images_1herb

         Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczych w Iławie

MENU
STRUKTURA ZESPOŁU
Internat
Dla nauczycieli
Dla rodziców
Ciekawe i przydatne
KSIĘGA GOŚCI
NAUCZANIE ZDALNE 19/20

30.PODSUMOWANIE PROJEKTU WOLNA I NIEPODLEGŁA- XXII SEJMIK UCZNIOWSKI

 

 

 

     W czwartkowe przedpołudnie uczniowie, nauczyciele, pracownicy Zespołu Placówek Szkolno – Wychowawczych w Iławie i zaproszeni goście, a wśród nich Starosta Powiatu Iławskiego p. Marek Polański, spotkali się, aby wspólnie świętować 100 – lecie odzyskania niepodległości przez Polskę.

 

Uroczystość była punktem kulminacyjnym działań podejmowanych w ZPSW pod hasłem „ Wolna i Niepodległa ”. Wszystkim zebranym towarzyszyła duma i radość płynąca z bycia Polakami, a którą młodzież wyraziła w przedstawieniu o przeszkodach, jakie nasi przodkowie musieli pokonać, abyśmy mogli cieszyć się wolną Ojczyzną.

 

Z zaciekawieniem wszyscy obejrzeli film, który stanowił podsumowanie projektu realizowanego od czerwca. W podejmowanych działaniach wspierała nas młodzież i dzieci z zaprzyjaźnionych: Szkoły Podstawowej nr 1, Liceum Ogólnokształcącego oraz wolontariusze z Zespołu Szkół im. Konstytucji 3-go Maja. Film został przyjęty bardzo ciepło. Właściwie każdy z uczniów mógł odnaleźć siebie na ekranie. A wyglądało to tak: zaczęliśmy od stworzenia żywej mapy Polski, wybraliśmy się do Warszawy, aby lepiej poznać stolicę, uczestniczyliśmy w Sejmiku Uczniowskim pod hasłem „ Jestem Polakiem ”, wzięliśmy udział w „ Przeglądzie Pieśni i Poezji Patriotycznej ”, zaprosiliśmy uczniów iławskich szkół do udziału w konkursie plastycznym „ Polska – moja Ojczyzna ”, młodzież klas zawodowych przygotowała dla uczniów pyszne posiłki, które określiła nazwą „ Polskie smaki ”, młodsi uczniowie wzięli udział w konkursie „ Kocham Cię Polsko ”. O tym, co oznacza mundur i ojczyzna, mówili nam przedstawiciele służb mundurowych: policjanci, strażacy, celnicy, funkcjonariusze służby więziennej i Straży Ochrony Kolei. Spotkanie odbyło się pod hasłem „ Szanując mundur – szanujesz Ojczyznę ”, a uczestniczyła w nim również grupa rekonstrukcyjna ze Szkoły Podstawowej im. Gen. J. Bema w Suszu wraz z dyrektorem p. Włodzimierzem Palińskim.

 

  Serdecznie dziękujemy naszym uczniom i zaangażowanym osobom. Wszystkie podejmowane działania cieszyły się ogromnym zainteresowaniem naszych wychowanków, którzy wielokrotnie podkreślali, jak bliska ich sercu jest Ojczyzna. Ogromnie nas to cieszy – mówią koordynatorzy projektu p. Daniela Laskowska i p. Walerian Lewko.

 

 

 

Małgorzata Lewko

 

 

Obejrzyj relację filmową z naszego wspólnego projektu na 100 lat niepodległości Polski WOLNA I NIEPODLEGŁA. 

Autorami filmu są Panowie Bartek Laskowski i Radek Kowalkowski.

Zapraszamy!

 

[ Cookies - info ]Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )