images_1herb

         Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczych w Iławie

MENU
STRUKTURA ZESPOŁU
Internat
Dla nauczycieli
Dla rodziców
Ciekawe i przydatne
KSIĘGA GOŚCI
NAUCZANIE ZDALNE 19/20

ROK SZKOLNY 2015/16

     KLASA  II  GIMNAZJUM

 

WYCHOWAWCA:   Beata Rypińska

 

 

 

 

 

 

 

Wykaz podręczników dla klasy III gimnazjum na rok szkolny 2016/2017
opis dokumentutypdata
docx22-08-2016[ Pobierz ]
20 kB
DZIEŃ SPORTU

 

 

W Dniu Sportu - 2 czerwca braliśmy udział w grach i zabawach sportowych na stadionie miejskim. Mogliśmy uczestniczyć w wielu konkurencjach sportowych, a także obejrzeć  pokaz ratownictwa wodnego. Uczyliśmy się również sadzenia kwiatów... Każdy mógł znaleźć dla siebie coś ciekawego.

Przy pięknej pogodzie mieliśmy okazję brać udział w radosnej zabawie.

DZIEŃ DZIECKA

W Dniu Dziecka wybraliśmy się do pizzerii Da Grasso w Iławie. Zamówiona przez nas pizza była bardzo smaczna... Mamy nadzieję, że odwiedzimy to miejsce jeszcze raz...

 

 

 

KONKURS HUMANISTYCZNY

 24 maja 2016 roku odbył się Szkolny Konkurs Humanistyczny, w którym wzięły udział trzyosobowe reprezentacje uczniów klas gimnazjalnych. Naszą klasę reprezentowali: Anna Frąszczak, Norbert Szczepański oraz Sebastian Grosanc. Zajęliśmy drugie miejsce!

 

CZYSTE JEZIORA I RZEKI

11 maja 2016 roku wspólnie z innymi uczniami naszej szkoły uczestniczyliśmy  w akcji „Czyste jeziora i rzeki” zorganizowanej przez Starostwo Powiatowe w Iławie. Hasłem przewodnim tego przedsięwzięcia było: „Czyste środowisko – ważne ponad wszystko!”

APEL Z OKAZJI ŚWIĘTA KONSTYTUCJI 3 MAJA

 

 

 28 kwietnia odbył się w naszej szkole apel z okazji uczczenia Święta Konstytucji 3 Maja. W pięknym programie artystycznym przygotowanym pod kierunkiem pani Moniki Masny wzięli udział uczniowie naszej szkoły. Naszą klasę reprezentowali: Sebastian Grosanc, Bartłomiej Szarecki oraz Izabela Dzięgo w poczcie sztandarowym. 

 

DZIEŃ KSIĄŻKI

DZIEŃ KSIĄŻKI

 

22 kwietnia 2016 roku odbył się w naszej szkole I Dzień Książki pod hasłem „Wyprawa w nieznane”. Włączyliśmy się w ten sposób w obchody Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich, który przypada 23 kwietnia.

Ważnym wydarzeniem, w którym uczestniczyli uczniowie naszej szkoły było spotkanie z panią Marleną Popławską - Marek – autorką książki „Wyprawa na maksa”.

Pani Marlena w bardzo interesujący sposób opowiedziała nam o swojej drodze autorskiej wiodącej od napisania artykułu do czasopisma aż do powstania pierwszej książki dla dzieci i młodzieży. Przybliżyła nam również postać głównego bohatera utworu – Maksa, który odwiedził wiele krajów na świecie i przeżył mnóstwo przygód. W czasie spotkania autorskiego nie zabrakło zadań konkursowych oraz pytań adresowanych do autorki książki. Czas przewidziany na spotkanie szybko upłynął, ale wielu uczniów cierpliwie czekało na autograf i specjalną dedykację pisarki w zakupionej książce, w zeszycie lub na zwykłej kartce...

W Dniu Książki nie mogło zabraknąć niespodzianek w szkolnej bibliotece. Uczniowie brali udział w konkursie „Biblioteka bez tajemnic”. Zwycięzcami okazali się wszyscy uczestnicy, którzy bardzo dobrze poradzili sobie z pytaniami konkursowymi. Każdy uczeń odwiedzający w tym dniu bibliotekę otrzymał zakładkę do książki oraz słodki poczęstunek. Kolejny Dzień Książki w naszej szkole już w przyszłym roku, ale biblioteka szkolna zaprasza każdego dnia...

 

 

 

                                                                                                                        Wychowawca klasy:

                                                                                                                        Beata Rypińska 

Odwiedzamy Centrum Turystyczno - Rekreacyjne w Iławie

Odwiedzamy Centrum Turystyczno – Rekreacyjne w Iławie

 

13 kwietnia 2016 roku klasa druga gimnazjum odwiedziła Kręgielnię w Centrum Turystyczno – Rekreacyjnym w Iławie. Uczniowie poznali zasady gry w bowling, która została stworzona w oparciu o kręgle klasyczne. W czasie dziesięciu rund gry każdy uczestnik mógł wykazać się umiejętnością strącenia jak największej liczby kręgli. Okazało się, że nie było to takie proste. Cierpliwe i dokładne rzuty kulą po wyznaczonym torze przyniosły jednak oczekiwany efekt. Po kilku rundach każdy z uczniów rzucał coraz lepiej… W miłej atmosferze przyjemnie upłynął nam czas. Mogliśmy się przekonać, że gra w kręgle wcale nie jest taka trudna, ale wymaga cierpliwości, dokładności i precyzji w działaniu...

wychowawca : Beata Rypińska

 

 

 

 

Plan zajęć lekcyjnych - II półrocze 2015/2016

PLAN LEKCJI

KLASA DRUGA GIMNAZJUM ZPSW w IŁAWIE

ROK SZKOLNY 2015/2016

II SEMESTR

 

Czas trwania

lekcji

Poniedziałek

Wtorek

Środa

Czwartek

Piątek

8.00 – 8.45

R 33/ R 30

plastyka 34

R 30 / R 29

j. polski 32

fizyka 33

8.55 – 9.40

język polski 32

religia 34

j. polski 33

j. niemiecki 33

chemia 33

9.50 – 10.35

matematyka 32

biologia 32

zaj. z wych. 32

wych. fiz.

wiedza o społ. 30

10.45 – 11.30

chemia 33

geografia 30

matematyka 29

wych. fiz.

religia 32

11.40 – 12.25

wych. fizycz.

historia 30

historia 34

matematyka 32

informatyka 28

12.40 – 13.25

wych. fizycz.

j. niemiecki 32

zaj. artyst. 34

zaj. tech. 27

j. polski 32

13.30 – 14.15

R 27/R 33

j. polski 32

R 33/ R 04

zaj. tech. 34

matematyka 29

14.20 – 15.05

R 29/R 32

R 29/ R 32

j. niemiecki 27

 

 

[ Cookies - info ]Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )