images_1herb

         Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczych w Iławie

MENU
STRUKTURA ZESPOŁU
Internat
Dla nauczycieli
Dla rodziców
Ciekawe i przydatne
KSIĘGA GOŚCI
NAUCZANIE ZDALNE 19/20

Klasa IV - VI az rok szkolny 2015/2016

WYCIECZKA DO OLSZTYNKA

 

31.05.2016r. klasa IV-VI az razem z wychowawczynią p. Joanną Jankowską oraz pomocą p. Edytą Olszewską, udała się busem szkolnym na wycieczkę klasową do Olsztynka. Celem wycieczki było zwiedzenie Huty Szkła Artystycznego oraz Muzeum Budownictwa Ludowego w Olsztynku.

W Hucie Szkła uczestniczyliśmy w lekcji teoretycznej i pokazie praktycznym. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych i przydatnych informacji na temat wyrabiania szkła. Na naszych oczach powstał szklany słoń, kwiat, a także ptaszek. Zakochaliśmy się w „cudeńkach” tam wytwarzanych.

Drugim miejscem, które zwiedziliśmy było Muzeum Budownictwa Ludowego w Olsztynku, gdzie oglądaliśmy obiekty dużej i małej architektury wiejskiej z Warmii, Mazur, Powiśla i Małej Litwy, o zróżnicowanych funkcjach, budowie i konstrukcji. Bardzo zaciekawiło nas wyposażenie budynków- eksponaty pokazujące tradycyjne metody pracy i obrzędy na wsi w XIX i XX wieku. Podczas spaceru po Skansenie obserwowaliśmy zwierzęta tam mieszkające: konie, owce, kozy, kury, kaczki, indyki.

Wizyta w Hucie Szkła Artystycznego oraz w Skansenie tak nas zachwyciła, że wróciliśmy do Iławy z reklamówką pełną pamiątek.

Już nie możemy doczekać się kolejnej wycieczki, która odbędzie się w przyszłym roku szkolnym.

 

DZIEŃ DZIECKA NA PIKNIKU

W środę wybraliśmy się na piknik do ogródka działkowego. Pogoda zachęcała do zabaw na świeżym powietrzu. Czas był ciekawie wypełniony więc podczas pobytu na działce ani na chwilę nie zagościła nuda. Dzień Dziecka to doskonała okazja do wspaniałej zabawy. Obejrzyjcie zdjęcia, a sami się przekonacie.

 

uczniowie kl. IV-VI z wych. J.Jankowską

uczniowie kl.I-III z wych. D.Myślińską

[ Cookies - info ]Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )