images_1herb

         Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczych w Iławie

MENU
STRUKTURA ZESPOŁU
Internat
Dla nauczycieli
Dla rodziców
Ciekawe i przydatne
KSIĘGA GOŚCI

                                                              

   

Szkoła rośnie w oczach...

"WOREK" PEŁEN MEDALI !!!

 

W dniu 12 września siedmioro uczniów ZPSW reprezentujących klub sportowy Radość uczestniczyło pod opieką trenera Tomasza Kamińskiego w X Regionalnym Mityngu Olimpiad Specjalnych w Lekkiej Atletyce. Zawody zorganizowane przez OSW w Łupkach odbyły się na stadionie lekkoatletycznym w Piszu. Nasi zawodnicy reprezentowali klub w następujących konkurencjach: skok w dal, skok wzwyż, pchnięcie kulą, bieg na 100m i sztafeta 4x100m.

Sportowa rywalizacja dostarczyła wielu emocji, pozycje medalowe przeplatały się z najbardziej nielubianymi przez sportowców miejscami tuż za podium. Worek  medali zdobyty przez naszych lekkoatletów okazał się wspaniałym prezentem dla obchodzącego w tym dniu urodziny trenera. Po zawodach  udaliśmy się na krótki spacer po piskiej starówce i bulwarach nad rzeka Pisą , w trakcie którego spróbowaliśmy miejscowych lodów. Zmęczeni ale szczęśliwi wróciliśmy do Iławy.

Miejsca i medale naszych uczniów:

Martyna Józefowicz- złoty medal w biegu na 100m, srebrny medal w skoku w dal;

Daria Duliasz -IV miejsce w skoku w dal, srebrny medal w pchnięciu kulą;

Krystian Pogorzelski-złoty medal w biegu na 100m, brązowy medal w skoku w dal;

Grzegorz Figurski-IV miejsce w biegu na 100m, brązowy medal w pchnięciu kulą, srebrny medal w sztafecie 4x100m;

Błażej Bukowski- IV miejsce w skoku w dal, IV miejsce w pchnięciu kulą, srebrny medal w sztafecie 4x100m;

Krystian Krumrej-złoty medal w biegu na 100m, srebrny medal w pchnięciu kulą, srebrny medal w sztafecie 4x100m;

Damian Pienda- złoty medal w skoku w dal, złoty medal w skoku wzwyż, srebrny medal w sztafecie 4x100m;

 

info Dorota Myślińska

 

                              

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI

Międzynarodowy Dzień Kropki - święto kreatywności, odwagi i zabawy wpisał się już na stałe do repertuaru świąt nietypowych obchodzonych w naszej szkole. Z tej okazji część uczniów miała okazję poznać książkę "The Dot", która to właśnie dosłownie poruszyła kropkowy świat. Opowiada ona o dziewczynce Vashti , która dzięki kropce  uwierzyła w siebie. Chętni uczniowie wykonali prace plastyczne, a na każdej z nich jest KROPKA. Wszystkie prace można oglądać na wystawie w holu szkoły na parterze w budynku przy ul.Kościuszki.

 

organizatorzy: Dorota Myślińska, Beata Czarnotta, Agnieszka Kamińska, Maja Derda

 

             

  

                                                          

 

STYPENDIA DLA NAJLEPSZYCH UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY

16.09.2019 r.  w Zespole Szkół im. Konstytucji 3  Maja w Iławie odbyła się uroczysta gala, podczas której młodzież będąca uczniami Branżowej Szkoły I stopnia i Zasadniczej Szkoły Zawodowej (absolwenci) otrzymała stypendia Starosty Powiatu Iławskiego za wysokie wyniki w nauce.

Lista nagrodzonych:

1. Kowalkowski Adrian - absolwent

2. Ługiewicz Jakub - absolwent

3. Proć Izabell - absolwent

4. Tyburc Michalina - absolwent

5. Wilamowska Edyta - absolwent

6. Dzięgo Izabela - kl. III BR

7. Jagielski Mateusz - kl. III BR

8. Kopowska Daria - kl. II BR

9. Kurafeiska Daria - kl. II BR

10. Wilk Magdalena - kl. III BR

Ponadto Gabriela Mówińska, uczennica kl. II BR otrzymała stypendium Starosty Powiatu Iławskiego za szczególne osiągnięcia.

Wszystkim uczniom gratulujemy sukcesu:)

 

lightbox 

 

 

lightbox

 

Opiekun: Małgorzata Wasiewska

 

WITAJ SZKOŁO

 

 

    Uroczystym apelem rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Pani Dyrektor przywitała wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli. Życzyła wszystkim owocnej nauki. Przedstawiła nowe dzieci i wskazała im wychowawców. Kilka słów do bardzo licznie zebranych dzieci i rodziców skierował także pan dzielnicowy Tomasz Grysz. Zapewniał o ścisłej współpracy ze szkołą ale wskazywał też na fakt, że szkoła nasza jest miejscem bezpiecznym dla dzieci. Zachęcał do kontaktu w razie jakichkolwiek problemów. Po apelu wszyscy udali się na spotkanie z wychowawcami do sal lekcyjnych. 

 

info. Walerian Lewko

 

Zdjęcia Radosław Kowalkowski

WAKACJE Z KLUBEM RADOŚĆ

    W dniach  12-19 lipca 6 uczniów ZPSW z Iławy uczestniczyło w obozie sportowym Olimpiad Specjalnych Polska Warmińsko-Mazurskie. Wraz z zawodnikami z Elbląga, Kruz, Pisza i Olsztyna aktywnie spędziliśmy tydzień w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Łupkach nad jeziorem Roś.  Dni pełne wrażeń bardzo szybko minęły. Będzie co wspominać przez kolejny rok: poranną gimnastykę prowadzoną kolejno przez każdego z trenerów, codziennie spacery na miejską plażę , kąpiele w jeziorze, pływanie kajakami, przejażdżki bryczką z kucykiem Kubą, zacięte mecze siatkówki plażowej oraz fantastyczny turniej bowlingu. Tradycją obozu stały się popołudniowe lody na rynku w Piszu. Wieczorna dyskoteka poprzedzona była rozgrywkami badmintona , bocce, piłki nożnej, siatkówki, koszykówki oraz tenisa stołowego. Nasi zawodnicy spróbowali też wspinaczki na świetnie przygotowanej ściance. Mieliśmy okazję poznania historii i miejscowych zwyczajów odwiedzając Muzeum Ziemi Piskiej. Wielką frajdą okazał się rejs statkiem po jeziorze Roś. Dużo ruchu, świetne jedzenie, fantastyczna atmosfera to przepis na udany wypoczynek . Taki właśnie był nasz pobyt w Łupkach. Dziękujemy bardzo organizatorom.

 

Uczestnicy: Agnieszka Czubińska, Natalia Tadajewska, Oliwia Łukaszewska, Natalia Grandos, Karolina Rzymska, Krystian Kirschner oraz trener Tomasz Kamiński.

 

  

 

  

 

  

 

  

 

Budowa szkoły - początek...

 

Zdjęcia z placu budowy nowego budynku szkoły ZPSW w Iławie.

13 sierpień 2019r.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Treść nowego pytania/zgłoszenia:

Kalendarz

 

LICZNIK
[ Cookies - info ]Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )