury, Sportu i Promocji
  • Panią Beatę Szoka – Skarbnik Powiatu Iławskiego
  • ks. Rafała  Giedrojca  – wikariusza parafii rzymsko – katolickiej pw. św. Andrzeja Boboli w Iławie
  • Pana inż. Daniela Wygonowskiego – wykonawcę Firma Budowlana  UNIB z Ostródy
  • Panią Beatę Lenartowicz - Dyrektor Zespołu Placówek  Szkolno – Wychowawczych w Iławie

Do kapsuły czasu dołączono pamiątki dnia dzisiejszego, fotografie, listę pracowników, egzemplarze okolicznościowych gazetek szkolnych a także scenariusz dzisiejszej uroczystości i kilka współczesnych monet.

     Po poświęceniu Kamienia węgielnego przez ks. Rafała Giedrojca  Kamień został  symbolicznie wmurowany w niszę z pomocą zaproszonych gości i uczniów – Gabrysi i Pawła. W ten sposób  ktoś w przyszłości będzie mógł znaleźć pamiątkę z dzisiejszego dnia. Pamiątkę wysiłku, zrealizowanych marzeń  i oczekiwań.

   Mury dalej pną się do góry, a my z niecierpliwością przyglądamy się postępującym szybko pracom. Dziękujemy przy okazji wszystkim pracującym na budowie także za pomoc w zorganizowaniu tej uroczystości. Po wczorajszych ulewach dziś stalibyśmy tam po kostki w błocie… Ale od czego jest spychacz.

Tekst: W. Lewko

 

                        info. R. Kowalkowski

 

 

TURNUS USPRAWNIAJĄCO - REKREACYJNY DARŁÓWEK 2019

     Odliczanie miesięcy, dni, godzin i wreszcie 14 września 2019 roku 26 - osobowa grupa (dzieci, młodzież, rodzice, nauczyciele)            z dworca PKP Iława Główna wyruszyła po półrocznych przygotowaniach na turnus do Darłówka– uroczej miejscowości nad morzem. Niektórzy mieli po raz pierwszy rozstać się na dłużej z rodzicami, a inni zabrali na wypoczynek mamy. Atrakcji podczas pobytu nie brakowało. Korzystaliśmy z zabiegów,  oferty kulturalno – rozrywkowej i turystycznej oraz krytego  basenu. Dobre jedzenie i wygodne pokoje uprzyjemniły pobyt. Miejscem codziennych spacerów była oczywiście plaża i urocze nadmorskie miasteczko z licznymi straganami. Nikt nie wrócił bez pamiątki dla siebie i najbliższych. Przywitała nas sztormowa pogoda, ale na koniec żegnało słońce. Trzeba było jednak wracać. Po dwóch tygodniach 27 września  przybyliśmy do Iławy. Przywieźliśmy fajne wspomnienia, które zostały uwiecznione na zdjęciach.

 

Organizatorzy turnusu: Mariola Panfil, Izabela Bujnowska, Wiesława Duda    dziękują za pomoc rodzicom,  Stowarzyszeniu „Jesteśmy”, Dyrekcji ZPSW, oraz Powiatowemu Centrum Pomocy Rodzinie.

 

Zdjęcia: W. Duda, p. Ewa Neuman

Tekst. W.Duda

info. R. Kowalkowski

"WOREK" PEŁEN MEDALI !!!

 

W dniu 12 września siedmioro uczniów ZPSW reprezentujących klub sportowy Radość uczestniczyło pod opieką trenera Tomasza Kamińskiego w X Regionalnym Mityngu Olimpiad Specjalnych w Lekkiej Atletyce. Zawody zorganizowane przez OSW w Łupkach odbyły się na stadionie lekkoatletycznym w Piszu. Nasi zawodnicy reprezentowali klub w następujących konkurencjach: skok w dal, skok wzwyż, pchnięcie kulą, bieg na 100m i sztafeta 4x100m.

Sportowa rywalizacja dostarczyła wielu emocji, pozycje medalowe przeplatały się z najbardziej nielubianymi przez sportowców miejscami tuż za podium. Worek  medali zdobyty przez naszych lekkoatletów okazał się wspaniałym prezentem dla obchodzącego w tym dniu urodziny trenera. Po zawodach  udaliśmy się na krótki spacer po piskiej starówce i bulwarach nad rzeka Pisą , w trakcie którego spróbowaliśmy miejscowych lodów. Zmęczeni ale szczęśliwi wróciliśmy do Iławy.

Miejsca i medale naszych uczniów:

Martyna Józefowicz- złoty medal w biegu na 100m, srebrny medal w skoku w dal;

Daria Duliasz -IV miejsce w skoku w dal, srebrny medal w pchnięciu kulą;

Krystian Pogorzelski-złoty medal w biegu na 100m, brązowy medal w skoku w dal;

Grzegorz Figurski-IV miejsce w biegu na 100m, brązowy medal w pchnięciu kulą, srebrny medal w sztafecie 4x100m;

Błażej Bukowski- IV miejsce w skoku w dal, IV miejsce w pchnięciu kulą, srebrny medal w sztafecie 4x100m;

Krystian Krumrej-złoty medal w biegu na 100m, srebrny medal w pchnięciu kulą, srebrny medal w sztafecie 4x100m;

Damian Pienda- złoty medal w skoku w dal, złoty medal w skoku wzwyż, srebrny medal w sztafecie 4x100m;

 

info Dorota Myślińska

 

                              

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI

Międzynarodowy Dzień Kropki - święto kreatywności, odwagi i zabawy wpisał się już na stałe do repertuaru świąt nietypowych obchodzonych w naszej szkole. Z tej okazji część uczniów miała okazję poznać książkę "The Dot", która to właśnie dosłownie poruszyła kropkowy świat. Opowiada ona o dziewczynce Vashti , która dzięki kropce  uwierzyła w siebie. Chętni uczniowie wykonali prace plastyczne, a na każdej z nich jest KROPKA. Wszystkie prace można oglądać na wystawie w holu szkoły na parterze w budynku przy ul.Kościuszki.

 

organizatorzy: Dorota Myślińska, Beata Czarnotta, Agnieszka Kamińska, Maja Derda

 

             

  

                                                          

 

STYPENDIA DLA NAJLEPSZYCH UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY

16.09.2019 r.  w Zespole Szkół im. Konstytucji 3  Maja w Iławie odbyła się uroczysta gala, podczas której młodzież będąca uczniami Branżowej Szkoły I stopnia i Zasadniczej Szkoły Zawodowej (absolwenci) otrzymała stypendia Starosty Powiatu Iławskiego za wysokie wyniki w nauce.

Lista nagrodzonych:

1. Kowalkowski Adrian - absolwent

2. Ługiewicz Jakub - absolwent

3. Proć Izabell - absolwent

4. Tyburc Michalina - absolwent

5. Wilamowska Edyta - absolwent

6. Dzięgo Izabela - kl. III BR

7. Jagielski Mateusz - kl. III BR

8. Kopowska Daria - kl. II BR

9. Kurafeiska Daria - kl. II BR

10. Wilk Magdalena - kl. III BR

Ponadto Gabriela Mówińska, uczennica kl. II BR otrzymała stypendium Starosty Powiatu Iławskiego za szczególne osiągnięcia.

Wszystkim uczniom gratulujemy sukcesu:)

 

lightbox 

 

 

lightbox

 

Opiekun: Małgorzata Wasiewska

 

SPOTKANIE Z FILMEM

11 września  po raz pierwszy  w tym roku szkolnym wybraliśmy się do kina na film „Król lew”.

Jest to nowa wersja animacji z 1994 roku. Historia raczej wszystkim znana, ale opowiedziana i nakręcona w inny sposób.

Czekajcie na kolejne spotkanie z filmem. Do zobaczenia w kinie.

 

 I. Bujnowska, W. Duda, B. Sikorska.

 

Podziękowania dla wychowawców klas za zebranie pieniędzy na bilety, a rodzicom za wpłaty.

 

WITAJ SZKOŁO

 

 

    Uroczystym apelem rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Pani Dyrektor przywitała wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli. Życzyła wszystkim owocnej nauki. Przedstawiła nowe dzieci i wskazała im wychowawców. Kilka słów do bardzo licznie zebranych dzieci i rodziców skierował także pan dzielnicowy Tomasz Grysz. Zapewniał o ścisłej współpracy ze szkołą ale wskazywał też na fakt, że szkoła nasza jest miejscem bezpiecznym dla dzieci. Zachęcał do kontaktu w razie jakichkolwiek problemów. Po apelu wszyscy udali się na spotkanie z wychowawcami do sal lekcyjnych. 

 

info. Walerian Lewko

 

Zdjęcia Radosław Kowalkowski

WAKACJE Z KLUBEM RADOŚĆ

    W dniach  12-19 lipca 6 uczniów ZPSW z Iławy uczestniczyło w obozie sportowym Olimpiad Specjalnych Polska Warmińsko-Mazurskie. Wraz z zawodnikami z Elbląga, Kruz, Pisza i Olsztyna aktywnie spędziliśmy tydzień w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Łupkach nad jeziorem Roś.  Dni pełne wrażeń bardzo szybko minęły. Będzie co wspominać przez kolejny rok: poranną gimnastykę prowadzoną kolejno przez każdego z trenerów, codziennie spacery na miejską plażę , kąpiele w jeziorze, pływanie kajakami, przejażdżki bryczką z kucykiem Kubą, zacięte mecze siatkówki plażowej oraz fantastyczny turniej bowlingu. Tradycją obozu stały się popołudniowe lody na rynku w Piszu. Wieczorna dyskoteka poprzedzona była rozgrywkami badmintona , bocce, piłki nożnej, siatkówki, koszykówki oraz tenisa stołowego. Nasi zawodnicy spróbowali też wspinaczki na świetnie przygotowanej ściance. Mieliśmy okazję poznania historii i miejscowych zwyczajów odwiedzając Muzeum Ziemi Piskiej. Wielką frajdą okazał się rejs statkiem po jeziorze Roś. Dużo ruchu, świetne jedzenie, fantastyczna atmosfera to przepis na udany wypoczynek . Taki właśnie był nasz pobyt w Łupkach. Dziękujemy bardzo organizatorom.

 

Uczestnicy: Agnieszka Czubińska, Natalia Tadajewska, Oliwia Łukaszewska, Natalia Grandos, Karolina Rzymska, Krystian Kirschner oraz trener Tomasz Kamiński.

 

  

 

  

 

  

 

  

 

Treść nowego pytania/zgłoszenia:

Kalendarz

 

LICZNIK
[ Cookies - info ]Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )