images_1herb

         Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczych w Iławie

MENU
STRUKTURA ZESPOŁU
Internat
Dla nauczycieli
Dla rodziców
Ciekawe i przydatne
KSIĘGA GOŚCI

TŁUSTY CZWARTEK- JESTEŚMY PRZYGOTOWANI

   W związku ze zbliżającym się Tłustym Czwartkiem, postanowiliśmy uczcić go bardzo, bardzo tłusto, przygotowując bardzo, bardzo dużo faworków. 

   W ramach cyklu "Smaki Pór Roku" wychowanki przy dyskretnym wsparciu wychowawców uczyły się etapów przygotowywania faworków. Wspaniałe efekty naszej pracy uwieczniliśmy na załączonych zdjęciach.

Info. Beata Szymańska Jowita Błażejewska

 

 

  

 

     

WIZYTA W STRAŻY POŻARNEJ

       Dnia 12.02.2018r. grupa wychowanków pod opieką wychowawców: p. Beaty Szymańskiej, p. Edyty Tomczyk, p. Jowity Błażejewskiej odwiedziło Państwową Straż Pożarną w Iławie w celu poznania pracy strażaków. 

       Wychowankowie wysłuchali krótkiej prelekcji na temat ratowania mienia oraz życia ludzkiego. Zapoznali się również ze sprzętem strażackim wykorzystywanym podczas akcji ratowniczo - gaśniczych.

 

Info. Jowita Błażejewska

        Beata Szymańska

        Edyta Tomczyk

 

                       

      

                                            

Z OSTATNIEJ CHWILI

    W społeczności internackiej miało miejsce miłe wydarzenie. W etap dorosłości weszła Michalina i Patrycja, dla których to niespodziankę

w postaci przygotowania urodzinowego ciasta oraz symbolicznego prezentu postanowiły zorganizować wychowanki wraz z wychowawcami.

    Były życzenia ,było "sto lat", były łzy wzruszenia i wyjątkowa atmosfera. Naszym solenizantkom życzymy: sukcesów w dorosłym życiu, dużo uśmiechu, radości oraz spełnienia najskrytszych marzeń.

 

 Info. Beata Szymańska

        Jowita Błażejewska

 

   

 

  

 

                                 

TURNIEJ GRY PAMIĘCIOWEJ

Dnia 27.02.2018r. w grupach wychowawczych odbył się Turniej Gry Pamięciowej. Turniej jest formą sprawdzenia się i rywalizacji bez względu na wiek i dysfunkcję, podczas którego uczestnicy uczą się przestrzegania reguł, wygrywania i przyjmowania porażek. Stał się doskonałą okazją do integracji grupy IV i V.

 

Mistrzynią turnieju została NATALIA GAJEWSKA

II miejsce PATRYCJA TURSKA

III miejsce MARTYNA JÓZEFOWICZ

 

Organizatorzy: Beata Szymańska

                     Jowita Błażejewska

 

                                                                                                                                                                        

POWITANIE WIOSNY

W dniu 21 marca 2018r. w grupach wychowawczych uroczyście powitaliśmy kalendarzowy pierwszy dzień wiosny. Rozpoczęliśmy krótką częścią artystyczną, wprowadzającą w klimat pory wiosennej. Następnie odbył się qwiz o tematyce zgodnej z witaną porą roku. Wszystko odbyło się w przyjaznej atmosferze, dzieci chętnie współpracowały ze sobą i jednocześnie się integrując. 

 

Tekst i zdjęcia: Dagmara Pączkowska

                      Jowita Błażejewska

 

  

 

  

                                                              

FESTIWAL PIOSENKI INTERNACKIEJ

         Dnia 04.06.2018r. w grupach wychowawczych odbył się Festiwal Piosenki Internackiej. Podczas imprezy swoje talenty zaprezentowało 8 uczestników. Nasi artyści mieli silne wsparcie wśród swoich wspaniałych kibiców oraz wychowawców. Publiczność stworzyła niepowtarzalną atmosferę znakomitej zabawy pełnej humoru, oklasków i dobrej muzyki. Wszystkie prezentacje były przyjęte gromkimi brawami.

         Udział naszych wychowanków w tej imprezie był doskonałą formą spędzania czasu wolnego w sposób efektywny oraz rozwijania zainteresowań i zdolności. Celem konkursu było upowszechnienie twórczości muzycznej młodzieży, zachęcanie wychowanków do prezentowania swojej działalności oraz integracja.

         Impreza cieszyła się dużym powodzeniem. Wszystkim składamy gratulacje!!!

 

Organizatorzy: Beata Szymańska

                      Jowita Błażejewska

 

                                       

                    

                                     

 

 

 

SPOTKANIE Z PIELĘGNIARKĄ

Dnia 16.10.2018r. w grupach wychowawczych odbyła się pogadanka na temat " Jak należy dbać o higienę osobistą w wieku dojrzewania". Pani Magda omówiła podstawowe zasady higieny osobistej w codziennym życiu dorastających dziewcząt. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród wychowanek.

 

info. Jowita Błażejewska

        Beata Szymańska

 

                                                              

"Witaminowa bomba"

23.10.2018r. grupa III i IV dziewcząt przywitały jesień samodzielnie wykonaną sałatką owocową. Dziewczęta były bardzo zaangażowane

w przygotowanie sałatki. Zadanie zostały podzielone stosownie do możliwości i umiejętności jakimi dysponują wychowanki. Po skończonej pracy wychowanki nakryły do stołu i zajadały się swoim smakołykiem.

 

info. Jowita Błażejewska

        Beata Szymańska

 

    

PAMIĘTAMY O TYCH, KTÓRYCH JUŻ NIE MA

                                                      Dnia 30.10.2018r. odwiedziliśmy Grób Nieznanego Żołnierza.

                                   Celem wyjścia było oddanie hołdu poległym, a także zapalenie znicza i chwila zadumy.

 

info. Jowita Błażejewska

       Beata Szymańska

                                                                      

 

 

SPOTKANIE Z POEZJĄ I PIEŚNIĄ PATRIOTYCZNĄ

"Spotkanie z poezją i pieśnią patriotyczną" pod takim hasłem w grupach wychowawczych wychowankowie uczcili 100 rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Wychowankowie śpiewali patriotyczne pieśni i recytowali wiersze opiewające miłość do Ojczyzny. Atmosfera spotkania była podniosła, dopełniała ją skromna ale elegancka, utrzymana w barwach narodowych dekoracja. Była to wspaniała lekcja patriotyzmu. Na koniec wszyscy zgromadzeni odśpiewali cały Hymn Polski. Osoby odpowiedzialne: p. Danuta Michalska i p. Jowita Błażejewska.

 

Tekst i zdjęcia:

J. Błażejewska

 

               

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

        17.06.2019 r. w grupach wychowawczych odbyło się zakończenie roku szkolnego. Pani wicedyrektor J. Milewska podziękowała wychowawcom za całoroczną pracę

a wychowankom za zaangażowanie, które wykazywali w ciągu całego roku szkolnego. Wyróżniający się wychowankowie za wzorowe zachowanie i aktywną pracę na rzecz internatu otrzymali dyplomy i upominki. Pożegnaliśmy także p. D. Michalską i p. J. Dobrzyńską, które opuszczają naszą społeczność internacką i przechodzą do szkoły. Następnie Samorząd Internacki przypomniał wszystkim o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa w czasie wakacji. Zakończenie uczciliśmy grillem a także zabawami na świeżym powietrzu. 

         Wszystkim życzymy bezpiecznych i udanych wakacji.

 

Info. Jowita Błażejewska

 

  

  

 

Dnia 19.09.2019r. odbyły się wybory do Samorządu internackiego. Wychowankowie wybrali na przewodniczącego Samorządu Mateusza Jackiewicza, a zastępcą został Daniel Rożnowski.

 

Info. Mariola Mitura

 

 

     

Dnia 02.10.2019r. Odbyły się w internacie Otrzęsiny nowych wychowanków. Nowi adepci musieli wykazać się wiedzą o zasadach panujących w internacie oraz wykazać się nie małą odwagą. Do grona internackiego przyjęto następujące osoby: Bartka Litwina,

Alicję Swat, Daniela Rykaczewskiego, Pawła Niezgodę, Wiktorię Tryniszewską. Przygotowała i prowadziła pani Mariola Mitura.

 

Info. Mariola Mitura 

 

 

                                                                                               

ANDRZEJKI W GRUPACH WYCHOWAWCZYCH

   Dnia 28 listopada 2019r. nasi wychowankowie przenieśli się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych.

   Dzieci mogły poznać swoją przyszłość --"tę daleką i tę bliską", tradycje andrzejkowe, ale przede wszystkim miło spędzić czas na wspólnej integracji i wspaniałej zabawie.

   Prowadząca : Edyta Tomczyk 

   Współpraca : Beata Szymańska 

                           Jowita Błażejewska

 

                                                                             

WIZYTA W STRAŻY POŻARNEJ

Dnia 16.01.2020r. wychowankowie grup wychowawczych pod opieką wychowawców: p. J. Błażejewskiej i p. B. Szymańskiej udali się

z wizytą do Państwowej Straży Pożarnej w Iławie.

Podczas zwiedzania mieliśmy możliwość zapoznać się ze sprzętem i wyposażeniem strażaków. Wychowankowie dowiedzieli się, że praca strażaka nie polega tylko na gaszeniu pożarów, ale również na udzielaniu pomocy ludziom podczas powodzi i wypadków samochodowych. Szczególne zainteresowanie wzbudzały wozy strażackie, do których można było wsiąść i choć przez chwilę poczuć się jak strażak.

 

Info. Jowita Błażejewska

        Beata Szymańska

 

      

 

        

ZAJĘCIA SPORTOWE - ŁUCZNICTWO

Zajęcia poprawiające koordynację oraz motorykę całego ciała. Utrwalanie zasad fair play oraz odpowiedzialnej postawy dotyczącej bezpieczeństwa własnego oraz innych. Korygowanie wady postawy. 

 

Tekst i zdjęcia: Maciej Lewandowski 

 

   

 

   

ZAJĘCIA Z TAŚMAMI TRX

Nowoczesny sposób treningu całego ciała, wykorzystywany przez żołnierzy armii amerykańskiej z wykorzystaniem taśm TRX.

Zajęcia poprawiające siłę, wytrzymałość oraz motorykę całego ciała. Rozmowy dotyczące wpływu sportu i zdrowego odżywiania na jakość życia oraz poprawę ogólnej sprawności fizycznej.

 

Info. Maciej Lewandowski 

 

     

                                  

BUBBLE BALL FOOTBALL

Rozwijanie zdrowej, sportowej rywalizacji podczas gier zespołowych z wykorzystaniem akcesoriów Zorbing. Poprawianie wytrzymałości oraz dynamiki ciała. 

 

Info. Maciej Lewandowski 

 

     

[ Cookies - info ]Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )