images_1herb

         Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczych w Iławie

MENU
STRUKTURA ZESPOŁU
Internat
Dla nauczycieli
Dla rodziców
Ciekawe i przydatne
KSIĘGA GOŚCI

                                                              

   

V MIKOŁAJKOWY DZIEŃ AKTYWNOŚCI MOTORYCZNEJ

     Członkowie Klubu „Radość” Olimpiad Specjalnych działającego w Zespole Placówek Szkolno-Wychowawczych  w Iławie zorganizowali w piątek 8 grudnia 2017 roku już po raz piąty Mikołajkowy Dzień Aktywności Motorycznej.

Zawody odbyły się jak zawsze w sali gimnastycznej Zespołu Szkół im. Konstytucji 3 Maja w Iławie ("mechanik"). Impreza jak co roku rozpoczęła się od wprowadzenia flagi Olimpiad Specjalnych, wysłuchania hymnu OS i uroczystego złożenia przysięgi. Wszystkich przywitała i zachęciła do wspólnej zabawy pani  wicedyrektor Justyna Milewska. Następnie ok. 70 zawodników wzięło udział w różnego rodzaju konkurencjach: rzuty piłką, woreczkiem, przejścia przez przeszkody, zakładanie kółek na stojak, skoki itp. Konkurencje były przeplatane konkursami ze słodkimi nagrodami i pląsami. Sportowe zmagania zakończono wręczeniem złotych medali, bo wszyscy byli zwycięzcami. W tym roku również odwiedził nas Mikołaj i wręczył słodkie upominki. Na koniec wszystkie klasy zrobiły sobie z nim pamiątkowe zdjęcia. Na V Mikołajkowy Dzień Aktywności przybyli kolejny raz mali goście z Przedszkola Integracyjnego w Iławie i po raz pierwszy przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola „Majka” w Iławie. Dziękujemy za wspólną zabawę. Kolejne sportowe zmagania za rok. Zapraszamy.

 

Organizatorzy: Tomasz Kamiński (prezes Klubu „Radość”), Izabela   Bujnowska, Wiesława Duda, Daniela Laskowska, Grażyna Mróz, Agnieszka Kamińska, Dorota Myślińska, Elżbieta Mędrzycka, Wioletta   Węgorzewska, Bartosz Laskowski, Beata Czarnotta, Joanna Zakrzewska.

Zdjęcia: Radosław Kowalkowski 

 Info: W. Duda

 

 

 

 

PODWÓJNY SUKCES

5 grudnia uczennice Dorota Raduszewska  oraz Kamila Czarnecka wzięły udział w I Wojewódzkim Konkursie Piosenki "Świąteczny czas" w Bartoszycach. Zarówno Dorotka, jak i Kamila stanęły na wysokości zadania, pokonując towarzyszący im stres. W swoich grupach wiekowych wyśpiewały  I miejsca!  To ogromny sukces naszych solistek. Organizatorom konkursu dziękujemy za ciepłe i miłe przyjęcie i czekamy na zaproszenie w przyszłym roku.

 

lightbox

info. M. Wasiewska

BEZPIECZNY PRZEJAZD -"SZLABAN NA RYZYKO!"

 

 

 

Dnia 08.12.2017 odbyło się spotkanie na temat bezpiecznego zachowania na przejazdach kolejowych. W spotkaniu wzięli udział uczniowie ZPSW w Iławie. Pogadankę na ten temat prowadziła p. Wiesława Pawska (pracownik PKP PLK) przy wsparciu Straży Ochrony Kolei. W fantastyczny sposób panowie z SOK-u opowiadali o swojej pracy i bezpieczeństwie na koleji. Uczniowie zapoznali się z ubiorem i wyposażeniem (kask , kajdanki , tarcza , kamizelka , itp). W drugiej części spotkania mogliśmy zobaczyć modele w różnych skalach . Była też możliwość sterowania modelami, ale żeby nie było tak łatwo p. Grzegorz kierował do uczniów zadania związane z ustawianiem wagonów na bocznicę. Charakterystykę tych pojazdów oraz ich oryginalnych odpowiedników przedstawił p.Damian Sikorski.
Podziękowanie dla PIKO Polska za udostępnienie modeli do pokazów.
Organizator p. Beata Sikorska.

 

Projekt gimnazjalny

 

 

 

W ramach przygotowania projektu gimnazjalnego odbyło się spotkanie z pracownikiem Iławskiego SANEPIDU.

VI Mikołajkowe Zawody Pływackie'2017

 

 

                  Już po raz szósty, na początku grudnia, na iławskim basenie pojawiają się uczniowie Specjalnych Ośrodków Szkolno - Wychowawczych, aby wziąć udział w zawodach pływackich rangi wojewódzkiej. Organizatorem zawodów jest Uczniowski Klub Sportowy " Arka " działający w Zespole Placówek Szkolno - Wychowawczych w Iławie. Honorowym patronatem imprezę objął Starosta Powiatu Iławskiego p. Marek Polański.

Przez ponad dwie godziny trwały zmagania uczniów. Każdy z nich starał się dać z siebie wszystko, aby osiągnąć jak najlepszy wynik. Nie każdy jednak mógł zostać zwycięzcą, ale każdy dążył do zwycięstwa. Najwięcej emocji wzbudziła sztafeta 4x25 m. Doping był ogromny. I miejsce zajęli uczniowie z SOSW w Elblągu, II miejsce drużyna z ZPSW w Iławie, a na trzecim stopniu podium stanęli wychowankowie SOR-W z Ostródy. Zmagania zawodników obserwowali ich koledzy, nauczyciele, rodzice, a także zaproszeni gości: Starosta Powiatu Iławskiego p. Marek Polański oraz Burmistrz Miasta Iława p. Adam Żyliński.

Organizatorzy bardzo dziękują osobom i instytucjom, które ufundowały nagrody: Starostwu Powiatowemu w Iławie, Stowarzyszeniu " Jesteśmy ", Stowarzyszeniu Szkoła Pływania " Orka ",  p. Monice Ługiewicz oraz Iławskiemu Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji za użyczenie basenu. 

 

info. M. Lewko

 

OD TOLERANCJI DO PRZYJAŹNI

    W dniach 27 listopada i 05 grudnia odbyły się dwa spotkania uczniów gimnazjum  i kl. VII z uczniami kl. VII Samorządowej Szkoły Podstawowej Nr 1 w Iławie pod hasłem „ Od tolerancji do przyjaźni”. Spotkaniu towarzyszyły warsztaty integracyjne oraz rozmowy na temat: Czym jest tolerancja?, Czy warto być tolerancyjnym człowiekiem?, Czy akceptacja drugiego człowieka takim jakim on jest może prowadzić do przyjaźni?. Spotkaniu towarzyszyła bardzo udana dyskusja. 5 grudnia rozmawialiśmy o Bożonarodzeniowych tradycjach i wspólnie dekorowaliśmy pierniki. Już się umówiliśmy na kolejne spotkania, tym razem w naszej szkole.

 

Konkurs rozstrzygnięty

    6 grudnia został rozstrzygnięty konkurs na ozdobę ekologiczna, świąteczną, biodegradalną i do powieszenia  na zewnątrz. Uczestnicy otrzymali upominki a nasza szkolna choinka˛ otrzymała niesamowite ozdoby.

Wesołych świąt!

 

lightbox  lightbox   lightbox           lightbox

HAPPENING Z OKAZJI ŚWIATOWEGO DNIA AIDS

    Dnia 01.12.2017 roku z inicjatywy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej odbył się happening z okazji  Światowego Dnia AIDS, w którym wzięli udział uczniowie naszej placówki wraz z uczniami z lokalnych szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz wolontariusze Polskiego Czerwonego Krzyża. W ramach kampanii "Warto rozmawiać" rozdawano ulotki i  prezentowano transparenty.

 

      

info.Beata Banaszek

 

Żywa lekcja historii

 

 

      Z inicjatywy Stowarzyszenia w dniu 04.12.23017r. w Zespole Placówek Szkolno – Wychowawczych odbyły się 2 żywe lekcje historii dla wszystkich uczniów przeprowadzone przez firmę Kapsuła Czasu z Torunia. Lekcja była połączeniem nauki i zabawy. Tematem lekcji było średniowiecze: „ Chłop, mieszczanin i rycerz – o życiu w średniowieczu”. W trakcie spektaklu młodzież miała okazję przymierzać średniowieczne stroje, obserwować pokaz walki, poznać fakty i ciekawostki historyczne, uczyć się i bawić jednocześnie.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia.

 

WARSZTATY EKOLOGICZNE

     W naszej szkole odbyły się po raz kolejny warsztaty ekologiczne przeprowadzone przez pracowników fabryki IKEA Industry w Lubawie.

     Pan Jarosław Wiśniewski zapoznał uczniów klas starszych z pojęciem efektu cieplarnianego. Wspólnie z prowadzącym uczniowie omówili elementy pogody i zastanawiali się co zrobić, aby zmniejszyć skutki ocieplenia klimatu. Pomocną okazała się prezentacja multimedialna przygotowana przez naszego gościa. Pani Marta natomiast opowiadała o wodzie. Młodzież omówiła stany skupienia wody, wszyscy zastanawiali się nad jej zasobami w przyrodzie oraz znaczeniem wody dla człowieka. Zebrani zgodnie stwierdzili, że wodę należy oszczędzać i podali kilka przykładów jak to robić.                                                                                         

     W drugiej grupie oprócz sposobów oszczędzania wody, pan Tomasz przedstawił  uczniom prezentację multimedialną na temat segregacji śmieci i ochrony środowiska. Spotkanie bardzo zainteresowało uczniów, którzy aktywnie brali w nim udział i chętnie odpowiadali na zadawane pytania . Na zakończenie czekała na każdego ucznia słodka niespodzianka. Składamy serdeczne podziękowanie firmie IKEA Industry w Lubawie za ufundowanie gier, książek i pomocy dydaktycznych , a pani Marcie, panu Jarkowi i panu Tomkowi dziękujemy za ciekawe przeprowadzenie warsztatów.

 

Tekst: Daniela Laskowska

 

Info. R. Kowalkowski

TURNIEJ WIEDZY OGÓLNEJ GŁÓWKA PRACUJE W INTERNACIE

 

 Dnia 23 listopada 2017 roku odbył się

 

 

Turniej Wiedzy Ogólnej "Główka pracuje" dla wychowanków grup wychowawczych.

 

Wszystkie grupy wychowawcze chętnie i z wielką ciekawością uczestniczyły w Turnieju. Każda grupa wytypowała swoich trzech zawodników, którzy odpowiednio odpowiadali na zadawane pytania, rozwiązywali zagadki i krzyżówki. Emocji nie brakowało. Były również pytania - zagadki dla wychowanków z widowni i wychowawców.

Wielkie gratulacje dla dziewczyn z najstarszej grupy V, które po zaciętej walce wywalczyły I miejsce. Pozostałym uczestnikom również gratulujemy i zachęcamy do miłego spędzania czasu... jak widzicie w internacie nigdy nie jest nudno.

 

lightbox  lightbox  lightbox  lightbox

 

organizatorzy: Mariola Mitura, Maja Derda

zdjęcia i tekst: Maja Derda

Zajęcia kulinarne pt. „Sałatka jarzynowa – smaczna i zdrowa”

 

 

     Dnia 22 listopada odbyły się zajęcia kulinarne pt. „Sałatka jarzynowa – smaczna i zdrowa”. Zajęcia te były przeznaczone dla klas IV – VI zespołów edukacyjno – terapeutycznych. Polegały one na przygotowaniu sałatki jarzynowej z przyniesionych przez uczniów składników – każda klasa jeden. Uczniowie pod okiem i z pomocą wychowawców pokroili przyniesione jarzyny. Potem wszystko zostało wymieszane  i doprawione w dużej misce. Nadszedł czas degustacji. Po radosnych minach dzieci myślę, że wszystkim  bardzo smakowało.

Na koniec klasy otrzymały pamiątkowe dyplomy, a uczniowie słodki poczęstunek. Mam nadzieję, że wszyscy dobrze się bawili . Dziękuję wychowawcom klas za pomoc i  zapraszam na kolejne zajęcia.

 

Organizator : Wioletta Węgorzewska

DOROTA, PIOTR I ICH WIELKI SUKCES

     21 listopada, gdy większość uczniów jeszcze smacznie spała, Dorota, Iza i Piotr wyruszyli w podróż do Giżycka. Spytacie: " po co "?  Otóż od dłuższego czasu, pod okiem p. Małgosi Lewko, trwały przygotowania do udziału w XIV Wojewódzkim Konkursie Pięknego Czytania Sztuka Słowa. Po ubiegłorocznym sukcesie Adriana Kowalkowskiego. poprzeczka zawieszona była wysoko. I udało się ! Piotr Falkowski zajął I miejsce, Dorota Ziółkowska II miejsce. Nasi uczniowie, w niezwykłej scenerii Twierdzy Boyen, zaprezentowali fragmenty powieści Pan Wołodyjowski i byli bezkonkurencyjni. To duży sukces, ponieważ w konkursie wzięli udział uczniowie z 8 ośrodków naszego województwa. 

Wielkie brawa należą się nie tylko zwycięzcom, ale również Izabeli Warmińskiej - jednej z najmłodszych uczestniczek, która dzielnie walczyła. 

Z nagrodami, uśmiechami na twarzy i chęcią uczestnictwa w konkursie w roku przyszłym , powróciliśmy do Iławy.

 

 

info. M. Lewko

 

 

 

NIETYPOWA LEKCJA

     W czwartek 16 listopada grupa uczniów naszej szkoły wzięła udział w III edycji Artur Siódmiak CAMP- największa lekcja WF-u, która odbyła się na warszawskim Torwarze. Osiem tysięcy uczestników aktywnie i wytrwale ćwiczyło pod okiem znanych sportowców i wolontariuszy. Po lekcji dużą atrakcją była możliwość uzyskania autografu i zrobienia sobie zdjęcia z takimi gwiazdami sportu jak: Artur Siódmiak, Jacek Wszoła , Sebastian Chmara, Szymon Kołecki, Paweł Zagumny, Łukasz Kadziewicz, Piotr Gacek, Andrzej Wrona, Tomasz Majewski, Andrzej Supron, Mariusz Czerkawski oraz Natalia Madaj -Solińska. Oprócz gwiazd sportu swoją obecnością imprezę zaszczycił znany piosenkarz Rafał Brzozowski.  Po lekcji i smacznym obiedzie w interaktywnej restauracji udaliśmy się oglądać Pałac Kultury i Nauki oraz nowoczesne wieżowce w wieczornym anturażu. Widoki te zrobiły na dzieciach ogromne wrażenie. Na pewno z wielką chęcią wrócą do Warszawy, chociażby na kolejną edycję Artur Siódmiak CAMP. Każdy z uczestników lekcji otrzymał koszulkę oraz pamiątkowy dyplom. Nasi uczniowie to: Ania Lewandowska, Oliwia Łukaszewska, Michał Chabatowski, Krystian Kirschner, Krystian Pogorzelski, Andrzej Figurski. Opiekunami grupy byli Agnieszka i Tomasz Kamińscy.

 

 

 

info. R. Kowalkowski

XI REGIONALNY TURNIEJ BADMINTONA OLIMPIAD SPECJALNYCH

     Dnia 14 listopada 2017 roku Klub „Radość” członek   Stowarzyszenia  Olimpiady  Specjalne Polska działający w Zespole   Placówek Szkolno- Wychowawczych w Iławie zorganizował przy wsparciu Dyrekcji   oraz nauczycieli wychowania fizycznego Zespołu Szkół im. Konstytucji 3   Maja w Iławie  XI Regionalny Turniej   Badmintona Olimpiad Specjalnych. Odbył się on w Hali Sportowej   Zespołu Szkół im. Konstytucji 3 Maja. Cel imprezy to kształtowanie wiary we   własne możliwości, rozwijanie zainteresowań sportowych, integracja osób   niepełnosprawnych ze środowiskiem lokalnym. W Turnieju wzięło udział 60   zawodników reprezentujących Kluby Olimpiad Specjalnych z województwa   warmińsko-mazurskiego (ZPSW Iława, WTZ Iława, Działdowo, Elbląg, Żardeniki,   Olsztyn, Kruzy). Impreza rozpoczęła się od wprowadzenia flagi Olimpiad   Specjalnych, wysłuchania hymnu OS i uroczystego złożenia przysięgi. Walka o medale była   zacięta. Sukcesy   naszych zawodników: Złote medale- Sylwia Siegmund, Grzegorz Figurski, Błażej   Bukowski, Jakub Ługiewicz, srebrne- Daniel Jasiński, Michał Zimnicki,   Wiktoria Ławicka, brązowe – Agnieszka Czubińska.

Dziękujemy przybyłym gościom : burmistrzowi   Adamowi Żylińskiemu który otworzył   turniej, pani dyrektor ZPSW  Beacie Lenartowicz, która zawsze   wspomaga organizację turnieju,  przedstawicielowi WTZ Magdalenie  Grela,   dzielnicowemu Tomaszowi  Gryszowi.

Podziękowania dla wolontariuszy z Zespołu Szkół   im. Konstytucji 3 Maja oraz z PCK oddział w Iławie.

Podziękowania dla sponsorów i przyjaciół klubu   „Radość”

 

Organizatorzy: Tomasz Kamiński (prezes Klubu „Radość”), Izabela   Bujnowska, Wiesława Duda, Daniela Laskowska, Danuta Zabłotna, Grażyna Mróz,   Agnieszka Kamińska, Dorota Myślińska, Elżbieta Mędrzycka, Wioletta   Węgorzewska, Bartosz Laskowski, Beata Czarnotta, Joanna Zakrzewska.

 

 

 

info. R. Kowalkowski

KWADRANS NA KSIĄŻKĘ

Uczniowie szkoły podstawowej zespołów edukacyjno-terapeutycznych rozpoczęli cykl spotkań z książką pod hasłem "Kwadrans na książkę".

W tym roku pani Beata Rypińska zaproponowała jako lekturę teksty z WIELKIEJ KSIĘGI DETEKTYWA POZYTYWKI  Grzegorza Kasdepke a pani Agnieszka Kamińska NIEDŹWIADKI NA PODWÓRKU - ELEMENTARZ MATEMATYCZNY. Obydwie książki zostały przyjęte przez uczniów z zaciekawieniem. Spotkania będą odbywały w środy każdego tygodnia roku szkolnego 2017/2018. 

info Dorota Myślińska

 

    

POCIĄGÓW CZAR W INTERNACIE

    Nie lada atrakcję przeżyli wychowankowie internatu. W czwartek świetlicy ,,gościło'' kilkanaście lokomotyw i wagonów, oczywiście w skali 1:87. Wszytko to za sprawą iławskiego kolekcjonera p. Damiana Sikorskiego.Pan Damian Sikorski od kilku lat kolekcjonuje modele lokomotyw i wagonów w skali H0. Jego kolekcja zajmuje sporą przestrzeń w domu, a wciąż przybywa nowych modeli. Wychowankowie zostali zapozani z najważniejszymi rodzajami lokomotyw, ich osiągów, a nawet z wagą tych stalowych olbrzymów. Wychowankowie pytali m.in. o osiągi Pendolino, uciąg lokomotyw, a nawet o cenę prawdziwych lokomotyw. Z zaciekawieniem przyglądali się miniaturom oraz spróbowali nimi kierować.

Osobnym tematem była pogadanka na temat wypadków kolejowych. Uczniowie obejrzeli film, który miał uświadomić dzieciom czym kończy się niewłaściwe zachowanie na przejeździe kolejowym.

W trakcie pokazu p. Wiesława Pawska ( na codzień kolejarz) rozmawiała na temat zagrożeń oraz sposobów zachowania się na przejeździe kolejowym. W większości nasi uczniowie wiedzieli jak nalezy unikać zagrożeń w ruchu kolejowym. Na koniec wychowankowie otrzymali drobne upominki od prowadzących spotkanie.
Dziękuję p. Beacie Sikorskiej za pomoc w zorganizowaniu spotkania.

 

tekst: Wojciech Wegner

 

lightbox  lightbox  

 

lightbox  

APEL Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

 

 

 

   

   „Droga do wolności” – tak brzmiał tytuł uroczystego apelu przygotowanego z okazji 99 – ej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, który w naszej szkole odbył się 09.11.2017r. Występ artystyczny został zaprezentowany przez uczniów z zespołów edukacyjno-terapeutycznych od klas najmłodszych po najstarsze. Za pomocą symbolicznego pociągu, poezji  i pieśni patriotycznych  publiczność została przeprowadzona od czasów zaborów poprzez powstania narodowe, I wojnę światową, aż do dnia 11 listopada 1918 r. kiedy to Polska odzyskała niepodległość i wróciła na mapy Europy. Całość występu zamknęła optymistyczna piosenka pt.„Jesteśmy Polką i Polakiem”, zaśpiewana przez Łukasza Łożyńskiego, której refren wybrzmiał głośno i radośnie z ust wszystkich artystów.

 

 

 

Info. I. Pokojska

 

 

WYCIECZKA DO TORUNIA

Dn.30.10.2017r. klasa I SP o.M.Suwińskiej i kl.III c SSPP p.G.Mroz wraz z p. Radosławem Kowalkowskim,p.A.Stawicką,p.E.Proczek zwiedzały Toruń.Pojechaliśmy pociągiem,a powitała nas piękna, słoneczna aura.Zwiedzaliśmy toruńską starówkę,m.in. byliśmy przy pomniku Mikołaja Kopernika.Flisaka z żabami,pod Krzywą Wieżą. W toruńskiej piernikami nasyciliśmy się słynnymi piernikami,później byliśmy przed Domem słynnego astronoma.   W Manufakturze cukierków poznaliśmy sposób wyrobu słodkości,które potem kosztowaliśmy.W doskonałym nastroju udaliśmy się na spektakl Kopciuszek do Teatru BAJ POMORSKI.Brawurowe popisy aktorskie zachęciły nas do kolejnych podróży teatralnych. A oto nasze fotki z pobytu w Toruniu.

 

Tekst: M. Suwińska

Zdjęcia: R. Kowalkowski

 

 

info. R. Kowalkowski

SPOTKANIE LITERACKIE W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

Biblioteka szkolna jest miejscem chętnie odwiedzanym przez uczniów. Każdy znajdzie tutaj dla siebie wartościową książkę, na kartach której przeniesie  się w nowy, nieznany świat... 27 października 2017 r. uczniowie klas: IV-V az, V az oraz V bz szkoły podstawowej brali udział w spotkaniu czytelniczym pod hasłem "Poeci dzieciom". Młodzi czytelnicy z  zainteresowaniem wysłuchali wierszy polskich poetów, a następnie sami zdecydowali, który utwór był najciekawszy... Okazało się, że wiersz Aleksandra Fredry pt.: "Paweł i Gaweł" uzyskał największe uznanie słuchaczy. Uczestnicy spotkania wykazali się znajomością utworów literackich, a nawet potrafili zaśpiewać piosenkę z poetyckim tekstem "Pieski małe dwa". W miłej atmosferze upłynął czas naszego spotkania w krainie poezji dziecięcej. Następne spotkanie już wkrótce.

 

Beata Rypińska

 

XX JUBILEUSZOWY SEJMIK UCZNIOWSKI 2017

 

   

    W Zespole Placówek Szkolno - Wychowawczych  w Iławie już po raz kolejny odbył się Szkolny Sejmik Uczniowski. Tym razem był to jubileuszowy – XX Sejmik Uczniowski, w którym wzięli udział wychowankowie ZPSW, uczniowie iławskich podstawówek i ZS im. Konstytucji 3- go Maja. Młodzi ludzie mogli przypomnieć sobie przebieg poprzednich spotkań, obejrzeli sporo fotografii i  krótkie filmiki z kilku sejmików. Wysłuchali również wykładu p. Weroniki Dorociak - pracownika Domu Spotkań z Historią w Warszawie, a dotyczącego postaci Starego Doktora, czyli Janusza Korczaka. To właśnie jego postać, jego myśli i przesłanie stało się mottem sejmiku. Korczak bowiem oddawał głos dzieciom, nie rozmawiał o dzieciach, rozmawiał z dziećmi, zawsze znalazł czas, aby je wysłuchać.

    Uczniowie pracowali metodą projektu i próbowali odnaleźć i wskazać  prawa, jakie mają dzieci. Po rozmowach i debatach stworzyli plakaty, na  których wypisano najważniejsze, zdaniem uczestników sejmiku, prawa  dziecka. Młodsi uczniowie, pod okiem artysty plastyka- p. Anny  Łożyńskiej, wykonali kolorowe prace związane z Januszem Korczakiem i  radosnym dzieciństwem. Sejmiki odbywają się w ZPSW w Iławie od 10 lat i na stałe wpisały się  w kalendarz szkolnych wydarzeń. Kolejne spotkanie i debata odbędzie się  wiosną. Wielu uczestników sejmiku czeka na nie z niecierpliwością.

 

Małgorzata Lewko

 

 

TAJEMNICE BIBLIOTEKI

Biblioteka szkolna kryje wiele tajemnic... Niezwykłe historie, ciekawe przygody można odkryć w książkach znajdujących się w szkolnej bibliotece... 20 października 2017 r. łącznicy biblioteczni przygotowali wystawę książek zakupionych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Wystawie towarzyszył konkurs "Tajemnice biblioteki", który cieszył się szczególnym zainteresowaniem uczniów młodszych klas szkoły podstawowej. Niektórzy chcieli od razu zabrać książki do domu... Książki z wystawy oraz wiele innych ciekawych utworów literatury pięknej można na co dzień znaleźć w bibliotece, dlatego serdecznie zapraszamy do krainy książek.

 

Beata Rypińska

Łącznicy biblioteczni

 

 

JESIENNE OGNISKO

Dnia 18.10.2017 roku zespoły edukacyjno-terapeutyczne  gimnazjum i SSPP korzystając z pięknej pogody spędziły czas przy ognisku i pieczeniu ziemniaków nad brzegiem Jezioraka.                  Pogoda i humory dopisały, a rozmowy i wspólne zabawy pomogły zintegrować się uczniom.

 

Tekst: W. Duda

 

 

info. R. Kowalkowski

KONKURS PLASTYCZNY "MROCZNE ZAMCZYSKO" ROZWIĄZANY

W grupach wychowawczych w internacie odbył się 

 

Konkurs Plastyczny  "Mroczne Zamczysko"  

 

zorganizowany przez panią Maję Derda i panią Mariolę Mitura.

 

Prace miały być wykonane farbami plakatowymi.

 

Wychowankowie stworzyli prawdziwe dzieła sztuki, godne wystawy w galerii.

 

I miejsce: Asia Łuczkiewicz

II miejsce: Agnieszka Czubińska

III miejsce: Krystian Kirschner

Wyróżnienie: Arek Krumrej i Natalia Tadajewska 

 

Zwycięzcom gratulujemy, nagrody były jak zawsze bardzo ciekawe i atrakcyjne.

Zapraszamy do brania udziału w konkursach.

 

lightbox

Zdjęcia i tekst: Maja Derda

IV TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ WYCHOWANKÓW GRUP WYCHOWAWCZYCH

 

Dnia 26 października w internacie odbył się IV Turniej Piłki Nożnej Wychowanków Grup Wychowawczych zorganizowany przez pana Pawła Olszewskiego.

 

W Turnieju wzięło udział 5 zespołów złożonych z wychowanków grup wychowawczych

chłopców oraz dziewczynek.

 

Podczas Turnieju w miłej atmosferze kibicowania zostały wyłonione następujące miejsca:

 

I miesce: Krystian Krumrej, Krystian Pogorzelski i Daniel Rożnowski

 

II miejsce: Konrad Damiński, Mateusz Jackiewicz i Damian Pienda

 

III miejsce: (po obliczeniu wyników były to aż trzy trzecie miejsca):

 

a. Arek Krumrej, Igor Sośnicki, Krystian Kirschner

b. Daria Kopowska, Natalia Gajewska, Dorota Raduszewska

c. Dominik Jabłoński, Kamil Jastrzębski, Kacper Starczewski

 

Specjalne gratulacje dla zespołu dziewczyn, które udowodniły swoją walecznością i zgraniem, ze piłka nożna to nie tylko sport dla chłopców.

 

Wszyscy wychowankowie biorący udział w Turnieju otrzymali dyplomy i nagrody z rąk

pana dyrektora Wojciecha Wegnera i pana Pawła Olszewskiego.

 

Kolejny Turniej być może już wiosną !

 

lightbox  lightbox

 

 lightbox   lightbox

 

lightbox

 

tekst i zdjęcia: Maja Derda

ŚWIĘTO GRUPY I

W październikowe popołudnie w internacie wcale nie musi być nudno.

 

Grupa I wraz z wychowawcami panią Mariolą Mitura i panią Mają Derda zorganizowały urodziny Wojtka oraz imprezę w grupie wychowawczej.

 

Było mnóstwo smakołyków i zabawa wychowanków w rytm muzyki.

 

 

zdjęcia i tekst: Maja Derda

lightbox

WIZYTA W OŚRODKU PSYCHOEDUKACJI

   Dnia 24.10.2017r.korzystając z przyjaznej aury udaliśmy się na zajęcia integracyjno- uspołeczniające do świetlicy młodzieżowej przy Ośrodku Psychoedukacji w Iławie.

   Wychowankowie chętnie uczestniczyli w różnorodnych zajęciach, rozwijajacych umiejętność współdziałania w grupie,odreagowania emocji oraz swobodnej ekspresji ruchowej.

Organizatorzy: Edyta Tomczyk

                           Beata Szymańska

                           Jowita Błażejewska

 

      

     

  

"SMAKI PÓR ROKU"- CIĄG DALSZY

      23.10.2017r.- kolejne danie z cyklu "SMAKI PÓR ROKU",tym razem wykorzystaliśmy orzechy włoskie, które tego roku nadzwyczaj nam obrodziły.

      Blok czekoladowy, gęsto nadziany orzechami miał wielu sympatyków tej potrawy,którzy chętnie garnęli się do kulinarnej pracy, co zaowocowało koniecznością zrobienia podwójnej porcji tego smakołyku.

 

Tekst i zdjęcia: Beata Szymańska

                           Jowita Błażejewska

      .    

          

WYCIECZKA DO NAPROMKA

   19 października uczniowie zespołów edukacyjno-terapeutycznych szkoły podstawowej udali się na wycieczkę do Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt przy Leśniczówce Napromek w Gminie Lubawa. Uczestniczy wycieczki mieli niepowtarzalną okazję do obserwacji dzikich zwierząt, poznania gatunków zamieszkujących okoliczne tereny oraz nauczenia się zasad postępowania z dzikimi zwierzętami.

 

ZDJĘCIA 

 

         

 

 

 

  

GOŚCINNY WYSTĘP NA DZIEŃ PAPIESKI

 

 Z okazji Dnia Papieskiego podczas przerw uczniowie mogli odpowiadać na pytania dotyczące Jana Pawła II. Na korytarzu pojawiła się gazetka z ważniejszymi faktami z Jego życia. Mieliśmy też spotkanie na sali z Gośćmi z zaprzyjaźnionej  Szkoły nr 2. Przedstawili oni bardzo interesujący program artystyczny o naszym Papieżu. Był też czas na Quiz  i nagrody dla najlepszych uczniów. Bardzo dziękujemy uczniom ze Szkoły Podstawowej nr 2  i ich opiekunom za odwiedziny i przedstawioną scenkę. 

 

KTO CZARUJE W DREWNIE
Kto czaruje w drewnie?
Pod takim hasłem była nasza wycieczka tj. klasy I Szkoły Podstawowej dn. 18.10.2017r. do Kuźni talentów p. M. Kałuży w Iławie. Poznaliśmy pracę artysty - rzeźbiarza, obejrzeliśmy wystawę dzieł rzeźbiarskich i sami pracowaliśmy dłutem w drewnie.
Tekst i zdjęcia: Marzanna Suwińska
Oto nasze fotki z wycieczki:)
info. R. Kowalkowski
WIZYTA W SCHRONISKU

18 października uczniowie kl. III i V wraz z wychowawcami wybrali się do iławskiego schroniska dla zwierząt.  Odwiedzili swojego wirtualnego podopiecznego -pieska Marka. Zabrali go na spacer po okolicy. Przy okazji za spacer poszły jeszcze dwa inne pieski mieszkające wspólnie z Markiem w jednej zagrodzie. Wyprawa ta spełniła również rolę pouczającej  lekcji odpowiedzialności za zwierzęta.  

Info D.Myślińska 

 

JESIENNA WYPRAWA- WIEDZA I ZABAWA

    Dnia 17.10.2017r. wychowankowie pod opieką wychowawców: p. B.Szymańskiej, p. E. Tomczyk,

p.J. Błażejewskiej korzystając z ostatnich uroków pięknej aury wybrali się szlakiem leśnej ścieżki dydaktycznej Nadleśnictwa Iława "Silm".

     Wychowankowie z ochotą pokonywali trasę, mogąc jednocześnie dzięki tablicom informacyjnym wzdłuż ścieżki zapoznać się z pracą leśników oraz poznać procesy życiowe zachodzące w lesie.

 

Tekst i zdjęcia: Beata Szymańska

                           Jowita Błażejewska

.       

          

  .       

                         

TURNUS REHABILITACYJNY – ZAKOPANE 2017

Odliczanie miesięcy, dni, godzin i wreszcie 16 września 2017 roku 29 - osobowa grupa (dzieci, młodzież, rodzice, nauczyciele) z dworca PKP Iława Główna wyruszyła po półrocznych przygotowaniach na turnus rehabilitacyjny  do Zakopanego – stolicy polskich TatrNiektórzy mieli po raz pierwszy zobaczyć góry, inni rozstać się na dłużej z rodzicami, a jeszcze inni zabrali na wypoczynek mamy. Atrakcji podczas pobytu nie brakowało. Korzystaliśmy z zabiegów,  oferty kulturalno – rozrywkowej i turystycznej, basenu krytego  i siłowni. Dobre jedzenie i wygodne pokoje uprzyjemniły pobyt. Miejscem codziennych spacerów były oczywiście Krupówki z licznymi straganami. Nikt nie wrócił bez góralskiej pamiątki dla siebie i najbliższych. Zdradzę,że największe wzięcie miały poduszki-owieczki, deski do krojenia, domki góralskie skarbonki, kubki z imionami oraz magnesy. Przywitał nas deszcz, ale na koniec żegnało słońce. Trzeba było jednak wracać. Po dwóch tygodniach  29września cali i zdrowi przybyliśmy do Iławy. Przywieźliśmy fajne wspomnienia, które zostały uwiecznione na zdjęciach.

Organizatorzy turnusu: Mariola Panfil, Izabela Bujnowska, Wiesława Duda    dziękują za pomoc rodzicom,  Stowarzyszeniu „Jesteśmy” Dyrekcji ZPSW, oraz Powiatowemu Centrum Pomocy Rodzinie.

 

Zdjęcia: W. Duda, p. Ewa Neuman

Tekst. W. Duda

 

 

 

info. R. Kowalkowski

PASOWANIE NA UCZNIA

Dnia 12 października 2017r. Odbyła się w naszej szkole uroczystość PASOWANIA NA UCZNIA pt. Podróż w cudowny świat nauki.

            W programie artystyczno – muzycznym zaprezentowali się najmłodsi uczniowie z klasy I-III p. Jolanty Mejka: Mateusz Hryniuk, Oliwier Socha, Oliwier Kraśnicki – recytując wiersz i śpiewając piosenkę; uczniowie p. Sabiny Górskiej: Mikołaj Machnio, recytując wiersz „Nasza szkoła”, Piotr Rzepka w piosence „Znowu do szkoły” oraz Paweł Karłowski w wierszu „Nasza szkoła”.

           Do braci uczniowskiej przyjęliśmy także uczniów klasy I SP p. Marzanny Suwińskiej: Oliwier Proczek, Julia Krajewska, Katarzyna Leśniewska, Seweryn Krakowiak, Adrian Wysocki, którzy śpiewali piosenkę „Jestem uczniem”, „Moja wesoła rodzinka”, recytowali wiersz „Raz, dwa, trzy teraz my”, „Kto Ty jesteś – Polak mały...”. Uczniowie p. Marzanny Suwińskiej wraz ze starszymi koleżankami i kolegami z SSPP zaprezentowali się w układzie tanecznym Chocolatte oraz Halleuja. Uroczystość PASOWANIA NA UCZNIA  uświetniła obecność p. dyrektor Lucyny Bączek, p. dyrektor Justyny Milewskiej oraz zaproszeni goście – rodzice, uczniowie i nauczyciele naszej szkoły.Uczniowie otrzymali piękne pamiątkowe dyplomy wraz z upominkami, a na zakończenie spotkaliśmy się na uroczystym poczęstunku. Wszystkim bardzo dziękujemy za pomoc w organizacji naszej uroczystości.

 

info. Marzanna S.

 

ZDJĘCIA

 

TYDZIEŃ Z PATRONEM - JANUSZEM KORCZAKIEM

W drugim tygodniu października odbywały się w naszej placówce akcje po tytułem "Tydzień z Patronem". W tych dniach uczniowie poszerzali swoją wiedzę o Januszu Korczaku. W szkole na drzwiach klasowych pojawiły się wybrane sentencje z książek Korczaka, na korytarzu szkolnym można było oglądać ekspozycję książek napisanych przez naszego patrona. Starsi uczniowie oglądali projekcje filmu pt. "Korczak" a młodsi bajkę animowaną "Król Maciuś I". Uczniowie zespołów edukacyjno-terapeutycznych wzięli udział w spotkaniu czytelniczo-plastycznym z zaproszonym gościem - panią Anną Łożyńską. Wysłuchali fragmentów książki "Król Maciuś I" a  następnie wspólnie kolorowali duże prace przedstawiające scenki z książki - wystawa w holu szkoły. W piątek odbył się międzyklasowy  turniej Koło Fortuny pt. Janusz Korczak - człowiek o gorącym sercu".

 

     

 

 

                                         

 

info Dorota Myślińska

 

 

SERCE DLA PSA I KOTA

Byliśmy zachwyceni pięknem zdjęć zwierząt iławskiego schroniska, które można obejrzeć na wystawie w bibliotece miejskiej.

 

 

     

 

 

                     

wych. Dorota Myślińska

OTRZĘSINY

11.10.2017 r. w naszej szkole odbyły się, jak co roku, "otrzęsiny", które miały na celu włączenie do społeczności uczniowskiej    klas   zawodowych tegorocznych pierwszaków   Branżowej Szkoły I st.  Imprezę przygotowała   klasa II ZSZ wraz z wychowawcą. Uczniowie klasy I zmierzyli się z konkurencjami, do których podeszli  z lekką nieśmiałością. Okazało się jednak, że bardzo dzielnie sprostali przygotowanym zadaniom. Swoją obecnością zaszczyciła nas Pani wicedyrektor Lucyna Bączek, która po złożonym przez uczniów akcie ślubowania wręczyła  drobne upominki przygotowane przez starszych kolegów. Za wsparcie w przygotowaniach dziękujemy Pani Krystynie Łukaszewskiej i Pani Marioli Konicz oraz Panu Ryszardowi Żuralskiemu za oprawę muzyczną.

 

info. Małgorzata Wasiewska

 

lightbox  lightbox

CYKL ZAJĘĆ KULINARNYCH " SMAKI PÓR ROKU"

      Korzystając z jesiennych darów sadu, grupy dziewcząt IV i V postanowiły wspólnie upiec drożdżowe bułeczki z pysznym śliwkowo-czekoladowym nadzieniem.

       Sprawna organizacja, odpowiedni przydział zadań

i chęci naszych wychowanek dały wspaniały kulinarny efekt,którym zachwycali się zarówno wychowankowie jak

i wychowawcy.

Tekst i zdjęcia:Beata Szymańska

                           Jowita Błażejewska

 

     

    

    

DOPALACZOM MÓWIMY NIE

        W dniu 5 października 2017r. w grupach wychowawczych odbyły się zajęcia warsztatowe poprowadzone przez Panie: Katarzynę Stempowską i Aleksandrę Tomaszkiewicz z Ośrodka Psychoedukacji Profilaktyki uzależnień i Pomocy Rodzinie w Iławie.

        Zajęcia poprowadzone w ramach profilaktyki zdrowia miały na celu przybliżenie problemu zażywania dopalaczy przez młodzież.

          Interaktywny sposób przekazania informacji cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród wychowanków.

          Zajęcia te zapoczątkowały cykl spotkań z Ośrodkiem Psychoedukacji.

Organizatorzy: Edyta Tomczyk

                           Beata Szymańska

                           Jowita Błażejewska

                           Anna Urzędowska

 

 

Spotkanie w bibliotece

Dnia 04.10.2017r klasy VIau oraz VIaz brały udział w zajęciach edukacyjnych w bibliotece pedagogicznej. Tematem spotkania był Jan Brzechwa -profesor serdecznego uśmiechu. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zabawach związanych z jego twórczością.  Za miesiąc kolejne spotkanie. 

 

  

DZIEŃ CHŁOPAKA

Dnia 29 września uczniowie SSPP obchodzili Dzień Chłopaka na dyskotece, na której motywem przewodnim były krawaty. Pani wicedyrektor Justyna Milewska złożyła życzenia wszystkim chłopcom tym dużym i tym małym. Zabawę rozpoczął biały walczyk. Dziewczęta szybko wybrały swoich partnerów do skocznego walczyka. Oczywiście nie mogło zabraknąć konkursów. Chętni chłopcy czesali swoje wybranki i wywiązali się z tego zadania znakomicie. Podczas drugiego konkursu pary tańczyły z balonem, którego nie można było dotykać. Jak się domyślacie i z tym zadaniem poradzili sobie  na „szóstkę”.

 

Tekst i zdjęcia:

Danuta Dzikowska, Ryszard Żuralski

 

 

 

info. R. Kowalkowski

JESIENNA WYCIECZKA DO OLSZTYNA

Papugarnia to nowe, niezwykłe miejsce w Olsztynie, które dziś odwiedziła grupa uczniów zespołów edukacyjno- terapeutycznych szk. podst. Była to świetna możliwość, aby doświadczyć wyjątkowości i egzotyki tego miejsca. Uczniowie mogli nie tylko oglądać papugi, ale także dotknąć, pogłaskać, przytulić i nakarmić. 

 

wych. A.Kamińska, B.Czarnotta , D.Myślińska, W.Węgorzewska i nauczyciel świetlicy A.Licznerska

 

                           

 

 

 

             

 

                                         

 

 

 

 

 

 

 

MALI OGRODNICY

   Pani Sabina Wtulich zaprosiła nas do przyłączenia się do akcji upiększania terenu wokół szkoły. Chętni uczniowie przynieśli sadzonki i cebulki kwiatów wiosennych. Dziś wyposażeni w sprzęt ogrodniczy ruszyliśmy do działania.... Teraz musimy cierpliwie czekać do wiosny, aby zobaczyć efekt naszych działań.

 

uczniowie zesp. eduk-terap. szk. podst. kl.III z wych.Dorotą Myślińską

 

 

 

 

                       

 

 

DZIEŃ CHŁOPAKA

Wychodząc na przeciw potrzebom kontaktów społecznych z rówieśnikami, kształcenia kompetencji interpersonalnych, porozumiewania się oraz nauki aktywnego uczestniczenia w życiu społecznym nauczyciele szkoły podstawowej zespołów edukacyjno-terapeutycznych zorganizowali dla swoich podopiecznych krótkie spotkanie towarzysko-taneczne. W ten sposób uczcili Dzień Chłopaka. Była to również okazja do rozwijania przez uczniów kreatywności poprzez improwizacje taneczne.

 

            

 

 

 

                             

WRZEŚNIOWE SPOTKANIE Z FILMEM
To już tradycja, że kolejny rok szkolny zaczynamy wizytą w kinie. Tym razem 13 września wybraliśmy się na film pt.:'  "Mała wielka stopa"
Film był o większych, silniejszych od nas i dużo bardziej kudłatych. Żyjących z dala od miast, a na kumpli wybierających sobie leśne zwierzaki.
Wszyscy wiedzą ,że istnieją, choć dotąd nikt ich nie spotkał. Mowa oczywiście o YETI. W czasie projekcji mogliśmy wyobrazić sobie, że jesteśmy jednym z nich, a nasz żywioł to przygoda. Brawa po zakończeniu seansu to chyba najlepsza recenzja filmu.
 
Izabela Bujnowska
Wiesława Duda
Beata Sikorska
 
Info W.Duda
 

Jesteśmy placówką która uzyskała w roku szkolnym 2016|2017 Certyfikat Lokalnego Centrum Aktywności Ekologicznej!

 

lightbox

 

  lightbox

 

lightbox

Więcej informacji w zakładce HORTITERAPIA:)

Z CYKLU - MAŁA OJCZYZNA - RATUSZ

Dziś 28 września uczniowie kl.III i VI zespołów edukacyjno-terapeutycznych szkoły podstawowej zwiedzili ratusz oraz podziwiali widoki z wieży ratusza w Iławie. Wysłuchali kilku ciekawostek o iławskich budynkach oraz krótkiej historii ratusza.

 

wych. J. Jankowska, D.Myślińska

 

        

 

 

 

         

 

 

 

      

 

 

 

 

Święto Pieczonego Ziemniaka i Otrzęsiny Nowych Wychowanków

Dnia 26.09.2017 wychowankowie grup wychowawczych wraz z wychowawcami oraz Dyrekcją udali się do Gardzienia, gdzie nowi wychowankowie zostali przjęci do społeczności internackiej.Następnym punktem programu były gry i zabawy rekreacyjne na świeżym powietrzu. Dużo radości wszystkim dzieciom i wychowawcom dostarczyła zabawa w przeciąganie liny a także grupowe wyścigi narciarskie oraz bieg na 100 metrów w workach z przeszkodami. Zabawę zakończyło wspólne pieczenie kiełbasek przy ognisku a także konsumpcja bigosu przygotowanego przez nasze wspaniałe Panie kucharki z internatu. Spotkanie zakończyło się magiczną dyskoteką, w której uczestniczyły wszystkie dzieci i wychowawcy. Na zakończenie Pan Dyrektor Wojciech Wegner podziękował  Państwu  Urzędowskim za udostępnienie miejsca oraz życzliwość i serdeczne przyjęcie w Gardzieniu.                     

 

Tekst i zdjęcia: Jowita Błażejewska, Anna Urzędowska, Stanisław Pawlikowski

 

                     

 

 

 

 

 

 

JESIENNA WYPRAWA

Jak co roku z początkiem jesieni, uczniowie zespołów edukacyjno-terapeutycznych szkoły podstawowej udali się na wodną wyprawę statkiem Ilavia po Jezioraku.

 

info Dorota Myślińska

 

 

 

    

 

 

 

WIRTUALNA ADOPCJA PSA I KOTA

Dziś uczniowie klasy III i VI ZET szkoły podstawowej wybrali się do Schroniska dla Zwierząt w Iławie. W wakacje dowiedzieliśmy się, że wybrany przez nich piesek do Wirtualnej Adopcji Lesio umarł z racji sędziwego wieku. Jest nam wszystkim smutno z tego powodu. Traktowaliśmy go jak przyjaciela, którego w miarę możliwości odwiedzaliśmy, zabieraliśmy na spacery i systematycznie co miesiąc wpłacaliśmy pieniądze żeby pomóc zapewnić mu jak najlepszą opiekę.

Po kilku rozmowach ustaliśmy, że wybierzemy nowego pieska do Wirtualnej Adopcji. Do naszej akcji dołączyli  koledzy z innych klas wraz z wychowawcą Beatą Czarnottą i Wioletą Węgorzewską. W wyniku powstania tak licznej grupy osób zdecydowaliśmy się na objęcie Wirtualną Adopcją również kota.

Od dziś zostaliśmy wirtualnymi opiekunami psa Marka i kota Szoguna.

 

uczniowie wraz z wychowawcami D.Myślińską, J.Jankowską, A.Kamińską, B. Czarnottą i W.Węgorzewską.

 

              

Z CYKLU - MAŁA OJCZYZNA- ZAKĄTKI IŁAWY

Korzystając z ładnej pogody wybraliśmy się na kolejną wędrówkę w celu wypatrzenia i poznania ciekawych zakątków Iławy. Dziś obejrzeliśmy stary młyn. Udało nam się również wypatrzeć ogromne drzewo nad rozlewiskiem Iławki. Zatrzymaliśmy się w pobliżu mostu na Iławce i nakarmiliśmy kaczki.

 

uczniowie kl. IIIa ZET z wych. Dorotą Myślińską

 

 

      

MŁODZI ARCHITEKCI

W ramach zajęć rozwijających kreatywność budowaliśmy z klocków lego swój wymarzony dom.

 

uczniowie klasy IIIA ZET z wych. Dorotą Myślińską

 

            

 

 

 

 

 

 

Z CYKLU - MAŁA OJCZYZNA

Mała ojczyzna - to miejsce, z którym czujemy się się szczególnie uczuciowo związani, w którym jest nam wyjątkowo dobrze, jak u siebie.

Nie wszyscy mieszkamy w Iławie, ale wszyscy chodzimy w tym mieście do szkoły. Aby poczuć się tu dobrze i bezpiecznie rozpoczęliśmy cykl wędrówek po ciekawych zakątkach Iławy.

 

Uczniowie klasy III ZET szk. podstawowej z wych. Dorotą Myślińską

 

 

   

 

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI - ŚWIĘTO KREATYWNOŚCI

W tym roku święto KROPKI to 15 września - piątek. Z tej okazji zaprosiłyśmy uczniów zespołów edukacyjno-terapeutycznych do wykonania "kropkowych" dzieł sztuki.

Wszystkie prace zostały zaprezentowane w holu szkoły na parterze.

 

Zapraszamy do oglądania i podziwiania talentów naszych uczniów.

 

 

organizatorzy

Joanna Jankowska

Dorota Myślińska

 

      

                                                           

                                                     

RODZICE O NAS

Składamy serdeczne podziękowania rodzicom za ciepłe i mądre słowa pełne wiary, nadziei i miłości. 

Zapraszamy do obejrzenia filmu.

 

 

Justyna Zakrzewska, Monika Mężykowska, Radosław Kowalkowski

ZAGRANICZNE SZKOLENIE DLA NAUCZYCIELI ZAWODU

 

Ostatnie dni wakacji nauczyciele naszej szkoły spędzili bardzo pracowicie przygotowując się do nowego roku szkolnego. Dwie panie pracujące z młodzieżą w klasach zawodowych pani Krystyna Łukaszewska i Mariola Konicz, wyjechały na dwa tygodnie do Nienburga (Niemcy), gdzie w ośrodku szkoleniowym nabywały doświadczenia w opracowywaniu projektów  dotyczących praktyk zawodowych uczniów, oraz badały warunki i możliwości ośrodka prowadzącego takie praktyki. Być może  w niedługim czasie będziemy zdawać relację z wyjazdu naszych uczniów?

                                                                                                                                                                                            Info i zdjęcie: M.Konicz

WITAJ SZKOŁO

 

      Wypoczęci i pełni sił po wakacjach uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Pani Dyrektor Beata Lenartowicz serdecznie przywitała wszystkich uczniów, a Pan Dzielnicowy Tomasz Grysz przypomniał zasady bezpieczeństwa i funkcję jaką pełni jako dzielnicowy. Po uroczystym apelu uczniowie rozeszli się do klas wraz ze swoimi wychowawcami, aby poznać plan zajęć.

 

 

                               info. R. Kowalkowski

 

Treść nowego pytania:

Kalendarz

 

LICZNIK
[ Cookies - info ]Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )