images_1herb

         Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczych w Iławie

MENU
STRUKTURA ZESPOŁU
Internat
Dla nauczycieli
Dla rodziców
Ciekawe i przydatne
KSIĘGA GOŚCI
NAUCZANIE ZDALNE 19/20

KLASA III GIMNAZJUM - WYCHOWAWCA MGR BEATA RYPIŃSKA

ROK SZKOLNY 2016/2017                   

 

 

                         

 

                                   Uczniowie klasy III gimnazjum

 

                                              Kamila Czarnecka

                                              Izabela Dzięgo

                                              Anna Frąszczak

                                              Sebastian Grosanc

                                              Magdalena Kamińska

                                              Paulina Kirschner

                                              Bartłomiej Szarecki

                                              Norbert Szczepański

                                              Dawid Ziółkowski

 

 

 21 czerwca 2017 r. odbyła się uroczystość pożegnania absolwentów. To był dla nas szczególny czas. Wszyscy odebraliśmy dyplomy absolwentów oraz książkowe upominki. Teraz czekają nas wymarzone wakacje...

 

POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW

" Choć czas jak rzeka, jak rzeka płynie unosząc w przeszłość tamte dni..." - słowa piosenki Czesława Niemena towarzyszyły uczniom najstarszych klas w szkole kończącym edukację w naszej placówce. W czasie uroczystości nie mogło zabraknąć ślubowania absolwentów oraz podziękowań dla dyrekcji szkoły, wychowawców, nauczycieli oraz rodziców. Uczniowie kończący Gimnazjum, Zasadniczą Szkołę Zawodową oraz Szkołę Przysposabiającą do Pracy w Zespole Placówek Szkolno – Wychowawczych w Iławie otrzymali pamiątkowe dyplomy, książki oraz upominki od młodszych kolegów. Przedstawiciele klas wpisali się do pamiątkowej księgi absolwentów. Niezwykłą część uroczystości stanowił polonez w wykonaniu absolwentów, którzy właśnie zakończyli ważny etap swojej edukacji. Przed nami słoneczny czas wakacyjnego wypoczynku...

                                                                         

 

 

PODSUMOWANIE PROJEKTU GIMNAZJALNEGO

30 maja 2017 r. uczniowie klasy III gimnazjum przedstawili kolegom i koleżankom z klas gimnazjalnych, nauczycielom oraz zaproszonym gościom prezentację multimedialną stanowiącą podsumowanie projektu gimnazjalnego pod hasłem "Instytucje upowszechniające kulturę w Iławie". W ramach realizacji zadań projektowych uczniowie odwiedzili: Iławskie Centrum Kultury, Galerię Sztuki "Na wprost", Miejską Bibliotekę Publiczną, Galerię "U Artystów" oraz Bibliotekę Pedagogiczną w Iławie. Brali również udział w warsztatach plastycznych oraz zajęciach bibliotecznych. Przygotowując się do spotkań w wybranych instytucjach, uczniowie opracowali pytania dotyczące działań podejmowanych w Iławie w obszarze upowszechniania kultury. W czasie zaplanowanych spotkań poznawali zadania oraz zakres działalności poszczególnych instytucji działających w Iławie. To było ciekawe doświadczenie, które na długo pozostanie w pamięci uczniów. Przygotowując prezentację, uczniowie wykorzystali zebrane informacje, aby jak najlepiej przedstawić działania podejmowane w Iławie na rzecz upowszechniania kultury. Wszystkim osobom wspierającym nasz projekt oraz instytucjom, które udostępniły nam cenne informacje bardzo dziękujemy. 

 

Beata Rypińska

 

  

III SZKOLNY KONKURS HUMANISTYCZNY

 

 

24 marca 2017 r. reprezentacja naszej klasy brała udział w III Szkolnym Konkursie Humanistycznym. W trzyosobowym zespole znaleźli się: Norbert Szczepański, Paulina Kirschner oraz Sebastian Grosanc. Nasza reprezentacja odpowiadała na pytania z języka polskiego, historii, religii oraz z języka niemieckiego. Norbert, Sebastian i Paulina zajęli drugie miejsce.

NASZ PROJEKT - W GALERII SZTUKI "NA WPROST" - 16.03.2017

 

BAL KARNAWAŁOWY - 8.02.2017

 

NASZ PROJEKT - WIZYTA W IŁAWSKIM CENTRUM KULTURY 18.01.2017

 

WIGILIA KLASOWA

    

GRUDNIOWE BAJKI I BAJECZKI

   

MIKOŁAJKOWE ZAWODY PŁYWACKIE

KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA - 30.11.2016

 

 

 Tegoroczny Konkurs Pięknego Czytania stanowił podsumowanie projektu czytelniczego i przebiegał pod hasłem " W świecie książek - wiersze, wierszyki i bajeczki". Naszą klasę reprezentowało czworo uczniów: Kamila Czarnecka, Norbert Szczepański oraz Sebastian Grosanc. Anna Frąszczak wzięła udział w części konkursu czytelniczego z języka niemieckiego. Udało się nam odnieść duży sukces: Sebastian zajął pierwsze, a Kamila trzecie miejsce. Ania uzyskała wyróżnienie z języka niemieckiego. To był dla nas ważny dzień.

NASZ PROJEKT _ W GALERII SZTUKI " U ARTYSTÓW"

   

 

29 listopada 2016 r. odwiedziliśmy Galerię Sztuki w Iławie. Z zainteresowaniem obejrzeliśmy prace lokalnych malarzy, rzeźbiarzy, artystów plastyków. To naprawdę wyjątkowe miejsce - w artystycznym klimacie.

18 urodziny Bartka

        

25 listopada 2016 Bartek obchodzi swoje 18 urodziny. Dzień wcześniej nasza klasa przygotowała mu słodką niespodziankę oraz urodzinowy prezent. Przygotowania odbywały się w tajemnicy, aby solenizant niczego się nie domyślał. Było przy tym dużo radości, ale finał - wspaniały... Bartek był wzruszony, sprawiliśmy mu prawdziwą niespodziankę. 

ANDRZEJKI

  

 

 

 

Przygotowaliśmy Apel z okazji Święta Niepodległości.

 

 

 

CZYTANIE - OD KONIECZNOŚCI DO PRZYJEMNOŚCI

2 listopada 2016 r. uczniowie klasy drugiej oraz trzeciej gimnazjum pod opieką nauczycieli wybrali się do Biblioteki Pedagogicznej w Iławie, aby uczestniczyć w spotkaniu "Czytanie - od konieczności do przyjemności". Gimnazjaliści z zainteresowaniem wysłuchali fragmentów literatury pięknej dla młodzieży, a następnie wybrali najciekawszą książkę, którą chcieliby przeczytać. To było bardzo interesujące spotkanie.

                                                                                                                

  

NASZ PROJEKT - WIZYTA W BIBLIOTECE MIEJSKIEJ

W ramach naszego projektu gimnazjalnego 26 października wybraliśmy się do Biblioteki Pedagogicznej w Iławie. Przygotowaliśmy się wcześniej w klasie, aby każdy z nas mógł czynnie uczestniczyć w spotkaniu. Pani bibliotekarka wprowadziła nas w tajemniczy świat książek znajdujących się w Bibliotece Miejskiej, a następnie udzieliła odpowiedzi na nasze pytania. To było nasze drugie spotkanie z instytucją upowszechniającą kulturę w Iławie. 

 

NASZ PROJEKT - WIZYTA W BIBLIOTECE PEDAGOGICZNEJ

25 października 2016 r. wybraliśmy się do Biblioteki Pedagogicznej w ramach realizacji zadania projektowego w klasie trzeciej gimnazjum "Instytucje upowszechniające kulturę w Iławie". Każdy z nas przygotował pytania dotyczące działań podejmowanych przez bibliotekę w zakresie upowszechniania kultury w naszym mieście. Pani bibliotekarka zapoznała nas z zakresem pracy Biblioteki Pedagogicznej. Z zainteresowaniem wysłuchaliśmy informacji na temat pracy biblioteki. Niektórzy z nas sporządzili notatki. To było nasze pierwsze spotkanie w ramach realizacji projektu gimnazjalnego.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W ŚWIECIE KSIĄŻEK

19 października 2016 r. klasa trzecia gimnazjum brała udział w zajęciach z wychowawcą w bibliotece szkolnej. Okazało się, że wszyscy chętnie czytają książki. Zobaczcie sami, jak są zaczytani.

 

 

 

OGNISKO INTEGRACYJNE

 

 

   W pięknym, słonecznym dniu wybraliśmy się na wspólne ognisko z uczniami klasy drugiej zasadniczej szkoły zawodowej. Dopisała nam pogoda oraz dobry humor. To był radosny czas, w którym mogliśmy wzajemnie poznać się, porozmawiać i pośmiać się... A kiełbaski okazały się bardzo smaczne. Mamy nadzieję, że spotkamy się w naszym gronie już wkrótce.

Rozpoczynamy nowy rok szkolny 2016/2017

[ Cookies - info ]Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )