images_1herb

         Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczych w Iławie

MENU
STRUKTURA ZESPOŁU
Internat
Dla nauczycieli
Dla rodziców
Ciekawe i przydatne
KSIĘGA GOŚCI
NAUCZANIE ZDALNE 19/20

                                                              

   

JESIENNE SPOTKANIA Z KSIĄŻKĄ

    "Książki kochają każdego, kto je otwiera, dając mu poczucie bezpieczeństwa i przyjaźni, niczego w zamian nie żądając". Słowa Cornelii Funke pięknie ukazują przesłanie czwartkowych spotkań z cyklu "Kwadrans na książkę", w których biorą udział uczniowie klas I-VIII szkoły podstawowej. Wśród książek czytanych dzieciom przez nauczycieli znajdują się między innymi: "Jacek, Wacek i Pankracek" Miry Jaworczakowej, "Kicia Kocia majsterkuje" Anity Głowińskiej oraz "Mam prawo" Grzegorza Kasdepke.  Świat niezwykłych przygód oraz niezapomnianych przeżyć bohaterów stanowi także podstawę do wykonania pięknych prac plastycznych. 

 

Organizatorzy: Dorota Myślińska, Jolanta Mejka, Wioletta Węgorzewska, Beata Czarnotta, Agnieszka Kamińska, Beata Rypińska

 

    

Z ŻYCIA KLASY.... V C

W związku z pandemią na całym świecie i wszechogarniającą nas paniką chciałabym rodzicom przede wszystkim pokazać, że wasze dzieci uczą się, bawią i wykonują liczne kreatywne zajęcia w naszej szkole, piszą listy, uczestniczą w cyklicznych zajęciach kulinarnych. Obchodziliśmy Dzień Chłopaka, Dzień Papieski i wiele innych atrakcyjnych zajęć.

Staramy się, żeby dzieci były bezpieczne, dlatego przestrzegamy dezynfekcji rąk, mycia rąk mydłem na każdej przerwie, zasłaniamy usteczka i nosek w przestrzeni publicznej i staramy się żyć w szkolnej społeczności z uśmiechem na twarzy.

 

Zobaczcie sami.

 

 

tekst i zdjęcia: Katarzyna Maja Derda

 

lightbox  lightbox  lightbox  lightbox

 

lightbox  lightbox  lightbox  lightbox

 

lightbox  lightbox  lightbox

 

 

LUDZIE LISTY PISZĄ......

W październiku zwróciliśmy uwagę na dwa dni nietypowych świąt ściśle powiązanych ze sobą . Były to Światowy Dzień Poczty i Znaczka Pocztowego oraz Dzień Listonosza. Dziękujemy wszystkim, którym spodobał się nasz pomysł i wspólnie z uczniami przygotowali kartki, listy....wrzucili z naklejonym znaczkiem do skrzynek pocztowych.....a potem czekali na przyjście listonosza z listem od kolegów....

Oto kilka zdjęć dokumentujących to wydarzenie:

 

Beata Czarnotta, Dorota Myślińska

XX DZIEŃ PAPIESKI 2020

Zobaczcie jak przygotowaliśmy szkołe by zaakcentować XX Dzień Papieski. Tegoroczny pod hasłem TOTUS TUUS został przygotowany z pomocą uczniów klasy 1-2 Branżowej. 

 

 

Info. W. Lewko

WIRTUALNA ADOPCJA ZWIERZAKA

Od kilku lat co roku po wakacjach wznawiamy akcję Wirtualnej Adopcji Zwierzaka . W tym roku naszym wirtualnym podopiecznym jest GANGSTER. Oto on:

 

  

(zdjęcia ze strony OTOZ ANIMALS w Iławie)

 

uczniowie z wychowawcami B.Czarnottą, D.Myślińską, A.Kamińską

ULUBIONA KSIĄŻKA

   Dnia 9 10.2020r. klasa I- III Moja ulubiona książka -przygotowujemy prace plastyczne na konkurs o bohaterach naszych ulubionych bajek. Podczas zajęć dowiedzieliśmy się , jak powstaje książka (poznaliśmy drogę od pisarza do czytelnika, a następnie każdy z nas opowiedział krótką przygodę swoich ulubionych bohaterów m.in. Syrenka, Bolek i Lolek, Kot w butach, Calineczka, Czerwony Kapturek(najbogatszą wiedzą na temat bajkowych postaci wykazał się uczeń klasy III Oliwier Proczek) i przystąpiliśmy do przygotowania ciekawej pracy plastycznej. Oto zdjęcia z naszych przygotowań.

wychowawczyni: Marzanna Suwińska

 

 

 

  

 

ZEBRANE PLONY - CO DALEJ?

     W dniu 8.10.2020r. zapoznaliśmy się ze sposobem przetwarzania, przechowywania jesiennych zbiorów. Poznaliśmy bogactwa, jakie dostarczają nam warzywa. Wiemy już, co można zrobić z ziemniaka i innych jarzyn. Mieliśmy także możliwość degustacji zgromadzonych warzyw, które wcześniej rozpoznawaliśmy dotytkiem, smakiem, węchem. Prezentujemy nasze prace na poniższych fotografiach.

    Dziękujemy rodzicom za przygotowanie różnorodnych pieczątek oraz p. Agnieszce Cebeniak za zgromadzenie całej gamy warzyw.

wychowawczyni: Marzanna Suwińska

   

 

 

  

BĄDŹ KUMPLEM, NIE DOKUCZAJ.

   Ogólnopolska kampania  „Bądź Kumplem, nie dokuczaj”, promowana przez polskie gwiazdy sportu, zainspirowała nas do zorganizowania ciekawych spotkań w poszczególnych klasach. Zajęcia miały na celu wspieranie pozytywnych postaw, koleżeńskich zachowań oraz rozwijanie tolerancji wobec siebie. Spotkania w klasach uświadomiły nam jak bardzo różnimy się od siebie i jak wiele rzeczy jeszcze o sobie nie wiemy, ale pomimo to każdy zasługuje na szacunek i poczucie bezpieczeństwa w swoim otoczeniu.  Finałem akcji było stworzenie dużego plakatu, który powstał przy  zaangażowaniu kilkudziesięciu uczniów.

 

Daniela Laskowska                                                                                                                    Izabela Bartczak

 

 

JESTEŚMY ZAWSZE RAZEM...

W dniu 6 października przyłączyliśmy się do akcji Stowarzyszenia Przymierze. 6 października to Światowy Dzień Mózgowego Porażenia Dziecięcego. Przymierze przypomniało, że symbolem solidarności z ludźmi dotkniętymi MPD jest kolor zielony - kolor nadziei. Nie mogliśmy pozostać obojętni na to wydarzenie.....

 

 

        

 

Dorota Myślińska

KWADRANS NA KSIĄŻKĘ

             W pierwszym dniu października uczniowie klas: I - VIII szkoły podstawowej uczestniczyli w spotkaniach  z cyklu „Kwadrans na książkę”. W bieżącym roku szkolnym spotkania odbywają się  w  zespołach klasowych, w których uczniowie wspólnie z wychowawcami czytają wybrane książki. To wyjątkowy czas, w którym można zasłuchać się w czytane przez nauczycieli opowiadania, bajki i baśnie oraz wspólnie z bohaterami utworów przeżywać niezwykłe przygody. To czas podróży do pięknej krainy książek.

 

Organizatorzy: Beata Czarnotta, Agnieszka Kamińska, Dorota Myślińska, Sabina Górska, Beata Rypińska

 

   

 

    

 

   

 

 

 

 

NASZA TABLICZKA MNOŻENIA

   Uczniowie klas IV, V, VI i  VII  uczestniczyli w akcji „  X  Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia”.  Jej celem jest propagowanie zabawowej formy nauczania- uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypominania tabliczki mnożenia w przyjemny i niecodzienny sposób. Z przyjemnością i zaangażowaniem  wspólnie tworzyli swoje prace.

      Aldona Dzido

 

lightbox

ŚWIATOWY DZIEŃ TURYSTYKI
W roku 2020 Światowy Dzień Turystyki przypadł na niedzielę 27 września. Święto zostało ustanowione w 1979 roku z inicjatywy Światowej Organizacji Turystyki działającej z ramienia ONZ. Obchody mają kształtować społeczną świadomość dotyczącą znaczenia i roli turystyki we współczesnym świecie, zarówno w aspekcie kulturowym, politycznym i gospodarczym.
Chętni uczniowie i nauczyciele wędrowali po zakątkach Iławy i uwieczniali ciekawe miejsca na zdjęciach. Z tych zdjęć powstał kolaż pokazujący ciekawe miejsca w Iławie. Zachęcamy do obejrzenia. Wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji obchodów Dnia Turystyki ....dziękujemy.
organizatorzy: Beata Czarnotta, Dorota Myślińska
CYKL ZAJĘĆ KULINARNYCH ROZPOCZĘTY

 

Klasa V pani Mai Derda rozpoczęła Cykl Zajęć Kulinarnych, gdzie uczniowie klasy proponują potrawę, rozmawiają o składnikach - staramy się stosować zdrowe, polskie produkty.

 

Potem uczniowie sporządzają listę zakupów, idą z nauczycielem kupić produkty potrzebne do wykonania potrawy.

 

Wykonujemy również prace plastyczne na temat danej potrawy i w końcu dochodzimy do momentu sporządzenia tej potrawy.

 

Funkcjonowanie osobiste i społeczne oraz zajęcia rozwijające kreatywność i komunikację w jednym.

 

A konsumowanie ostateczne sprawiło wszystkim wiele uśmiechu na twarzy.

 

tekst i zdjęcia: Katarzyna Maja Derda

 

lightbox  lightbox  lightbox

 

DZIEŃ SPADAJĄCEGO LIŚCIA

23 września to zarówno pierwszy dzień jesieni jak i dzień spadającego liścia. Pomysłodawcą tego dnia nietypowego święta jest Jerzy Szewczyk, który słusznie zauważył, że jesienią brakuje wesołych, optymistycznych świąt. 23 września nie należy więc ze łzami żegnać lata, ale radośnie powitać nową porę roku. 

W tym roku w naszej szkole powstał pomysł, aby uczcić ten dzień. Chętni uczniowie, aby zaprzyjaźnić się z nadchodzącą jesienią wychodzili na spacery i szukali ciekawych drzew. Gdy już znaleźli odpowiednie drzewo, kalkowali wzór jego kory na kartkę papieru i dołączali do niej liść, który właśnie spadł z drzewa. W ten sposób powstały piękne prace, które zdobią naszą szkołę. 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć prac plastyczno-technicznych oraz kilku wybranych zdjęć z procesu ich powstawania.

organizatorzy :Beata Czarnotta, Dorota Myślińska

 

          

    

 

 

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI

Dziś we wtorek 15 września obchodzimy święto nietypowe a jest nim.....MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI. Z tej okazji chętni uczniowie zespołów edukacyjno-terapeutycznych wykonali prace plastyczne, które można obejrzeć na wystawie w holu szkoły w budynku przy ul.Kościuszki a uczniowie najmłodszych klas przyszli dziś do szkoły w ubraniach w kropki.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Dorota Myślińska, Beata Czarnotta

 

             

NOWE ZDJĘCIA Z BUDOWY SZKOŁY

Zapraszamy do obejrzenia nowych zdjęć z budowy naszej szkoły. Zdjęcia wykonane 28.08.2020r.

 

 

 

 

 

 

PO WAKACJACH.....

Pierwsze dni szkolne uczniowie jednej z młodszych klas spędzili na poznawaniu nowej sali oraz wspólnych zabawach, których bardzo im brakowało podczas nauki zdalnej. Tydzień zakończyli wydarzeniem urodzinowym koleżanki z klasy Zosi.

wych. D.Myślińska

 

   

 

  

PODZIĘKOWANIE ABSOLWENTÓW

Podziękowanie

dla

 DYREKCJI, GRONA PEDAGOGICZNEGO ORAZ PRACOWNIKÓW NASZEJ  SZKOŁY

Z całego serca dziękujemy

 za  wieloletni wysiłek włożony

 w naszą edukację, wychowanie i opiekę.

 Za wielką cierpliwość,
niesłychaną wyrozumiałość i empatię.

 

 Życzymy zdrowia, pogody ducha, satysfakcji z wykonywanej pracy,

 radości i optymizmu  na każdy dzień.

 

                    Absolwenci szkoły  w roku szkolnym 2019/2020

 

1. Paulina Kirschner                             8.  Błażej Bukowski

2. Magdalena Wilk                                9.  Rafał Leliński

3. Mateusz Jagielski                            10.  Kinga Groszyk

4. Norbert Szczepański                       11.  Daria Stawicka

5. Adam Załęski                                   12.  Daniel Bielewski

6. Adrian Szwaracki                            13.  Tomasz Jaworski

7. Dawid Abramowski                        14.  Karol Grabowski

PODZIĘKOWANIA DLA RODZICÓW

 

 

 

    Drodzy Rodzice, ostatnie miesiące sprawiły, że znaleźliśmy się w zupełnie nowej rzeczywistości - edukacji zdalnej. Musieliście Wasze domy zmienić w sale lekcyjne i gabinety terapeutyczne. Dzięki Wam mogliśmy wykonywać swoją pracę. Na szczęście mamy wspólny cel - dobro i sukcesy Waszych dzieci, a naszych uczniów. Dziękujemy Wam z całego serca za zaangażowanie i pomoc. Dyrekcja i nauczyciele Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczych w Iławie 

BEZPIECZNE WAKACJE 2020’

Drodzy Uczniowie !

 

Wakacje 2020 z pewnością będą inne niż zwykle. Wszyscy musimy nauczyć się nowych zasad bezpieczeństwa i wyrobić w sobie nawyki, które pomogą nam ochronić się przed koronawirusem, a co za tym idzie bezpiecznie i zdrowo spędzić wakacje. Pamiętajcie -  pandemia nie minęła. Wybierając się na wakacje nie można zapomnieć o ważnych zasadach bezpieczeństwa, jak częsta dezynfekcja rąk, zachowanie dystansu społecznego, unikanie zatłoczonych miejsc, czy zakrywanie ust i nosa w odpowiednich sytuacjach.

 

(Więcej wskazówek znajdziecie w zakładce N.Z Pedagog/Psycholog)

 

Życzę wszystkim zdrowych i bezpiecznych wakacji.

 

Daniela Laskowska

Szanowni Państwo!

W związku z decyzją MEN o częściowym przywróceniu pracy szkoły informuję:

 

  1. Od dnia 25 maja 2020 r. nauczanie w szkole nadal realizowane będzie z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

  2. Od dnia 25 maja 2020 r. w szkole mogą być prowadzone zajęcia opiekuńczo-wychowawcze dla klas I–III prowadzone przez wychowawców świetlicy szkolnej i nauczycieli. Do 14 czerwca rodzicom w dalszym ciągu przysługuje prawo do zasiłku opiekuńczego.

  3. Od 25 maja 2020 r. w szkole mogą być prowadzone w uzgodnieniu z organem prowadzącym i za zgodą rodziców  zajęcia rewalidacyjne – w bezpośrednim kontakcie ucznia z osobą prowadzącą te zajęcia.

  4. Od 1 czerwca 2020 r. organizuje się konsultacje dla uczniów.

 

W szkole obowiązują Procedury zapewnienia bezpieczeństwa w związku z wystąpieniem COVID-19.

opis dokumentutypdata

Wstępna ankieta

doc25-05-2020[ Pobierz ]
42 kB

Zgoda na udział w zajęciach

doc25-05-2020[ Pobierz ]
31 kB

Zgoda na pomiar temperarury

doc25-05-2020[ Pobierz ]
28 kB

Ogólna procedura bezpieczeństwa

doc25-05-2020[ Pobierz ]
79 kB

procedura WWR i rewalidacje

docx25-05-2020[ Pobierz ]
21 kB

procedura konsultacji

docx25-05-2020[ Pobierz ]
15 kB

Procedura I-III

doc25-05-2020[ Pobierz ]
48 kB

Procedura postępowania na wypadek zakażenia

doc25-05-2020[ Pobierz ]
55 kB

Procedura szybkiego kontaktu

doc25-05-2020[ Pobierz ]
32 kB

Procedura przebywania na świeżym powietrzu I-III

doc25-05-2020[ Pobierz ]
30 kB

Procedura - zajęcia praktyczne w Szkole Branżowej I Stopnia

pdf02-06-2020[ Pobierz ]
402 kB

Procedura postępowania ze zbiorami bibliotecznymi

doc05-06-2020[ Pobierz ]
29 kB

Procedura programu "Za Życiem"

doc03-08-2020[ Pobierz ]
58 kB
Treść nowego pytania/zgłoszenia:
Kalendarz

 

LICZNIK
[ Cookies - info ]Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )