images_1herb

         Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczych w Iławie

MENU
STRUKTURA ZESPOŁU
Internat
Dla nauczycieli
Dla rodziców
Ciekawe i przydatne
KSIĘGA GOŚCI
NAUCZANIE ZDALNE 19/20

5.SZANUJĄC MUNDUR SZANUJESZ OJCZYZNĘ

 

 

   

 

Dzisiejsze spotkanie (17.09) zgromadziło całą szkołę. Kolejny raz mieliśmy przyjrzeć się wartości jaką stanowi dla nas Ojczyzna. Wśród zaproszonych gości była grupa rekonstrukcyjna młodzieży ze szkoły podstawowej w Suszu na czele z Panem Dyrektorem Włodzimierzem Palińskim. Zaproszeni zostali także przedstawiciele służb mundurowych: Policji, Staży Pożarnej, Straży Ochrony Kolei i Służby Więziennej. Taka grupa mundurowych w jednym czasie i miejscu? Tematem spotkania był mundur, szacunek dla niego, jego znaczenie. Stąd właśnie obecność tak różnych służb w mundurach. 

   Grupa rekonstrukcyjna w mundurach z II wojny światowej przedstawiająca żołnierzy V Brygady Wileńskiej prezentowała nam czas odzyskiwania niepodległości. mogliśmy zobaczyć, a nawet wziąć do ręki broń różnego rodzaju i kalibru z minionego okresu. 

   Tymczasem współcześni mundurowi (nasi Goście) pięknie opowiedzieli nam o mundurze i o ich szacunku dla stroju służbowego w którym każda ze służb się prezentowała. Było to bardzo inspirujące spotkanie. Kolejne z serii na 100 lat odzyskania przez Polskę niepodległości. 

 

 

 

 

zdjęcia R. Kowalkowski

film B. Laskowski

tekst W. Lewko

[ Cookies - info ]Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )